Do góry

Centrum pomocy dla Polaków w Glasgow

W Glasgow powstało nowe centrum wsparcia dla Polaków znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Strathclyde Women's and Men's Centre oferuje pomoc również dla tych, którzy borykają się z problemami adaptacyjnymi w brytyjskim środowisku.

Misją Centrum jest prowadzenie działań terapeutycznych skierowanych do szkockiej Polonii. Pierwsze kroki w kierunku jego powstania zostały poczynione w 2007 roku, kiedy przy Klubie Sikorskiego w Glasgow stworzono grupę wsparcia Compass. Ta, wspomagana przez ks. Mariana Łękawę wraz z edynburskim Feniks Support Services, Konsulatem Polskim w Edynburgu, Big Lottery Fund oraz The Pearce Institute pracowała na rzecz polskich imigrantów, prowadząc sesje terapeutyczne oraz oferując pomoc socjalną.

- Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że przebywamy w toksycznym związku, w którym doświadczamy poniżania, manipulacji czy nawet przemocy. Łatwo jest się wtedy zagubić, stracić stabilizację w życiu i zniszczyć swoje relacje ze znajomymi i rodziną – twierdzi Agnieszka Slifierz, jedna z założycielek Centrum zapewniając, że organizacja może pomóc takim osobom ponownie odnaleźć się w życiu.

Strathclyde Women's and Men's Centre mieści się przy 30 Clyde Place w Glasgow, G5 8AQ. Zainteresowani mogą skontaktować się z Centrum pod numerem telefonu 07853 033 213.

Centrum jest również zainteresowane współpracą z terapeutami i wolontariuszami oraz zaprasza osoby, które pomogłyby dokonać remontu ich placówki.

Komentarze