Do góry

Jak nauczyć dziecko języka polskiego w UK? Bezpłatny poradnik do pobrania

Jakie korzyści przynosi dwujęzyczność?

To nie tylko umiejętność mówienia w dwóch różnych językach, ale także większa kreatywność oraz nieszablonowe myślenie. Często nauka kolejnego języka wiążę się z poznawaniem kultury i historii danego kraju, co wpływa na poszerzenie wiedzy i horyzontów. Jednak jak skutecznie zadbać o taki rozwój dziecka? Jakie są najczęściej występujące pułapki językowe i jak ich unikać? Dowiecie się tego dzięki „Poradnikowi o dwujęzyczności”. Poznacie również ciekawostki i ćwiczenia, które pomogą w codziennej nauce.

Jak uczyć dziecko języka polskiego za granicą?

Rodzice często rozmawiają ze swoimi pociechami po polsku w domu. Popularnym rozwiązaniem jest również zapisywanie dzieci do szkół sobotnich, jednak długie weekendowe zajęcia często zniechęcają najmłodszych. Dlatego warto rozważyć jeszcze jedną opcję: polską edukację on-line. Taką możliwość stwarza Polonijka - Polonijna Szkoła Podstawowa, która właśnie rozpoczęła zapisy na rok szkolny 2019/2020.

Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa

Polonijka – namiastka Polski w Twoim domu

Polonijka jest szkołą online przeznaczoną dla dzieci w wieku 5 - 15 lat. Uczniowie mają możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie dzięki Internetowej Platformie Edukacyjnej, z której skorzystało już ponad 16 tysięcy dzieci. Znajdują się na niej wszelkie niezbędne materiały i pomoce szkolne zgodne z polską podstawą programową. Dzięki nauce w Polonijce dzieci mają szansę na poszerzenie swojego słownictwa, naukę gramatyki, ortografii oraz na poznanie polskiej kultury i tradycji. Uczniowie mogą uczestniczyć w webinariach – spotkaniach on-line z polskimi nauczycielami, które stanowią wspaniałą okazję do utrwalenia przyswojonego materiału.

Społeczność uczniowska

Szkoła to nie tylko nauka, ale również społeczność, którą tworzą wszyscy jej uczniowie. W Polonijce działa innowacyjny program „Kolega z ławki”, który ma na celu umożliwienie dzieciom kontaktu z rówieśnikami uczącymi się języka polskiego na całym świecie. Uczniowie mogą razem się uczyć, opowiadać o wrażeniach z lekcji, czy po prostu rozmawiać na dowolny temat. Twoje dziecko ma szansę nawiązać trwałą znajomość z kolegami i koleżankami z drugiego końca świata, poznać kulturę i zwyczaje panujące w innym kraju - a to wszystko dzięki znajomości języka polskiego.

Polonijka jest elastycznym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, jak i rodziców – od tego roku wprowadzona została możliwość wyboru spersonalizowanych pakietów nauki, dzięki czemu to Wy decydujecie, jak będzie wyglądała Wasza przygoda z językiem polskim! Co więcej, mając na uwadze sugestie ze strony zainteresowanych rodziców, w tym roku umożliwiamy również możliwość wygodnej płatności w ratach. Zapisz się już dziś i podaruj dziecku najpiękniejszy prezent - język ojczysty.