Do góry

Jak efektywnie korzystać z gazu i elektryczności?

West of Scotland Regional Equality Council jest organizatorem projektu, który ma na celu zwiększenie świadomości Polaków mieszkających m.in. w zachodniej Szkocji, na temat efektywnego korzystania z gazu i elektryczności.

Aby przybliżyć nieco zjawisko efektywności energetycznej, w prosty sposób wyjaśnić na czym ona polega i podsunąć kilka prostych rozwiązań, które każdy może zastosować we własnym domu, zorganizowana zostanie seria spotkań informacyjnych.

Jednym z oczywistych, i najbardziej atrakcyjnych, aspektów mniejszego zużycia energii są mniejsze rachunki za gaz i prąd. Dlatego chcielibyśmy gorąco zachęcić do uczestnictwa w spotkaniach, w trakcie których dowiecie się Państwo, m.in.:

  • jak czytać rachunki,
  • jak monitorować zużycie energii,
  • jak i kiedy odczytywać stan liczników,
  • jak ubiegać się o dofinansowanie na docieplanie domów i mieszkań,
  • gdzie uzyskać darmową poradę i pomoc we wszystkich kwestiach dotyczących zużycia gazu i energii.

Przedsięwzięcie nosi nazwę "Warm'N'Dry" i jest finansowane przez ScottishPower Energy People Trust.

Gdzie, kiedy?

Pierwsze spotkanie odbędzie się 13-ego września 2012, o godzinie 18:00 w Centre 81 (2-16 Braes Avenue, Clydebank, G81 1DN).

W trakcie spotkania obędzie się prezentacja dot. efektywnego gospodarowania energią, będzie można również zadawać pytania ekspertowi, oraz umówić się na nieodpłatną wizytę domową, w trakcie której wykwalifikowany doradca wyjaśni, jak w optymalny sposób korzystać z ogrzewania i boilera, pomoże rozwiązać problem z dostawcą energii i doradzi w kwestii różnych taryf dostępnych na rynku.

Komentarze 1

Negocjator
6 525 9
Negocjator 6 525 9
#110.09.2012, 08:49

nalezy przykrecic ogrzewanie aby nie przekraczalo 15-16c, wtedy bedzie tanio. I w ten sposob sposob bardziej zasymilujesz sie z reszta spoleczenstwa.