Do góry

Kobiece kino artystyczne na Play Poland Film Festival

Play Poland Film Festival (PPFF) jest największym wydarzeniem filmowym na Wyspach promującym współczesne polskie kino i sztukę. Swoim zasięgiem w tym roku obejmuje jednak nie tylko Wielką Brytanię, ale także Słowację, Belgię, Niemcy i Szwecję.

Siódma edycja PPFF jest realizowana przez The Blob Studio w formule hybrydowej, co oznacza, że widzowie obejrzą filmy i wystawy zarówno w Internecie – na platformie VOD, jak i na żywo.

PPFF rozpoczął się 11 listopada i zakończy się 25 listopada. W kinach Glasgow Film Theater i MAC w Birmingham odbędą się pofestiwalowe pokazy filmów pełnometrażowych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie playpoland.org.pl.

Kino kobiece i grafiki Daniela Mroza

Tegoroczny Festiwal został podzielony na sekcje tematyczne. W ramach sekcji Culture zaplanowana jest wyjątkowo ciekawa sekcja poświęcona kobiecemu kinu artystycznemu i video art.

Kobiece artystyczne kino autorskie opiera się na kinie partycypacji, miłości, współinterpretacji zarówno indywidualnego, jak i społecznego głosu kobiet. Twórczość zarówno filmowa i video-artowa, czy performatywna kobiet jest nie tylko trwałą częścią ich życia, ale dowodem na to, że współtworzą one niezatarty i odważny potencjał kina artystycznego i autorskiego

– mówi Magdalena Komborska, kuratorka sekcji.

W ramach sekcji Culture widzowie mogą obejrzeć zbiór ilustracji Daniela Mroza do tekstów Stanisława Lema pt. „Bestiariusz Lema według Mroza”, na który składają się ilustracje do „Dzienników Gwiazdowych”, „Cyberiady” i „Bajek robotów”, które ciągle zachwycają czytelników.

Warsztaty filmowe

Podczas Festiwalu odbędą się również wydarzenia współorganizowane ze Screen Academy Scotland. Widzowie będą mogli uczestniczyć w dwóch pokazach filmów krótkometrażowych i w dwudniowych warsztatach filmowych prowadzonych przez Pawła Shepana, nagrodzonego reżysera oraz producenta, podczas których będzie można dowiedzieć się jak m.in. stworzyć film krótkometrażowy przy niskim budżecie.

Program PPFF znajduje się na stronie indd.adobe.com.

Komentarze