Do góry

Polak wicemistrzem Anglii i Szwajcarii

Arkadiusz Zienkiewicz wywalczył w niedzielę w Londynie srebrny medal na turnieju brazylijskiego jiu jitsu w kategorii brązowych pasów. We wrześniu zdobył tytuł wicemistrza Szwajcarii.

Arkadiusz Zienkiewicz (pierwszy z prawej) zdobył w Londynie srebrny medal

W Londynie 30-letni Polak pokonał trzech zawodników. Pierwszą walkę wygrał w 3 min i 50 sek. Pozostałe trwały 6 minut. Stanął na drugim stopniu podium ulegając w finale Anglikowi Natanowi Robertsowi.

- To był ciężki turniej a raczej międzynarodowe mistrzostwa. Startowali zawodnicy m.in. z Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Brazylii. Poziom wyszkolenia Anglików oceniam jako wysoki - mówi Arkadiusz Zienkiewicz.

Arkadiusz na co dzień mieszka w szkockim Aberdeen. 3 tygodnie temu poleciał stamtąd na turniej do szwajcarskiego Morge. Tam również zdobył srebrny medal. W turnieju wzięła udział m.in. 15 osobowa grupa z Polski, z głównego klubu Linke Gold Team ze Szczecina.

- Poziom tamtego turnieju był dobry. Brązowy pas zdobyłem dopiero dwa miesiące temu i jestem zadowolony, że mogłem stanąć tak wysoko na podium w obu imprezach. Czarny pas mam szansę zdobyć w ciągu 3 lat – mówi.

Brazylijskie jiu jitsu różni się od wschodniego formą walki w parterze. Tutaj rozpoczyna się od powalenia przeciwnika na ziemię a we wschodnich odmianach walka może się toczyć w pozycji stojącej.

Arkadiusz otworzył w lutym tego roku w Aberdeen swój klub. Działa tam grupa dziecięca i grupa dla dorosłych. Jest możliwość zapisania się i uczęszczania na treningi.