Do góry

Polak z Aberdeen zachwycił jurorów Voice of Poland

W sobotę, podczas tzw. „Przesłuchań w ciemno” Mateusz Psonak wykonał utwór z 1971 roku „Have you ever seen the rain”, który przed laty wylansował zespół Creedence Clearwater Revival. Poszło mu tak dobrze, że większość jurorów zdecydowała się wcisnąć czerwone guziki na znak, że wykonanie im się spodobało. „Masz głos, który koi” – powiedziała słynna wokalistka jazzowa Urszula Dudziak. „Masz niesamowity wokal” – potwierdziła Edyta Górniak. Z aprobatą o występie Mateusza mówili też pozostali jurorzy – Michał Szpak oraz Aleksander Milwiw-Baron i Tomasz Lach z zespołu Afromental.

Mateusz Psonak w programie Voice of Poland. Fot. TVP

Mateusz ma 30 lat. Do Szkocji przyjechał w 2016 roku. Pracuje w szpitalu w Aberdeen, gdzie przygotowuje narzędzia chirurgiczne do operacji. Na udział w programie zdecydował się z powodu lockdownu, który uniemożliwił mu koncertowanie. Zachęcała go też do tego dawna nauczycielka śpiewu.

Uważam, że udział w tym programie to dobra przygoda i w jakimś sensie możliwość sprawdzenia się przed wielką publicznością. Oczywiście także przed wyjątkowymi jurorami. Nie ukrywam, że śledzę Voice of Poland od początku. Już sam występ w „Przesłuchaniach w ciemno” uważam za sukces i spełnienie takiego małego marzenia, które gdzieś tam we mnie tkwiło

– mówi Mateusz.

Na scenie występuje od 10 lat. Zaczął jeszcze w Polsce, gdzie był wokalistą w zespole założonym przez kuzyna. Wspólnie występowali na imprezach okolicznościowych, w tym na weselach. Później wraz z przyjaciółmi założył własny zespół o nazwie #22.

Graliśmy elektroniczny pop z domieszką rocka. Na życie zarabiam jednak jako sprzedawca w sklepie RTV-AGD. Nie były to dobre pieniądze, więc postanowiłem spróbować się na emigracji. Wybrałem Szkocję.

Tu w 2017 roku wraz z Markiem Sztuką, Łukaszem Pfeiferem, Dawidem Kutarnią i Sebastianem Oljaszem stworzył nowy zespół Barber Q, z którym zdążył już zrobić trasę koncertową po Szkocji. Dwa razy, w 2018 i 2019 grali też na koncertach WOŚP w Aberdeen i Edynburgu. Poza własnymi, zespół gra na scenie utwory grupy Dżem. Wykonują też covery m.in. King od Leon, Lenny’ego Kravitza, Rolling Stonsów, Metaliki i Pearl Jam.

Zespół Barber Q. Fot. Facebook

Mateusz jest samoukiem. Nigdy nie chodził do żadnej szkoły muzycznej. Brał jednak prywatne lekcje śpiewu u Marzeny Osiewicz, jednej z najbardziej cenionych nauczycielek śpiewu w Poznaniu.

Jej lekcje i wsparcie bardzo mi pomogły. Mam nadzieję, że pozostanę w programie i będę mógł zaprezentować jeszcze inne utwory

– powiedział nam Mateusz.

Polakom w Wielkiej Brytanii pozostaje trzymać za niego kciuki.

Komentarze 6

GuildWars
139
GuildWars 139
#214.09.2020, 19:55

Komentarz był i nie ma go co to za koment? Mnie tam takie konkursy to.. Jak maja takich jurorów.. No coz uważam je, są werdykty takich jurorów i cala forma programu stronnicza. Zaraz pojawia się dziwactwa w komentach na temat mojego zdania. Lecz to właśnie potwierdza to o czym napisalem :D Nie popierasz pewnego obecnie kultu nie masz szans na start w takowych konkursach.

Delirium
17 033
Delirium 17 033
#414.09.2020, 21:34

GuildWars 97

#2Dziś - 19:55

"Zaraz pojawia się dziwactwa w komentach na temat mojego zdania. Lecz to właśnie potwierdza to o czym napisalem :D "

Nic się nie pojawiło, a więc -idąc tokiem twojego rozumowania- nic się nie potwierdziło.

I co teraz?

GuildWars
139
GuildWars 139
#514.09.2020, 21:54

Pojawily jeden wpis zninkol pod moim...

Marekbit
16
#616.09.2020, 11:15

Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc!

Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: https://bit.ly/3mBDahQ

Darmowe konto demo dzięki któremu postawisz pierwsze kroki!

Zyskaj więcej... Wpłać pierwszy depozyt! A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie!