Do góry

Polish Heritage Days 2019: można składać wnioski

Celem Polish Heritage Days jest świętowanie ustanowienia Konstytucji 3 Maja, ale też promowanie polskiej kultury, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii.

„To także okazja do świętowania w szerszej społeczności Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi RP przypadających na dzień 2 maja oraz Święta Konstytucji 3 Maja” – czytamy w komunikacie przesłanym przez ambasadę RP w Londynie.

W tym roku Polish Heritage Days zostaną zainaugurowane 4 i 5 maja. Ambasada zachęca wszystkie polskie i brytyjskie organizacje i instytucje do organizowania wydarzeń przez cały maj.

Zapraszam do podjęcia wszelkich inicjatyw oraz realizacji projektów, które spowodują, że będziemy bardziej widoczni i pozytywnie rozpoznawalni w naszych lokalnych społecznościach. Pozycja, jaką zajmuje niemalże milionowa rzesza naszych Rodaków jest bowiem nadal niewspółmierna ze wspaniałym potencjałem, jaki prezentujemy. Pokazując naszą otwartość, tolerancyjną, zaangażowaną i przyjazną postawę naszym sąsiadom, pokonujemy stereotypy, a także wskazujemy, że zależy nam na uczestniczeniu i aktywnym współdziałaniu w sprawach dotyczących naszego najbliższego otoczenia

– napisał Ambasador Rzegocki w liście otwartym do organizacji polonijnych.

Podczas tegorocznej edycji, podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy Polish Heritage Days mogą liczyć na wsparcie materialne w postaci zwrotu części poniesionych kosztów do kilkuset funtów oraz pomoc w kontaktowaniu się z lokalnymi władzami oraz w nagłośnieniu wydarzenia w mediach.

Deklaracje o chęci zorganizowania Polish Heritage Days (poprzez wysłanie formularza) należy zgłaszać do 15 marca na adresy:

polishday.london@msz.gov.pl (organizacje w okręgu konsularnym Londyn)

polishday.manchester@msz.gov.pl (organizacje w okręgu konsularnym Manchester)

polishday.edinburgh@msz.gov.pl (organizacje w okręgu konsularnym Edynburg)

polishday.belfast@msz.gov.pl (organizacje w okręgu konsularnym Belfast).

Formularz zgłoszeniowy jest do pobrania na stronie londyn.msz.gov.pl

Wyniki zostaną ogłoszone do 31 marca.

Podobnie jak w roku ubiegłym, oficjalnym symbolem projektu jest biało-czerwona szachownica lotnicza, która była symbolem używanym przez polskich pilotów walczących w bitwie o Anglię, a obecnie, dzięki działaniom promocyjnym ambasady RP w Londynie, stała się znakiem rozpoznawczym Polaków w Wielkiej Brytanii.

W ubiegłym roku w ramach Polish Heritage Days zorganizowano ponad 80 wydarzeń w 65 miastach Wielkiej Brytanii, przyciągając blisko 40 tys. uczestników.

Komentarze 5