Do góry

Aplikacje na telefon, które pomagają oszczędzać

Szukasz sposobu na oszczędzanie? Tutaj technologia również może przyjść z pomocą – oto 6 aplikacji na telefon, które pomagają nie tylko zaoszczędzić, ale również utrzymać dobre nawyki związane z wydawaniem pieniędzy.

1. Plum

Plum działa łącząc się z twoim kontem bankowym i analizując twoje sposoby oszczędzania. Aplikacja automatycznie i samodzielnie przenosi niewielkie kwoty z twojego konta na konto oszczędnościowe. Co ważne – możesz całkowicie kontrolować sumy, które Plum przelewa na oddzielne konto - zwiększając je lub zmniejszając w zależności od twoich potrzeb.

Ponadto Plum znajduje oszczędności w małych rzeczach. Aplikacja zaokrągla wydane kwoty do pełnego funta i drobne przenosi na konto oszczędnościowe. Takie funkcje mają obecnie również niektóre konta bankowe, ale jeśli twoje nie daje takich możliwości, a chciałbyś wypróbować ten sposób - Plum idealnie się do tego sprawdzi.

Aplikacja jest bezpłatna, ale ma w sobie również płatne funkcje, które możesz wykupić (Plum Pro i Investing).

2. Money Dashboard

Dzięki Money Dashboard możesz połączyć wszystkie swoje konta bankowe i karty - dzięki czemu nie musisz już logować się do wielu różnych aplikacji.

Ponadto twoje wydatki zostaną automatycznie podzielone na kategorie, takie jak „jedzenie poza domem” czy „rachunki”. W ten sposób możesz na bieżąco monitorować, gdzie i jak wydajesz większość swoich pieniędzy i gdzie możesz zaoszczędzić.

Money Dashboard umożliwia również tworzenie budżetu i limitów na wydatki w każdej z kategorii.

Aplikacja jest bezpłatna.

3. Emma

Emma to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji do oszczędzania pieniędzy. Aplikacja zbiera informacje ze wszystkich twoich rachunków bankowych, kredytów czy inwestycji oraz śledzi wszystkie twoje wpływy i wydatki w czasie rzeczywistym.

Ponadto Emma oferuje również możliwość tworzenia budżetów i raportów finansowych, a dzięki nim daje ci poczucie kontroli nad swoimi finansami.

Aplikacja jest bezpłatna, ale aktualizacja do aplikacji Emma PRO kosztuje £4,99.

4. Skrill Money Transfer

Firma oferująca bezpłatne przelewy międzynarodowe Skrill Money Transfer ma również aplikację na telefon dzięki której w prosty i bezpieczny sposób można dokonywać transakcji online po korzystnym kursie walut.

Jedną z najczęściej podkreślanych zalet przelewów Skrill jest prędkość przesyłania pieniędzy, która jest nieporównywalna z żadnym przelewem bankowym. Aplikacja Skrill umożliwia dostęp do pieniędzy w każdym momencie i w każdym miejscu, a przelewów można dokonywać zarówno z połączonej karty, jak i portfela Skrill.

Ponadto – jeśli często dokonujesz przelewów międzynarodowych, możesz ustawić powiadomienie dotyczące kursu wymiany walut, tak aby dokonywać przelewów w najkorzystniejszym momencie. Aplikacja jest bezpłatna.

5. Starling

Starling to kolejna aplikacja bankowa, która oferuje wgląd w twoje wydatki i pomaga tworzyć budżety o różnych kategoriach. Starling posiada również funkcję tworzenia celów i wysyłania oszczędności do puli. Możesz ustawić cel oszczędzania i ustawić regularne wpłaty – tak, aby mieć pewność, że konsekwentnie zbierasz pieniądze.

Starling oferuje również opcję automatycznego „zaokrąglania kwot”, gdzie drobne schowane w twoich wydatkach będą lądowały w puli oszczędności.

Aplikacja jest bezpłatna.

6. HyperJar

Ta aplikacja umożliwia podzielenie twoich pieniędzy na wirtualne słoiki i sklasyfikowanie twoich wydatków.

HyperJar nie podłącza się do twojego konta bankowego - wymaga założenia nowego, własnego konta z kartą. Podczas zakupów płacąc za pomocą tej karty będziesz mógł wybrać „słoik”, z którego pobrana zostanie kwota. Im częściej będziesz korzystał z aplikacji – tym bardziej będziesz w stanie kontrolować swoje nawyki.

HyperJar umożliwia również udostępnianie słoików, co oznacza, że do jednego słoika będzie mogło wpłacić nawet 100 osób. To idealne rozwiązanie w przypadku, gdy potrzebujesz podzielić rachunek z przyjaciółmi.

Karta HyperJar świetnie sprawdza się również podczas podróży zagranicznych.

Aplikacja jest bezpłatna.