Do góry

Kupiłem w komisie auto. Okazało się, że jest mocno uszkodzone. Co robić?

Kupiłem auto niecałe pół roku temu i okazało się, że jest problem z ESP. Jest uszkodzone i trzeba je wymienić. Stwierdzono również, że łańcuszek rozrządu jest także do wymiany. Zwróciłem się do właściciela garażu w tej sprawie i od kilkunastu tygodni zwodzi mnie różnymi historyjkami. Za auto zapłaciłem 5000 funtów, a naprawa będzie kosztować do 3000 funtów, o czym poinformowali mnie mechanicy w Hondzie. Auto to Honda Accord z 2007 roku. Do kogo mogę się zwrócić o pomoc, ws. rozwiązania tej sprawy?

Przykro mi, że spotkała Pana tak nieprzyjemna sytuacja.

W zaistniałej sytuacji powinien się Pan niezwłocznie skontaktować ze sprzedawcą, aby poinformować go o zaistniałym problemie. W tym celu proponuję napisać list do sprzedawcy i wysłać go pocztą rejestrowaną. Reakcja sprzedawcy na problem zależeć może od tego, jak długo posiada Pan samochód, jak poważne są usterki oraz koszt przeprowadzania naprawy lub wymiany samochodu.

Jeżeli po pisemnej skardze problem nie zostanie rozwiązany, proponuję aby zadzwonił Pan po poradę do Consumer Direct (tel. 08454 04 05 06). Kolejnym krokiem jest złożenie skargi na dany komis samochodowy do stowarzyszenia "Motor Codes", jeśli dany komis jest jego członkiem.

Prawo w takich przypadkach jest dość skomplikowane i może być konieczne uzyskanie informacji dot. na jaką formę rekompensaty mamy szansę. W niektórych przypadkach konieczne będzie uzyskanie porady prawnika specjalizującego się w tego typu zagadnieniach.

Mam nadzieje, że uda się Panu rozwiązać zaistniały problem.Na Wasze pytania odpowiada Tymek Skroban-Korzeniecki, ekspert w dziedzinie zagadnień motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii, założyciel firmy Emano (www.emano.co.uk), która jest wydawcą i dystrybutorem publikacji dla zmotoryzowanych na Wyspach Polaków. Jeżeli masz pytanie do Tymka napisz na [email protected]

Komentarze 1

Profil nieaktywny
pryncypal
#101.06.2012, 17:40

kolego mozesz isc na skarge do pana boga ,kupiles auto i nie sprawdziles je przedtem ?.,masz pol roku i chcesz teraz zeby face po takim czasie naprawil ci je ,wybacz .