Do góry

Liga angielska, hiszpańska czy francuska? Które rozgrywki piłkarskie będą najciekawsze w nowym sezonie?

Liga hiszpańska i odejście legendy

Gdyby ktoś zapytał przeciętnego fana futbolu o rozgrywki ligi hiszpańskiej, pierwsze skojarzenie wydaje się zupełnie jasne. Jest nim oczywiście postać Leo Messiego w koszulce FC Barcelony. Argentyńczyk już dawno przestał być jedynie gwiazdą Dumy Katalonii, ponieważ stał się gwiazdą całej ligi hiszpańskiej. Niestety, tylko do tego lata…

Fot. Materiały prasowe.

Dramatyczna sytuacja finansowa FC Barcelony doprowadziła bowiem do jednego z najbardziej szokujących transferów wszech czasów. Leo Messi najpierw uzyskał status wolnego zawodnika, a później podpisał kontrakt z PSG.

Odejście Messiego to ogromna strata nie tylko dla Barcelony, ale także dla całej ligi hiszpańskiej. Eksperci nie mają wątpliwości, że ten transfer przyczyni się do spadku zainteresowania meczami rozgrywanymi na Półwyspie Iberyjskim. Oczywiście każdy medal ma dwie strony. Pod względem czystej rywalizacji osłabienie Barcelony stanowi szansę dla innych klubów La Liga. Zatem w jaki sposób zakończy się tegoroczna liga hiszpańska? Typy kibiców oraz ekspertów są podzielone, ale to dwa kluby z Madrytu wydają się kandydatami do końcowego zwycięstwa.

Transfer Jacka Grealisha i pokaz mocy Premier League

Obecnie wiele klubów piłkarskich musi mierzyć się z problemami finansowymi. Takie tarapaty nie dotyczą jednak Manchesteru City. To właśnie o The Citizens było szczególnie głośno w tym oknie transferowym. Wszystko za sprawą Jacka Grealisha, który trafił do Manchesteru City z Aston Villi. Dużo ważniejsza od samego transferu była jednak związana z nim opłata. Otóż Grealish trafił na Etihad Stadium za ponad 117 milionów euro. Jest więc to drugi najdroższy transfer w całej historii Premier League.

Tym samym Manchester City dominuje w Premier League zarówno pod względem sportowym, jak i transferowym. Czy to oznacza, że The Citizens ponownie sięgną po ligowy triumf? Zdaniem wielu ekspertów jest to najbardziej prawdopodobne. Z drugiej strony kibice mają swoje własne typy. Liga angielska potrafi przecież zaskakiwać, czego przykładem był niespodziewany triumf Leicester City w sezonie 2015/2016. Toteż emocji na angielskich boiskach z pewnością nie zabraknie!

Czy świat futbolu zostanie zdominowany przez PSG?

Leo Messi, Sergio Ramos, Kylian Mbappé, Gianluigi Donnarumma, Georginio Wijnaldum, Neymar i Angel di Maria w jednym zespole? Do tej pory takie scenariusze zdarzały się wyłącznie w grach wideo. Jednak właściciele PSG po raz kolejny pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Ostatnie transfery PSG sprawiły, że „na papierze” paryski klub stał się najsilniejszą drużyną w całej historii futbolu. Czy w ten sposób PSG zapewni sobie pełną dominację na arenie międzynarodowej? Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych pytań tego sezonu!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.