Do góry

Gdy (nie) potrzebna podróż

W 2012 roku BBC oszacowało, że rocznie „marnujemy” około 8 miliardów funtów na opłaconych z góry, a niewykorzystanych rezerwacjach. To pieniądze, które zamiast trafić do sieci hotelarskich, powinny chociaż częściowo wrócić do konsumentów. Teraz jest taka możliwość – możesz odsprzedać lub odkupić wakacje i noclegi na stronie OTravel.pl.

Nie marnuj - odsprzedaj

Rezygnując z wakacji wykupionych przez biuro podróży musimy liczyć się z wysokim kosztem – 14 dni przed wylotem tracimy nawet 70% wpłaconej kwoty. Podobnie jest przy bezzwrotnych rezerwacjach hotelowych dokonywanych na międzynarodowych platformach. Korzystniej jest więc odsprzedać podróż z dużym rabatem i odzyskać przynajmniej część pieniędzy.

Bezpieczne transakcje

Zasada działania serwisu OTravel.pl jest prosta – sprzedający dodaje ogłoszenie, określa cenę odsprzedaży i czeka na wiadomość od potencjalnych kupujących. Jeśli znajdzie się kupiec, podpisywana jest umowa, środki trafiają na rachunek powierniczy serwisu, a następnie do sprzedającego (po potwierdzeniu przez kupującego, że jest już właścicielem rezerwacji).

Prawdziwi ludzie – sprawdzone oferty

Ogłoszenia w serwisie pochodzą wyłącznie od osób prywatnych i zanim pojawią się na stronie, są sprawdzane przez zespół OTravel.pl. Sprzedający musi załączyć dowód zakupu lub potwierdzenie rezerwacji – bez tego ogłoszenie nie przejdzie weryfikacji.

Zawsze atrakcyjna cena

Cena odsprzedaży musi być niższa niż cena zakupu. W OTravel.pl nie chodzi o zarabianie na wycieczkach wykupionych w opcji „first minute”, ale o rzeczywistą pomoc w sytuacji, gdy osoba nie może skorzystać z opłaconej podróży. Trafiają się oferty – perełki - z 50-proc. rabatem.

Dodatkową zachętą jest fakt, że 10 proc. z prowizji od każdej udanej transakcji trafia do fundacji i przyczyniamy się do spełnienia, nie tylko podróżniczych, marzeń chorych dzieci.

Jeśli więc znajdziesz się w sytuacji, gdy nie możesz skorzystać z opłaconej rezerwacji lub szukasz taniej okazji na najbliższy weekend - sprawdź, co proponują użytkownicy na OTravel.pl.