Do góry

Firma Polki „Firmą Księgową Roku” w Wielkiej Brytanii

Czerwinska Group to firma z Bradford w Północnej Anglii. Wśród oferowanych usług, obok reprezentacji prawnej klientów oraz pomocy w kwestiach notarialnych, znajdują się m.in. prowadzenie księgowości oraz doradztwo finansowe. To w tych dwóch dziedzinach firma zdobyła tytuły „Firmy Księgowej Roku” w Wielkiej Brytanii oraz „Najlepszego Doradztwa Podatkowego” w Północnej Anglii w kategorii „Influential Businesswoman Awards 2018”. Nagrody przyznaje branżowe wydawnictwo Acquisition International.

„Bardzo się cieszę z nagrody, bo ciężko całym zespołem pracujemy na to, by ten tytuł nam się należał” – podkreśla Krystyna Czerwińska, właścicielka firmy. Jak tłumaczy, o nominacji dowiedziała się przed kilkoma miesiącami. Zgłoszona do konkursu została przez klientów, jak wie od kapituły – zgłoszeń było wiele. Z tytułem wiąże się rozgłos oraz wywiad w branżowym piśmie. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się jeszcze w tym roku.

„Polski model” księgowości

Jak podkreśla Czerwińska, jej firmę na brytyjskim rynku wyróżnia to, że oferuje „polski model” rozliczeń księgowych – rozrachunki prowadzone są z miesiąca na miesiąc, a nie, jak zazwyczaj w Wielkiej Brytanii – raz do roku. „Właśnie to, jak również doskonałe przygotowanie zespołu, pozwala nam na spełnianie oczekiwań tylu klientów” – tłumaczy Czerwińska, której zespół prowadzi księgowość ponad 150 firm. Wśród klientów zdarzały się już kontrole brytyjskiej skarbówki, wszystkie zakończone pozytywnie.

Ok. 10 proc. klientów firmy to Brytyjczycy – większość stanowią imigranci z Europy Środkowej i Wschodniej. Oprócz osób samozatrudnionych, firma obsługuje również większe spółki partnerskie.

Jak wiele osób, zaczynałam w Wielkiej Brytanii od pracy fizycznej. Ok. 2010 roku obiecałam sobie, że już nigdy więcej nie będę pracować w fabryce. Gdy w wyniku kryzysu straciłam pracę biurową, spróbowałam sił we własnym biznesie. Pomysł na ten typ działalności wziął się z chęci pomocy Polakom

– tłumaczy Czerwińska. W Polsce pracowała jako dekoratorka wnętrz. Do Wielkiej Brytanii przyjechała 11 lat temu, 8 lat temu założyła własną firmę. W 2016 roku zyskała wyróżnienie w kategorii „Biznes” konkursu „Wybitny Polak”.


Czytaj także na Emito.net:

Komentarze