Do góry

Podpowiadamy, jak oszczędzać pieniądze w 2021 roku

Zwróć uwagę na programy lojalnościowe

Chociaż żonglowanie kilkoma kartami i programami lojalnościowymi może wydawać się męczące, to jednak jest to skuteczny sposób na zaoszczędzenie na zakupach. Najbardziej popularne są: Tesco Clubcard, Sainsbury’s Nectar, myWaitrose czy Boots Advantage Card. Dzięki tym kartom możliwe jest zbieranie punktów za każdy wydany £1. Punkty można później wymieniać na zniżki czy bony zakupowe. W zależności z której sieci handlowej korzystasz najczęściej - dowiedz się o konkretnych rozwiązaniach.

Kupuj z listą i sprawdź co masz w lodówce

Czy da się zaoszczędzić na jedzeniu? Nie ulega wątpliwości, że wszyscy robimy zakupy spożywcze, ale niewiele osób rzeczywiście sporządza listy zakupów czy porównuje ceny produktów w różnych sklepach. Według statystyk, dzięki porównywaniu cen tych samych (lub podobnych) produktów jesteśmy w stanie zaoszczędzić od 10% do 30% miesięcznego budżetu na jedzenie.

Dodatkowo warto przeglądać zapasy - co najmniej raz w miesiącu zajrzyj do najgłębszych kątów szafek w kuchni i wystawiaj na pierwszy plan produkty, którym kończy się termin przydatności. Warto również zainwestować w filtr wody – dzięki temu pozbędziemy się wydatku butelkowanej wody i ograniczymy zużycie plastiku.

Zrób rachunek sumienia jeśli chodzi o subskrypcje pakietów online…

Wykupiłeś Netflixa, Amazon Prime, Spotify, HBO GO? Masz dodatkowe kanały w telewizji kablowej, zbyt duży pakiet internetowy? Zastanów się czy rzeczywiście korzystasz ze wszystkich tych pakietów oraz czy potrzebujesz wszystkich tych usług. W przypadku dostawców internetu i telewizji kablowej porównaj inne oferty. Być może inny dostawca oferuje te same usługi w lepszej cenie. Rozważ również opcję pakietów rodzinnych – dzięki temu możesz mieć te same korzyści za dużo mniejszą opłatę.

Stosuj „domową higienę oszczędzania”

Oszczędzanie to nie jest bieg krótkodystansowy – czasem na jego efekty trzeba chwilę poczekać. Warto jednak jak najszybciej wdrożyć w swoje życie kilka zasad, które pozwolą nie tylko na zmniejszenie rachunków, ale sprawią, że twoje życie stanie się bardziej eko. Każdy z tych kroków wydaje się być dziecinnie prosty – nie uruchamiaj zmywarki, dopóki nie jest pełna, gaś światło tam gdzie cię nie ma, odłączaj nieużywane urządzenia od zasilania, zminimalizuj liczbę urządzeń pracujących w trybie czuwania…

Przyjrzyj się swojemu kontu bankowemu i usługom

Wiele banków często zmienia warunki swoich usług, a ty masz prawo na to zareagować i… zmienić bank. Sprawdź swoje konto, a jeśli masz ich kilka - zamknij te których nie używasz. Przyjrzyj się opłatom za prowadzenie konta czy przelewy - wbrew pozorom tutaj też możesz zaoszczędzić niezłą sumę.

Jeśli wysyłasz pieniądze - skorzystaj ze sprawdzonych pośredników, którzy nie pobierają opłat za transakcje. Szczególnie jeśli zdarza ci się wysyłać pieniądze za granicę - warto zrobić to po jak najlepszym kursie wymiany walut. Takie opcje oferuje Skrill Money Transfer - firma oferująca darmowe, międzynarodowe przelewy po korzystnym kursie. Niezależnie od tego czy przesyłamy pieniądze do Unii Europejskiej czy z Unii Europejskiej - transakcje przebiegają szybko i bezpiecznie.

Ponadto Skrill Money Transfer jest członkiem PaySafe Group i istnieje na rynku od 20 lat. Dzięki temu możliwe jest wpłacanie środków bezpośrednio na konto bankowe klientów. Skrill to nie tylko setki tysięcy zadowolonych klientów - firma ma również wysokie opinie na portalu Trustpilot.

Więcej informacji jak szybko i bezpiecznie wysłać gotówkę znajduje się na stronie skrill.com/pl. Skrill Money Transfer dostępne jest również w formie aplikacji na telefon (zarówno na IOS jak i Androida), a aplikacje mają doskonałe oceny w AppStore czy Google Play.