Do góry

Mandat za prędkość z kamery. Szansa na uniknięcie punktów?

Otrzymałem list z Safety Camera Office z przekroczeniem prędkości na A9. Limit był 60 mil na godzinę, jechałem 62. Czy istnieje możliwość uniknięcia bana biorąc pod uwagę, że jestem zawodowym kierowcą, mam już 9 punktów na prawie jazdy i jechałem służbowym vanem?

Przykro mi, że spotkała Pana tak nieprzyjemna sytuacja. W opisanym przypadku jedynym sposobem uniknięcia punktów karnych jest odbycie kursy typu "Postrzeganie prędkości przez kierowcę" tzw. Speed Awareness Course.

Kursy tego rodzaju mają na celu reedukację kierowcy. Uczestnictwo w takim szkoleniu jest alternatywą dla punktów karnych oraz mandatu. Udział w nim jest płatny. Po odbyciu takiego szkolenia kara, czyli na przykład punkty karne i mandat, zostanie anulowana.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy spełnić następujące warunki:
• otrzymać pismo zapraszające na szkolenie od policji lub władz lokalnych,
• zarezerwować i opłacić to szkolenie w terminie (zazwyczaj) do 21 dni od daty otrzymania listu,
• przynieść na szkolenie pełne prawo jazdy (obie części) lub inny dowód tożsamości ze zdjęciem.

Życzę Panu powodzenia w rozwiązaniu Pana problemu.Na Wasze pytania odpowiada Tymek Skroban-Korzeniecki, ekspert w dziedzinie zagadnień motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii, założyciel firmy Emano (www.emano.co.uk), która jest wydawcą i dystrybutorem publikacji dla zmotoryzowanych na Wyspach Polaków. Jeżeli masz pytanie do Tymka napisz na [email protected]

Komentarze 2

Horacy_JG
4
#122.10.2012, 22:37

Po trzech wyjazdach do sadu w Inverness i dwóch odroczeniach sprawa umozona.Trwalo to troche czasu ale juz po problemie.

Horacy_JG
4
#222.10.2012, 22:39

Szkolenie nie wchodzi w gre w Szkocji