Do góry

Ochrona i pomoc finansowa w opłatach za gaz i elektryczność

Wzrost hurtowych cen gazu na świecie spowodował już upadek niektórych mniejszych dostawców energii w Wielkiej Brytanii. Dzieje się to na większą skalę niż miało to miejsce w czasie poprzednich kryzysów gazowych.

Osoby mające podpisane umowy z firmami, które właśnie zniknęły z rynku, nie muszą się obawiać, że z dnia na dzień przestaną mieć dostarczany gaz. Nawet jeśli jakiś dostawca przestanie działać, Ofgem, czyli niezależny regulator rynku energii, automatycznie przełączy jego klientów do nowego dostawcy.

Klienci są też chronieni przez Energy Price Cap. Jest to program rządowy, który chroni miliony ludzi przed nagłym wzrostem cen gazu. Określa on maksymalną cenę za opłaty stałe oraz każdą jednostkę gazu i energii elektrycznej zużytą przez klientów korzystających ze standardowych taryf energetycznych – niezależnie od tego, w jaki sposób regulują płatności za energię.

Oznacza to, że nowi dostawcy nie mogą pobierać od klientów opłat wyższych niż poziom pułapu cenowego.

Istnieje również wiele innych programów pomagających gospodarstwom domowym o niskich dochodach, w tym Warm Home Discount Scheme, Winter Fuel Payments i Cold Weather Payments.

140 funtów jednorazowej zniżki

Na przykład Warm Home Discount Scheme przeznaczony jest dla osób o niskich dochodach, które otrzymują już inne świadczenia, w tym Guarantee Credit w ramach Pension Credit, znany jako „core group”.

Inną grupą osób są te, które spełniają kryteria dostawcy energii w ramach programu znanego jako „broader group”.

W ramach Warm Home Discount Scheme można uzyskać 140 funtów jednorazowej zniżki na rachunku za energię elektryczną. Program zaczyna się 18 października i potrwa między październikiem a marcem.

Jeśli dostawca zapewnia zarówno gaz, jak i energię elektryczną, można zamiast zniżki za prąd, uzyskać zniżkę za gaz. W tym celu każdy powinien skontaktować się ze swoim dostawcą.

Komentarze 5

MMaj
51
MMaj 51
#128.09.2021, 06:19

140 funtów jednorazowej zniżki

Bzdury!!! W zeszlym roku

listy przyslali ze sie nalezy ale kasy nie dali.Taka to pomoc.

Negocjator
5 907 9
Negocjator 5 907 9
#228.09.2021, 11:54

Na kocyki wystarczy. Grzać się nie potrzeba. Global warming.

Infidel
13 287
Infidel 13 287
#329.09.2021, 06:10

Bzdury!!! W zeszlym roku

listy przyslali ze sie nalezy ale kasy nie dali.Taka to pomoc

Ja nie dostalem zadnego listu a tez chce znyszke, skoro jednym daja to ja tez chce, co ja gorszy?

bjdream
21
bjdream 21
#404.10.2021, 02:10

Ja mam Direct Debit stałą kwotę przez cały rok 87 funtów miesięcznie za prąd i gaz, rachunki około 76-85, więc zrobiła się nadpłata ponad 100 funtów. Teraz jednak wymyślili sobie, że cena wzrasta, więc sobie podnieśli bez powiadomienia Direct Debit na ponad 133 funty miesięcznie. Zlikwidowałem od razu Direct Debit i będę sam płacił kartą, a w tym miesiącu nie dostaną nic, bo po prostu wykorzystam nadpłatę jaką mam. Przycwaniakować chcieli :-)

Infidel
13 287
Infidel 13 287
#504.10.2021, 10:25

Zeby ci sie tym nie odbilo jak ci prad odetna albo nakaz zaplaty przysla. Te firmy to jak zestaw roznych biur nie powiazanych zs soba, to ze masz nadplate to zabawa innego dzialu a inny jeszcze dzial wystarczy ze sie dowie "ze nie zaplacil, DD skasowany" i od razu list wysla, bo to w twoim zakresie lezy zeby odkrecic...