Do góry

Najwięcej sztabów WOŚP poza granicami Polski było w UK

W niedzielę w Polsce i w wielu innych państwach odbył się 28. Finał WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1760 sztabach, pracowało dla niej prawie 120 tys. wolontariuszy. Zebrane pieniądze mają być przekazane na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Za granicą sztaby WOŚP powołano m.in. w Zjednoczonym Królestwie, Irlandii, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Kanadzie, Rosji, Gruzji, Belgii, USA, Japonii i Australii. W tym ostatnim państwie WOŚP zbierała pieniądze na pomoc w walce z pożarami, które wybuchają tam od października zeszłego roku.

Dzięki wielkiej mobilizacji do północy udało się zebrać ponad 115 mln zł. Pieniędzy z pewnością będzie znacznie więcej. To także dzięki aktywności tysięcy Polaków mieszkających na Wyspach. Na prawie sto zarejestrowanych w tym roku zagranicznych sztabów aż 28 znalazło się w Zjednoczonym Królestwie, a kolejne sześć w Irlandii.

W Zjednoczonym Królestwie największe wydarzenie miało miejsce w Londynie, gdzie zagrał m.in. polsko-ukraiński zespół Enej. Z puszkami dyżurowało ponad 180 wolontariuszy, którzy próbowali przebić ubiegłoroczny rekord 105 tys. funtów. Jeszcze nie wiadomo, ile udało się zebrać w tym roku.

Już w sobotę m.in. Polacy służący w policji metropolitalnej uczestniczyli w imprezie dla dzieci. Byli też obecni prawnicy z grupy Here for Good, którzy dorosłym tłumaczyli, jak zarejestrować settled status.

W Edynburgu oprócz sobotnich koncertów w klubie Le Belle Angele i parady motocyklowej przez centrum miasta, w niedzielę dorośli i dzieci uczestniczyli w imprezie rodzinnej. Można było zobaczyć średniowieczne obozowisko, kopie broni oraz naczyń sprzed setek lat. Dla dzieci przygotowano gry i zabawy. Do kupienia były pyszne ciasta. W niedzielny poranek na plaży Portobello w wodach zatoki Firth of Forth kąpały się polskie morsy.

Sztaby na Wyspach zorganizowano też m.in. w Aberdeen, Glasgow, Harlow, Luton, Newport, Nottingham, Yorku, Bournemouth, Peterborough, Liverpoolu, Bristolu, Corby, Milton Keynes, Bournemouth, Telford i Bognor Regis.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku

Komentarze 8

zbytnik
17 051
zbytnik 17 051
#113.01.2020, 18:07

Nie bylo dzisiaj Mon ? Dziwne..

szalony_mustang
576
#213.01.2020, 18:24

Zarobiona po migdalki :)

klaudiaikosz
6
#8Dziś - 11:22

Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat.

Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,

wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://zwiazki24.com.pl

i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!