Do góry

Polak z Perth zamienił socjalne mieszkanie w centrum narkotykowe

„Polski przestępca, który po przeprowadzce do Szkocji otrzymał mieszkanie socjalne z dwiema sypialniami, wykorzystywał je do zakrojonego na ogromną skalę handlu narkotykami” – informuje Daily Record.

31-letni Kamil Morawski sprzedawał tabletki ecstasy, amfetaminę i marihuanę. Policjanci znaleźli w zajmowanym przez niego mieszkaniu narkotyki o wartości około 40 tys. funtów, w tym tysiąc tabletek ecstasy i kilogram konopi indyjskich. Ponadto 5 tysięcy funtów w gotówce Morawski schowanych pod materacem.

Kiedy policjanci zaczęli przesłuchiwać Polaka, ten przyznał się, że jest dilerem narkotyków i od miesięcy sprzedaje nielegalne substancje. Podał nawet dokładne daty prowadzenia „działalności” – od 31 stycznia do 31 lipca tego roku.

Wcześniej policja otrzymała informacje, o tym, że w mieszkaniu Polaka można kupić narkotyki. Prokurator Gilmartin powiedział, że Morawski wcześniej sprzedawał narkotyki w Polsce, za co otrzymał wyrok więzienia.

Szeryf Gillian Wade odroczyła orzeczenie kary, ale powiedziała Morawskiemu, że „nie powinien mieć wątpliwości”, że czeka go długi pobyt za kratkami.