Do góry

Dyktando z polskiego online. Wystarczy zgłosić swój udział

Dyktando na Święto Niepodległości zostanie zorganizowane online 11 listopada. Aby wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę dyktanda.pl.

Do wzięcia udziału organizatorzy zapraszają każdego, kto chciałby sprawdzić, jak dobrze zna polską ortografię, niezależnie od tego, gdzie w tej chwili mieszka – w Polsce, czy poza jej granicami.

Jak wziąć udział w dyktandzie?

  • Wejdź stronę dyktanda.pl i kliknij „Zapisz się do konkursu”.
  • 11 listopada ponownie odwiedź stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości o odpowiedniej godzinie, wskazanej dla Twojej grupy wiekowej.
  • Między 16 a 21 listopada na dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Należy zagłosować na jeden z nich.

Najważniejszym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest zebranie jak największej kwoty dla potrzebujących.

Organizator, czyli serwis Dyktanda.pl, zobowiązał się przekazać złotówkę za każdego, kto rozwiąże 11 listopada specjalne dyktando, przygotowane specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego.

Z myślą o najmłodszych przygotowano kilka kategorii wiekowych, dzięki czemu już uczniowie pierwszych klas szkół podstawowej będą mogli rozwiązać tekst o odpowiednim dla nich stopniu trudności.

Pieniądze przekazane przez organizatora, powiększone o dodatkowe, dobrowolne wpłaty, wspomogą cel społeczny lub charytatywny. O tym, do kogo trafią środki, zadecydują uczestnicy dyktanda poprzez głosowanie.

Komentarze