Do góry

20.11 Leeds: Polskie Seminar. Biznesowe

Polscy przedsiębiorcy działający na terenie Wielkiej Brytanii rosną w siłę. Obok determinacji w dążeniu do celu oraz kreatywności, z jaką podchodzą do działania, cechuje ich także umiejętność organizacji. Owocem tej ostatniej jest kolejne już Seminarium Biznesowe, które odbędzie się 20 listopada w Leeds.

Organizatorzy:

Jego organizatorami są Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz Polish Business Link, działające na rzecz integracji środowisk polskich przedsiębiorców w UK.

Dla kogo:

Listopadowe Seminarium Biznesowe w Leeds to (już kolejne!) z serii tematycznych spotkań. Każde kolejne cieszy się coraz większym zainteresowaniem: nasi rodacy chcą poszerzać swą wiedzę z zakresu prowadzenia biznesu i zdobywać kolejne narzędzia, dzięki którym mogą skutecznie funkcjonować na brytyjskim rynku.

O czym:

Tym razem zgromadzeni skupią się m. in. nad kwestią wyboru odpowiedniej strategii rozwoju biznesu dla małych i średnich polskich przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii. Jak przekonują organizatorzy, umiejętność wyboru najlepszej formy działalności gospodarczej to - w dobie nieustannych zmian rynkowych - konieczność.

Dlatego właśnie uczestnicy spotkania w Leeds będą dyskutowali o wadach i zaletach popularnych form prowadzenia działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii: samozatrudnienia, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek partnerskich i innych.

Rozmowy będą dotyczyły także podatku VAT. W ich trakcie organizatorzy, wspólnie z zaproszonymi gośćmi oraz innymi uczestnikami spotkania, odpowiedzą sobie na pytania:
- jak wyglądają progi podatkowe w UK,
- kiedy warto zostać płatnikiem VAT,
- z jakimi wiąże się to zobowiązaniami wobec brytyjskiego Urzędu Skarbowego.

Specjalne atrakcje:

Wydarzenie jest tym atrakcyjniejsze, iż przedsiębiorcy będą wymieniali się doświadczaniami, a nie prowadzili rozmowy o teoretycznym charakterze. "Case-study" swoich działań zaprezentują m.in. Ewa Jasińska, dyrektor Confidalia Event oraz Łukasz Grzymski, założyciel Patisserie Liverpool Ltd.

Oprócz edukacji z zakresu prowadzenia biznesu na obcym rynku, celem sukcesywnie organizowanych seminariów, jest także rozwój sieci networkingowej, służącej wspólnym interesom polskich przedsiębiorców. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać ze sobą, także "w cztery oczy", co może zaowocować nawiązaniem partnerskiej współpracy.

Seminarium Biznesowe w Leeds dedykowane jest zarówno osobom planującym otworzenie biznesu, jak również prowadzącym już własną firmę w Wielkiej Brytanii. Warto pomyśleć o strategii rozwoju własnej działalności już dzisiaj!

Szczegóły:

Kiedy: Seminarium odbędzie się dnia 20 listopada 2013 r., początek: godz. 14:30

Gdzie: Leeds Town Hall, The Headrow, Sullivan Room

Wstęp: £10 - członkowie Polish Business Link / BPCC, £15 - firmy niezrzeszone,

Program spotkania oraz rejestracja na stronie internetowej seminarium w Leeds

Osoby niezarejestrowane zapłacą za wstęp (cash on door) £25. Gorąco zachęcamy do rejestracji: będzie taniej, a dla organizatorów - łatwiej przygotować właściwą liczbę miejsc dla gości.

Uwaga:

Dzięki organizatorom spotkania mamy dla Was pięć bezpłatnych zaproszeń na spotkanie biznesowe w Leeds. Aby je otrzymać należy wysłać mail na adres: [email protected]. W tytule maila należy wpisać "Seminarium Leeds", a w jego treści podać kontakt do siebie (imię i nazwisko oraz numer telefonu). Pięć pierwszych osób, które wyślą maile, otrzyma bezpłatne zaproszenia na seminarium od jego organizatora - PBlink.

Komentarze