Do góry

Ku pamięci Ryszarda Kaczorowskiego

W sobotę, 9 kwietnia 2011 roku odbędzie się inauguracja cyklu kwietniowych konferencji Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie (PUNO) dedykowanych pamięci Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie.

Ryszard Kaczorowski, fot. Cezary Piwowarski (CC BY-SA 3.0)

Polski Uniwersytet na Obczyźnie planuje cykl dorocznych konferencji dedykowanych ś.p. Ryszardowi Kaczorowskiemu, ostatniemu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, wielkiemu polskiemu patriocie, który stał się symbolem przetrwania i ciągłości naszej narodowej historii. Patronował On i uczestniczył w wielu przedsięwzięciach PUNO.

Konferencje będą się odbywały corocznie, w drugą sobotę kwietnia i poświęcone będą myśli filozoficznej, społecznej i politycznej - światowej nauce i kulturze, którą współtworzyli Polacy. Podstawową komórką organizacyjną jest Zakład Badań nad Emigracją w Wielkiej Brytanii, działający w ramach Instytutu Kultury Europejskiej PUNO.

Pierwsza konferencja, organizowana we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i zaplanowana na dzień 9 kwietnia 2011, w przeddzień pierwszej rocznicy tragicznej śmierci Prezydenta Kaczorowskiego w katastrofie smoleńskiej, poświęcona będzie „Prezydentom i Rządom Rzeczypospolitej na Uchodźstwie w walce o niepodległą Polskę w latach 1939 - 1990”.

Jednodniowa konferencja z 12 referatami i jednym panelem dyskusyjnym, zamykającym spotkanie, odbędzie się w sali teatralnej "Ogniska Polskiego" (I piętro) przy 55 Exhibition Road, London SW7 2PN.

Czas trwania konferencji: 10.00 - 18.00.

Bieżące informacje dotyczące konferencji można znaleźć na stronie www.puno.edu.pl.

Komentarze