Do góry

Anglia: więcej "utrudnień" dla palaczy

Brytyjski rząd planuje zmniejszyć o połowę liczbę palaczy w Anglii w ciągu następnych dziesięciu lat – pisze BBC.

Liczba osób palących w Anglii spadła w ciągu ostatniej dekady o jedną czwartą i obejmuje teraz 21% dorosłego społeczeństwa. Proponowany cel rządu to 10%, czyli połowa obecnego stanu do 2020 roku. Rząd zamierza walczyć między innymi poprzez nakaz usunięcia znaków firmowym z pudełek lub zakaz stawiania maszyn z papierosami (co w Szkocji będzie miało miejsce już w przyszłym roku).

Palenie papierosów w Poradnikach Emito.net

Dowiedz się więcej na temat:

- Pomocy dla palaczy w Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji, Walii
- "Naszej Linii Uzależnień"
- Regulacjach prawnych

Grupa Forest, lobbująca przeciwko zakazom dla palaczy, skrytykowała propozycje, które ich zdaniem odbierają ludziom możliwość decyzji o ich stylu życia. Organizacja charytatywna Ash oświadczyła, że popiera założenia planu, jednak potrzebne są szczegółowe dane dotyczące rozwiązań.

Strategia rządowa zawiera także obietnicę próby powstrzymania młodych ludzi przed rozpoczęciem palenia, przez walkę z nielegalnym importem tanich papierosów. Każdy palacz będzie mógł dostać pomoc od NHS w podczas próby rzucania nałogu. Przejrzane zostaną także przepisy dotyczące palenia w miejscach publicznych z możliwością podjęcia decyzji o rozszerzeniu zakazu palenia także o miejsca przy wejściach do budynków.

Komentarze 1

Dyzio.
3 873
Dyzio. 3 873
#102.02.2010, 10:29

Pomoc dla palaczy w Szkocji

W Szkocji świadczenia NHS w kwestii pomocy w rzucaniu palenia różnią się w zależności od regionu.

Informacje o lokalnych świadczeniach NHS dla palaczy oraz wiele porad znajdziesz na stronie internetowej www.canstopsmoking.com.

Informację o usługach, dostępnych w Twoim mieście i indywidualną poradę uzyskasz także telefonując na infolinię Smokeline: 0800 84 84 84 (czynna 7 dni w tygodniu od 12:00 do 24:00).

Inne przydatne strony:

* Action on Smoking and Health (ASH): www.ashscotland.org.uk;
* NHS Health Scotland: www.healthscotland.com;
* Clearing the Air Scotland: www.clearingtheairscotland.com.