Do góry

10 miejsc, które warto odwiedzić w Anglii

1. Stonehenge

To jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, pochodząca z epok neolitu i brązu. Składa się z wałów ziemnych otaczających duży zespół stojących kamieni. Znajduje się 13 km od miasta Salisbury w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii. Najprawdopodobniej jego powstanie związane było z kultem Księżyca i Słońca. Obiekt od 1986 roku jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Fot. Flickr

2. Opactwo Westminister

Opactwo westminsterskie to jedna z najważniejszych świątyni anglikańskich. Opactwo, począwszy od Wilhelma Zdobywcy, jest miejscem koronacji królów Anglii i Wielkiej Brytanii, z wyjątkiem Edwarda V i Edwarda VIII, którzy nie byli koronowani. Od XIII wieku opactwo to również miejsce pochówku królów i zasłużonych osób. Znajduje się niedaleko Tamizy z dzielnicy Westminter w centralnym Londynie.

Fot.Pixabay

3. The Roman Baths

Jedyne łaźnie rzymskie w Wielkiej Brytanii znajdują się w miejscowości Bath w południowej Anglii. Woda wykorzystywana w łaźniach ma temperaturę 46 stopni Celsjusza i pochodzi ze źródeł geotermalnych. W niedalekim sąsiedztwie basenów znajduje się muzeum, w którym można obejrzeć starożytne eksponaty i poznać historie łaźni. Co roku cały kompleks jest odwiedzany przez ponad milion turystów.

Fot. Flickr

4. Yorkshire Dales

To wyżynny obszar w północnej Anglii, w północnej części historycznego hrabstwa Yorkshire. Yorkshire Dales obejmuje liczne doliny rzeczne oraz wzniesienia pomiędzy nimi, położone między doliną Vale of York na wschodzie a Górami Pennińskimi na zachodzie. Znaczna część obszaru objęta jest ochroną w ramach parku narodowego Yorkshire Dales, który utworzony został w 1954 roku.

Fot.Pixabay

5. Eden Project

To ogród botaniczny położony w hrabstwie Kornwalia w południowej Anglii. Zgromadzono tu osiemnaście tysięcy gatunków roślin z kilku stref klimatycznych. Zasadniczą częścią jest budowla składająca się z przepuszczających światło kopuł, w której hodowane są rośliny ze wszystkich części świata. Eden Project pełni także funkcje instytucji edukacyjnej. Jej zadaniem jest pokazać relacje zachodzące w naturze. Obiekt odwiedza corocznie ponad milion turystów.

Fot. Flickr

6. Zamek w Warwick

To średniowieczny zamek położony w Warwick w środkowej Anglii. Znajduje się on na brzegu malowniczej rzeki Avon. Został wybudowany w 1068 przez Wilhelma Zdobywcę na terenie anglosaskiej ufortyfikowanej wioski. Był symbolem potęgi hrabiów Warwick do 1153. W tym czasie był używany głównie jako więzienie. Od 1978 zamek jest otwarty dla zwiedzających. Jest on prawnie chroniony i wpisany na listę zabytków Wielkiej Brytanii.

Fot. Flickr

7. Zamek Windsor

To rezydencja królów angielskich od 1110 roku. Położona jest w mieście Windsor na północny zachód od Londynu. Zamek składa się z licznych budynków otoczonych murami z wieżami i bramami. Zbudowany został w latach w dwunastym wieku przez Wilhelma I Zdobywcę. Razem z pałacem Buckingham w Londynie i pałacem Holyrood w Edynburgu jest jedną z głównych oficjalnych rezydencji brytyjskich monarchów. Królowa Elżbieta II przyjmuje tu oficjalnych i prywatnych gości.

Fot.Pixabay

8. Blenheim Palace

To posiadłość wiejska zlokalizowana w Blenheim w hrabstwie Oxfordshire w Anglii. Jako jedyny obiekt w Anglii tego typu nosi tytuł pałacu, nie będąc jednocześnie własnością władzy kościelnej lub królewskiej. Pałac został zaprojektowany w stylu barokowym, co jest rzadkością w Anglii. Łączy w sobie funkcje domu mieszkalnego, mauzoleum i pomnika narodowego. W pałacu urodził się premier Wielkiej Brytanii, Winston Churchill.

Fot.Pixabay

9. The Shard

To wieżowiec znajdujący się w Londynie. Budynek ma 72 kondygnacje. Po zakończeniu prac w 2012 roku stał się najwyższym ukończonym wieżowcem w Europie. W jednej z restauracji, znajdujących się na piętrach od 31 do 33, można zjeść wyjątkową kolację z widokiem na panoramę stolicy.

Fot. Flickr

10. Cotswolds

To pasmo wzgórz wapiennych w południowo-środkowej Anglii. Najwyższe wzniesienie Cleeve Hill ma 330 metrów wysokości. We wzgórzach Cotswolds swój obszar źródłowy ma rzeka Tamiza. Wzgórza słyną z hodowli owiec, a cały rejon wykorzystywany do wydobywania wapieni.

Fot. Flickr

Komentarze 6

Sokole
4 617
Sokole 4 617
#118.05.2019, 09:27
annx90
839
annx90 839
#218.05.2019, 09:35

Eeeeee taaaaam ...

Pokażcie jakieś ciekawe punkty w Szkocji a nie Anglii.

karolek_
2
#419.05.2019, 12:40

Czas na wycieczkę.

mali9nka
16
#624.05.2019, 19:36

Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat.

Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,

wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.Zwiaz24.pl

i wyszukaj mnie po niku: Kasandra napisz do mnie i spotkajmy sie!