Do góry

Festiwal dla młodych czytelników zaprasza Polonię

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki” zostanie zainaugurowany 23 lipca w czasie rejsu po Bałtyku statkiem o wdzięcznej nazwie „Pirat”. W tym samym czasie na profilu FB na dzieci czekać będzie niespodzianka w postaci zaskakującej interpretacji „Wyspy skarbów”.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w Gdyni i Sopocie od 23 do 26 lipca. W programie znajdą się warsztaty, happeningi, wystawy oraz spotkania z autorami.

Wśród festiwalowych autorów pojawią się brytyjska autorka Sylvia Bishop oraz polscy pisarze Michał Leśniewski, Małgorzata Swędrowska, Renata Kijowska, Jarosław Kaczmarek, Rafał Kosik, Łukasz Kosik, Magdalena Kiełbowicz, Aleksandra Struska-Musiał.

W ramach wydarzeń online wystąpią: Barbara Gawryluk, Krzysztof Piersa, Agnieszka Mielech, Paulina Chmurska, Jarosław Kaczmarek i Bartosz Szczygielski.

Za pośrednictwem Facebooka (spotkania streamowane) dzieci spotkają się z Panem Poetą, Agatą Królak i Basią Flores.

Wśród artystów, którzy poprowadzą warsztaty dla dzieci są Krystyna Lipka-Sztarbałło, Agata Królak, Dominika Czerniak-Chojnacka.

Spotkania i warsztaty online

W spotkaniach festiwalowych ze względów bezpieczeństwa będzie mogło uczestniczyć zdecydowanie mniej dzieci niż w ubiegłym roku.

Część spotkań będziemy transmitować na Facebooku, organizując dodatkowe aktywności i konkursy. Nieważne, czy mieszkacie w Gdyni, w Starym Sączu, Poznaniu, Edynburgu, czy może Paryżu. Zapraszamy was wszystkich

– mówią organizatorzy.

Będzie można oglądać spotkania, zadawać pytania, brać udział w konkursach i wygrywać nagrody. Dla wielu dzieci mieszkających poza granicami Polski będzie to okazja do poznania polskich twórców. Dzięki relacjom online organizatorzy chcą dotrzeć także do młodych czytelników z ograniczeniami ruchowymi oraz do seniorów, którym zdrowie nie pozwala na podróże, ale którzy z drugiej strony ekranu chętnie zorganizują razem z wnukami domowe warsztaty.

Na spotkania i warsztaty można zapisywać się on-line poprzez stronę festiwalu: festiwalliteraturydzieciecej.pl lub profil na Facebooku

Festiwal organizowany jest przez Fundację Czas Dzieci.

Komentarze 6

Delirium
17 064
Delirium 17 064
#222.07.2020, 17:53

Eeee, książki... jakież to niepraktyczne...

;)

Weronikj
10
#628.07.2020, 15:54

Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek.

Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,

wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl

i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie