Do góry

W Wielkiej Brytanii funkcjonuje kilka dróg dostępu do informacji na temat służby zdrowia, adresów lokalnych placówek zdrowotnych, jak również porad dotyczących zdrowia i zdrowego trybu życia.

Osoby które nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać z informacji dostępnych książkach telefonicznych oraz w miejskich/wiejskich bibliotekach. Biblioteki to skarbnice wiedzy na wszelakie lokalne tematy. Możesz tu pytać o przychodnie, dentystów i przedszkola, znajdziesz tam też komputery z darmowym dostępem do internetu.

Anglia

W Anglii możesz skorzystać z serwisu NHS Choices: www.nhs.uk. Strona ta dostarcza informacje, takie jak m.in.:

Możesz również skorzystać z całodobowej, poufnej infolinii medycznej NHS Direct, telefonując pod nr 0845 46 47. Serwis NHS Direct dostępny jest też przez internet: www.nhsdirect.nhs.uk

Irlandia Północna

Pomoc telefoniczną, dotyczącą opieki medycznej w Irlandii Północnej możesz uzyskać dzwoniąc na jeden z poniższych numerów infolinii Zarządu ds. Służby Zdrowia i Opieki Społecznej - Health and Social Services Boards (w zależności od obszaru):

Jeśli wolisz skorzystać z internetu, wejdź na oficjalną stronę internetowej Health & Social Care in Northern Ireland: www.n-i.nhs.uk.

Szkocja

Telefoniczne informacje o aptekach, gabinetach lekarskich oraz stomatologicznych i innych placówkach i usługach NHS na terenie Szkocji, uzyskasz dzwoniąc pod numer NHS 24: 08454 24 24 24. NHS 24 zapewnia także szeroką gamę poufnych informacji o chorobach i ich leczeniu. Możesz zostać przełączony do specjalisty, który poradzi Ci odpowiednie działanie. Usługa dostępna jest całą dobę.

Jeżeli masz dostęp do internetu, lokalnego lekarza GP, dentystę i aptekę znajdziesz za pomocą strony NHS 24: www.nhs24.com, wpisując swój kod pocztowy. Serwis dostarcza też obszernych informacji na temat różnych chorób.

Informacje dla pacjentów NHS w Szkocji dostępne są także na stronie NHS Scotland e-Library: www.elib.scot.nhs.uk w zakładce skierowanej do pacjentów (Patient Information).

Walia

By znaleźć lekarza, dentystę, aptekę, centrum walk-in lub szpital w Walii, wystarczy zadzwonić do NHS Direct - tel. 0845 46 47 lub odwiedzić stronę internetową www.nhsdirect.wales.nhs.uk. Za pomocą kodu pocztowego znajdziesz placówkę w swoim regionie.

NHS Direct zapewnia też wszelkie informacje na temat służby zdrowia w Walii, informacje i zalecenia dotyczące różnych dolegliwości i chorób.

Pomoc tłumacza

Wszystkie ośrodki NHS w UK mają dostęp do wykwalifikowanych tłumaczy, z którym możesz bezpłatne korzystać. Również wtedy, kiedy chcesz uzyskać informację telefonicznie - po prostu wymień po angielsku Twój język (Polish), kiedy się ktoś zgłosi.

Lubię to  Śledź 

Komentarze