Do góry

Play Poland Film Festival do obejrzenia w każdym domu

Tegoroczny Play Poland Film Festival potrwa od 9 do 18 grudnia. Ze względu na wciąż utrudnione możliwości z prezentacją tego typu wydarzeń na terenie Szkocji, festiwal w całości będzie można oglądać online.

Wszystkie filmy będą dostępne na platformei theblob.studio.

Do zobaczenia będzie duże spektrum tematów. Wśród proponowanych filmów znajdą się m.in. ostatnie dzieła Agnieszki Holland, Karola Starnawskiego, Ewy Kochańskiej i Barbary Włodarczyk.

Program tegorocznego festiwalu dostępny jest na stronie indd.adobe.com.

Polskie filmy i wojna na Ukrainie

PPF 2022 zbiera najbardziej wartościowe filmowe formy wypowiedzi prezentujące szeroki wachlarz problemów: od (o)presji społecznej, poprzez konfrontację z małomiasteczkową beznadzieją, obserwację interakcji człowieka z naturą, po eksplorowanie możliwości buntu wobec struktur państwa coraz mocniej zaciskającego pętlę na szyi obywatel oraz wiele innych problemów, dręczących współczesnego, wrażliwego człowieka.

Filmy będą prezentowane w ramach czterech kategorii przyporządkowanych poszczególnym polskim szkołom filmowym: Łódzkiej Szkole Filmowej, Warszawskiej Szkole Filmowej, Wajda Studio i Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Dodatkową piątą kategorią będzie Fokus na Ukrainę, w ramach której będzie można m.in. zobaczyć filmy opisujące wojenną rzeczywistość.

Dodatkowo Festiwal podejmuje wyzwanie zmierzenia się z nowym zjawiskiem – sztuką (współ)tworzoną przez sztuczną inteligencję. W ramach PPF zostanie zorganizowany konkurs artystów, którzy mierzą się z tym narzędziem, generując nowe, zaskakujące światy. Więcej na ten temat na stronie theblob.studio/ai.

Komentarze