Do góry

Koncert "SOBOTA & RENA"

Zapraszamy na koncert "SOBOTA & RENA" 14 Kwietnia 2013. Miejsce: The Jam House, Edynburg.

Zapraszamy na koncert SOBOTY! Razem z nim na scenie wystąpi RENA oraz Dj Ace. Supporty zagrają: Merc&Pawa, Paraletic Universe, SyndyCut Sound System.

Imprezę poprowadzą Emilozo, Mogieł & MR.P , a za adapterami zobaczymy: Dj Pryzmat, Dj Sokol, Tragic Pro, Konnsky oraz Dj Blaze. Start 19:00 koniec 23:00 + After Party do 01:00 ( The Jam House).

Michał Sobolewski, szerzej znany pod pseudonimem SOBOTA, to niezwykle uzdolniony i charyzmatyczny raper/MC. W roku 1998 został członkiem undergroundowego składu Uquad-Squad. Rok później został przyjęty do cieszącego się ogromnym szacunkiem ówczesnych fanów hiphopowych zespołu SNUZ, mającego na swoim koncie płytę "Razem" (wydaną nakładem SP Records). W tym samym roku SNUZ wraz z SOBOTĄ, pod szyldem wytwórni ESSA Sound/RRX, wydał płytę "Towar to sprawdzony maksymalnie czysty".

Ważnym momentem w karierze SOBOTY był udział w nagraniu utworu i teledysku "StoProcent" w roku 2007, na którym obok SOBOTY wystąpili: Peja, Gural, Borixon i Miodu. Teledysk, z ilością ściągnięć przekraczająca 6 500 000, stał się niekoronowanym przebojem lata 2007 i był emitowany przez stację muzyczną 4FunTV.

SOBOTA, Wini Sage oraz Rena, należą do Ogarnijsie.pl, projektu szczecińskich raperów, którego celem jest w pełni spontaniczne tworzenie muzyki sprawiającej radość wszystkim fanom prawdziwego i bezkompromisowego hip hopu.

W lutym 2009 SOBOTA wydał swój mixtape "Urodzony by przegrać, żyję by wygrać", który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez słuchaczy. W październiku tego samego roku, pod patronatem StoProRap, wydał swoją pierwszą solową płytę pt. "Sobotaż", która została uznana przez Hirka Wronę za najlepszą płytę 2009 roku.

Autorem oprawy muzycznej projektu jest Matheo - jeden z najzdolniejszych polskich producentów hip hopowych, mający na koncie wyprodukowanie przebojowych płyt Tedego, Gurala oraz współpracę ze znanymi raperami ze Stanów Zjednoczonych. Premiera "Sobotażu" Superedycji odbyła się 13 lutego. Superedycja, oprócz samego albumu, zawiera dodatkową płytę, na której został umieszczony teledysk "StoProcent2" - Sobota feat. Kool Savas, Gural, Wall-e, Rytmus, Bigz, jak również zestaw wszystkich utworów w wersjach acapella i instrumental.

W kwietniu 2010 ukazał się drugi teledysk promujący "Sobotaż" zatytułowany "Tańcz głupia", sam utwór bez teledysku uzyskał ponad 8 000 000 wyświetleń na YouTube. Teledyski emitowane są przez stacje muzyczne 4FunTV oraz Rebel TV.

Rok 2011 to wydanie singla z nowej płyty "Do góry łeb" - Sobota feat. chór Montu. Utwór ten został nagrany dla Michała Materli na XV galę KSW, którą to wygrał. Utwór został również wykorzystany jako jego piosenka do wyjścia na ring (również na ostatniej, XVI, gali KSW) (mp3 ma 2 000 000 oglądnięć na YouTube).

W marcu 2011 wyszedł teledysk do utworu "Jesteś już mój, jesteś już moja", promujący drugą solową płytę SOBOTY "Gorączka Sobotniej Nocy". Kawałek ten stał się hitem i w ciągu miesiąca przekroczył liczbę 1 000 000 ściągnięć na YouTube.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów imprezy: Plus48 Tattoo Saloon, Sandwich Express, Save The Vinyl, Dziupla.

The Jam House 5 Queen Street, EH2 1JE, Edynburg
CENA BILETU: £12 przedsprzedaż; £15 w dniu koncertu (18+)

Bilety dostępne w:
Plus 48 tattoo , Polskie sklepy w Edynburg i Musselburgh

Dołącz do nas na Facebook http://www.facebook.com/events/463166373748560/

Komentarze 1

jajcon
766
jajcon 766
#113.04.2013, 20:58

już jutro