Do góry

Konopnicka i Kukulska, czyli 50. Bal Polski w Londynie

Wybór Marii Konopnickiej jako tematu przewodniego jest związany z tym, że w przyszłym roku przypada 180. rocznica urodzin pisarki, poetki i nowelistki epoki pozytywizmu i działaczki społecznej, zaś niedawno Sejm RP ogłosił, że 2022 będzie Rokiem Marii Konopnickiej.

Poinformowano również, że Bal Polski odbędzie się w Guildhall, pochodzącej z 1440 r. siedzibie władz miejskich gminy City of London. Podczas imprezy wystąpi Natalia Kukulska, a dochód z Balu zostanie przeznaczony dla Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Łabuniach koło Zamościa.

To doskonała okazja, aby podkreślić, jak szczególnym wydarzeniem w kalendarzu polskiego Londynu jest Bal, organizowany od prawie pół wieku. Kontynuowanie tej pięknej tradycji przyczynia się do budowania mostów między starą a nową emigracją, a także utrwalania bardzo przyjaznych relacji między Polską a Wielką Brytanią

– mówiła charge d’affaires Agnieszka Kowalska.

Bal Polski to najważniejsze wydarzenie towarzysko-charytatywne Polaków w Wielkiej Brytanii, którego celem jest promowanie polskiej kultury, wzmacnianie relacji polsko-brytyjskich i zbieranie funduszy na szczytne cele. Jego patronem honorowym jest kuzyn królowej Elżbiety II, książę Kentu Edward.

Komentarze 2

kurcze.blade.
1 714
#116.11.2021, 12:06

Kukulska ze swoją muzyka nie porwie ludzi do zabawy. Chyba, że zacznie od puszka okruszka i wtedy poleca achy i ochy. Chyba, że będzie to noc coverów.

Pierwsza...

Nieznamir
15 600
Nieznamir 15 600
#216.11.2021, 12:38

Sejm ogłosił rok Konopnickiej, to tak w opozycji do palenia tęczy.