Do góry

„Ciche Więzy Zależności”

W Londynie ruszyła akcja „Ciche Więzy Zależności” mająca charakter edukacyjno-profilaktyczny w obszarze spraw społecznych wiążących się z problematyką nowej polskiej emigracji. Inicjatywa skierowana jest w pierwszej kolejności do polskiej młodzieży, która przybyła do Wielkiej Brytanii.

Autorką programu jest Krystyna Walewska-Huseynov, dyplomowana psychoterapeutka specjalizująca się m.in. w zakresie relacji międzykulturowych i psychoterapii uzależnień, wieloletnia członkini BACP (Brytyjskie Stowarzyszenie Counsellorów i Psychoterapeutów), a przede wszystkim Polka żyjąca już od 1981 roku w Londynie.

Młodzi Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii z powodu trudności z radzeniem sobie ze stresem pojawiającym się na tle różnic kulturowych w codziennych kontaktach z nowymi realiami, znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka uzależnień od narkotyków.

W związku z powszechną dostępnością narkotyków oraz mylnymi próbami brania narkotyków zwłaszcza przez młodych ludzi za środki skutecznie redukujące napięcia wewnętrzne Krystyna Walewska-Huseynov podjęła wyzwanie na rzecz polskiej, jak i brytyjskiej społeczności.

Uzyskawszy wsparcie lokalowe, które udzielił jej Ośrodek Pomocy Psychologicznej w Londynie, a także subsydia finansowe z Caspian Resources Consulting w Londynie psychoterapeutka uruchomiła w ramach swojej akcji „Ciche Więzy Zależności” projekt edukacyjno-poradniczy promowany hasłem: „No Drugs, No Stress”.

Cele projektu „Ciche Więzy Zależności” – „No Drugs, No Stress”

  • propagowanie wśród młodej polskiej emigracji w Londynie wiedzy na temat zależności, gdzie stres z początkowego bycia przyczyną ucieczki w narkotyki, staje się powoli jej skutkiem;
  • popularyzowanie edukacji przeciwuzależnieniowej na rzecz zdrowia mentalnego młodzieży, wolnej od przesądów i niedopowiedzeń w odniesieniu do profilaktyki powstawania i oddziaływania społecznego takich problemów jak gwałty i samobójstwa popełniane na tle nieuświadomionych uzależnień.

Metody realizacji „Ciche Więzy Zależności” – „No Drugs, No Stress”

  • nieodpłatne prowadzenie wykładów dla polskich kadr pedagogicznych w polskich placówkach oświatowych oraz
    rozdawanie bezpłatnych ulotek na temat profilaktyki antynarkotykowej w polonijnych centrach kulturalnych w Londynie;
  • wprowadzenie „czwartków antynarkotykowego poradnictwa” na terenie polskiej dzielnicy Londynu – Ealing, a także regularnego „maila zaufania” dla polskiej młodej emigracji, dotyczącego efektywnych metod radzenia sobie ze stresem.

Więcej informacji na temat projektu mozan znaleźć na stronie www.walewska-huseynov.pl.

Komentarze 1

ciri
64
ciri 64
#118.09.2008, 21:48

wszystko dobrze, gdyby to jeszcze było po polsku napisane...