Do góry

Polscy katolicy w Wielkiej Brytanii

Minęło siedem lat od momentu polskiej akcesji do UE. Wraz z napływem Polaków zwiększyła się także ilość katolików. - Oni potrzebują mszy, potrzebują modlitwy - mówią polscy księża.

Co roku, w trzy kolejne niedziele października, prowadzone są badania na tzw. dominicantes, czyli osób, które regularnie, co niedzielę uczestniczą we mszy świętej.

Z najnowszych danych wynika, że jest to 45 tys. Polaków, którzy mieszkają na terenie Anglii i Walii, z czego 14 tys. przystępuje również do komunii. Nie wiadomo ilu naszych rodaków bierze udział w angielskiej mszy świętej. Jest też 30-tu polskich księży, którzy pracują dla angielskich parafii, w związku z tym ta liczba jest na pewno większa.

Czy to dużo, czy mało - trudno powiedzieć, zważywszy na specyfikę miejsca. Jednak cyfry mogą nas tylko pobudzić do większej pracy - mówi ks. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej.

Specyficzne duszpasterstwo

Dużym problemem jest fakt, że nie wszędzie może być polski ksiądz. Poza tym ludzie pracujący np. w usługach mają także niedzielne zmiany. To wszystko trzeba widzieć w szerszym kontekście – mówi ks. rektor Wylężek. Ludzie przyjeżdżający do Anglii potrzebują czasu. Muszą się zaaklimatyzować, czasami pogodzić z faktem, że zostawili rodzinę, przyjaciół w Polsce.

Oni potrzebują mszy, potrzebują modlitwy i co jest równie ważne potrzebują być we wspólnocie, niekoniecznie co niedzielę. Owszem naszym głównym zadaniem jest przekazanie, że Eucharystia jest najważniejsza, jest w centrum, ale potrzeba czegoś więcej. Ważne jest spotkanie, bycie razem, wspólne wyjazdy itd. – przekonuje mnie ks. Wylężek.

Największe oblężenie kościoły, w których są polscy księża przeżywają tradycyjnie podczas święcenia pokarmów. Kiedy normalnie mam podczas mszy świętej ok 200 osób, to podczas święconki jest ich znacznie więcej. Trzy razy wypełnia mi się kościół – mówi ks. Stanisław Gładysz, proboszcz w Hull.

Czy to jest prawdziwa wiara? Nie wydaje mi się, przecież nie chodzi o to żeby być tylko od święta. No, ale o tych właśnie ludzi trzeba się starać najbardziej, wychodzić do nich, zachęcać. Bo Wielka Sobota to jedyny dzień kiedy mogę się z nimi spotkać. Czyli mam tylko te kilka chwil w roku, żeby powiedzieć: warto przychodzić częściej, fajnie będzie jeśli spotkamy się raz jeszcze.

Ludzie mieszkają na różnych krańcach miasta, naprawdę nie ma fizycznej możliwości żebym miał z nimi wszystkimi kontakt. Wg ks. Wylężka ważna jest także nasza kultura. Anglicy dziwią się o co wam chodzi? Chodzicie do kościoła z tymi koszyczkami, co to w ogóle jest? A to jest nasza tradycja, cześć naszej kultury. Dobrze, że o tym pamiętamy, tak po prostu z siebie, bo czujemy wewnętrzną potrzebę.

Jednak czy na pewno? Może wiara Polaków ożywa tylko na święta?

Prawdą jest, że z polskim katolicyzmem w Anglii jest bardzo źle – stwierdza Grzegorz, członek scholi w Lincoln. Ludzie pojawiają się na święta, bo przyjeżdża rodzina. Wówczas jest fajnie pójść na pasterkę, czy ze święconką. Moim zdaniem z wiarą nie ma to nic wspólnego.

Podział ról

Nam brakuje księdza, spowiedzi – stwierdza ze smutkiem Anna. To wszystko by inaczej wyglądało, gdyby ksiądz był na miejscu.

W Anglii i Walii pracuje łącznie 120 księży, a miejsc gdzie są sprawowane msze święte jest dwa razy więcej – 235. – Fakt, że polscy księża mają po kilka placówek nie jest czymś nadzwyczajnym - stwierdza bp Wojciech Polak, przewodniczący Komisji ds. Polonii i Polaków za granicą przy konferencji Episkopatu Polski. Oczywiście, Rektor PMK stara się, aby w porozumieniu z biskupami miejsca i po ich aprobacie, zwiększać liczbę duszpasterzy.

Jest to jednak proces złożony, który wymaga czasu i nie tylko zrozumienia ze strony biskupów miejsca, ale także naszych Rodaków. Mam niekiedy wrażenie, że nawet dla niewielkiej grupy zaraz oczekuje się osobnego duszpasterza i miejsca, które trzeba oczywiście utrzymać. W samej Polsce również nie ma często tak gęstej sieci, aby np. co 20 mil był do dyspozycji ksiądz.

A jak to wygląda od kuchni? A no tak, że faktycznie większość księży ma kilka kościołów w różnych miejscowościach. I teraz zależy tylko od niego co będzie robił i na ile będzie mu się chciało coś robić – mówi ks. Gładysz. Ludzie sami nie zrobią wszystkiego, są ważni, są najważniejsi, ale trzeba być z nimi, trzeba ich stymulować i tu wielka rola księdza.

Dodatkowo na pewno trzeba też odpowiedniego przygotowania. Mam trzy różne kościoły: Hull, York i Scarborough. Właśnie skończył się u nas biały tydzień. Miałem łącznie 26-ro dzieci do Pierwszej Komunii. To dużo – stwierdzam. Tak, to bardzo dużo, ale niech mi Pani uwierzy wystarczy trochę pogadać z ludźmi, wyjść do nich i ma się efekty. Wcześniej zorganizowałem warsztaty teatralne. Przyjechał Marek Cichucki - znany aktor teatralny i telewizyjny. Mieliśmy kilkadziesiąt dzieci. Było naprawdę fajnie. W każdym kościele mam scholę, tworzę grupy modlitewne. A w wakacje jadę z grupą 40 dzieci na 10 dni w polskie góry, do Krakowa, Zakopanego – niech dzieciaki pamiętają skąd pochodzą.

A pieniądze skąd – wiadomo trudny temat. Jak ludzie widzą, że ktoś coś daje z siebie, to dają pieniądze. Mało tego, ja np. przeprowadziłem dodatkowe zbiórki na rzecz dziewczynki, która potrzebowała operacji.
Nieco odmiennego zdania jest ks. Zaręba: najważniejsi są ludzie. Potrzebni są moderatorzy. Wszyscy mówią ksiądz to, ksiądz tamto, przecież jeden człowiek nie zrobi wszystkiego. Nie będę chodził i ich szukał. My też mamy tutaj ludzi, którzy prowadzą scholę i grupę modlitewną. Poza tym ja jestem tradycyjny i wolę tak jak było kiedyś, kiedy było duszpasterstwo bardziej osobiste.

A gdyby ksiądz miał wikarego - pytam?

– No tak, ale trzeba takiemu księdzu stworzyć warunki mieszkaniowe, zapewnić samochód i niestety u nas trudno by było utrzymać dwóch księży. Jasne, że niektórzy księża trochę przysypiają, ale to trzeba to zmienić – optymistycznie komentuje ks. Rektor Wylężek. My tutaj wiele robimy, mamy konferencję, pielgrzymki, przeróżne akcje, które nas zbliżają i powiększają nasze grono. Oczywiście można powiedzieć, że kapłan ma wiele pracy, ale my musimy się wzajemnie stymulować do pracy. Ksiądz nie może być urzędnikiem, to nie jest kapłaństwo. Poza tym nie wydaje mi się, żeby taka rzecz była częsta.

Nowe i stare

Oprócz problemów z dostępnością księży jest częsty brak porozumienia między tzw. starą emigracją, a nową.

– Moim zdaniem starsi czują się zgorszeni zachowaniem młodych – stwierdza ks. Jan Zaręba, proboszcz parafii w Leeds. Moi starsi parafianie nie rozumieją, że młodzi kościół traktują tylko jak zakład usługowy – jak trzeba zaświadczenia, czy chrztu, to wiedzą gdzie mnie znaleźć. Dla osób, które przyjechały tu kilkadziesiąt lat temu jest to po prostu niepojęte, czują się wykorzystani.

Ks. Rektor Wylężek tłumaczy te wszystkie konflikty są zwyczajną różnicą pokoleniową. Dla mnie to jest oczywiste, że będzie dochodzić do nieporozumień.

Uczestniczyłem np. w konflikcie w Cardiff. Starsza emigracja miała pretensje do młodych, że nie pomagają przy parafii. A ci z kolei mówili: jak to nie pomagamy? Przecież sprzątamy, robimy remonty.

Uważam, że tak jak we wszystkim – trzeba zrozumienia i porozumienia. Uczciwie też trzeba przyznać, że polskie kościoły, których w Anglii jest 38, to owoc pracy tzw. starej emigracji, tej powojennej, albo solidarnościowej. Jednak Ci którzy budowali, powinni uszanować pracę młodych, a nie mówić tylko: to jest nasze i koniec! A młodzi muszą uszanować ogromną pracę jaką ich poprzednicy włożyli w wybudowanie kościołów, domów parafialnych itp.

Nieco inaczej przedstawia sprawę ksiądz, który poprosił mnie o anonimowość. Mam wrażenie – powiedział - że starsza emigracja chciałaby księdza tylko dla siebie. On miałby być do ich dyspozycji, aż do ostatnich ich dni, a na koniec jeszcze powinien spalić to wszystko, co wybudowali. To nie jest zwykła różnica zdań, to prawdziwa wojna i brak porozumienia.

Nie wszędzie tak jednak jest - dociekam. - No pewnie, że nie, ale w większości parafii. Widzi Pani oni chyba nie zdają sobie sprawy, że był i co znaczył Sobór Watykański II.

Na obcej ziemi

Nie możemy zapominać, że Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii, wiele zawdzięcza Anglikom. To z gościnności angielskiego Kościoła katolickiego i nie tylko, bo wynajmowane są także kościoły anglikańskie, często korzystają polscy katolicy. W ich kościołach są polskie msze, tworzą się polskie grupy modlitewne czy schole. A od wrześnie tego roku każdy polski ksiądz przyjeżdzający do Anglii spędzi najpierw 6 miesięcy w angielskiej parafii, pogłębiając znajomość języka angielskiego, poznając kulturę i tradycję duchową miejscowego Kościoła.

Anglicy zawsze są mili, służą radą i pomocą – stwierdza Jan, członek grupy modlitewnej w Londynie.
Nie jest też tak, że wszystko za nas zrobią. Pamiętam np. jak kiedyś zorientowaliśmy się, że wszystkie kościoły w naszym mieście zachęcały do wejścia, do uczestnictwa, tylko na naszym kościele nie było żadnej informacji o polskiej mszy. Wówczas skrzyknęliśmy się, kupiliśmy dyktę, farby i napisaliśmy ogłoszenie – wspomina Anna.

Wg najnowszych danych regularnie we mszy uczestniczy ok 1 mln angielskich katolików. Może powinniśmy bardziej zaangażować się w życie angielskich wspólnot, do czego nas zachęcał swego czasu kard. Cormac Murphy-O’Connor.

Mamy coś takiego co socjologia nazywa językiem pracy i językiem serca – mówi ks. Rektor Wylężek. Język pracy, to język którym rozmawiamy z współpracownikami, załatwiamy wszystkie ważne sprawy. Jest również język serca, który wypływa z nas, należy do naszej osobowości. Ja znam angielski, ale zawsze będę się modlił po polsku. Wiara potrzebuje kultury, jeśli pozostawimy tylko wiarę, to ona zanika. Zresztą Papież Jan Paweł II wyraźnie o tym mówił podczas przemówienia w UNESCO, w 1979 roku. Wiara nie jest w próżni. Możemy żyć wspólnie dzieląc się tym wszystkim co mamy.

Może kardynał O’connor zobaczył możliwość wpuszczenia świeżego powietrza do naszego kościoła – uważa Paul, angielski katolik. U nas nie działa wszystko tak jak powinno. Jest nas bardzo mało, a Polacy ze swoim przywiązaniem do katolicyzmu, mogliby wnieść wiele nowego.

Co dalej

Brakuje lekcji religii, edukacja całkowicie „leży” - stwierdza Anna z Lincoln. Oblicza się, że w naszym mieście jest ok 6 tys. Polaków, ile osób z tego ma stały kontakt z religią, kościołem? Jednak jest odrobinę lepiej, bo kiedyś mieliśmy coś takiego jak katolicyzm wyjazdowy. Teraz już ludzie zrozumieli, że można tutaj np. ochrzcić dziecko i u nas w parafii mamy naprawdę wiele chrztów – podsumowuje Anna.

– Moim zdaniem polscy hierarchowie nie widzą, że tu na Wyspach są nowe możliwości – stwierdza Jan z Londynu. Ludzie, którzy tutaj chodzą do kościoła, robią to bo im się chce, bo czują potrzebę. To prawdziwi chrześcijanie, którzy pomimo trudów pracy, znajdują czas na mszę. Musimy pamiętać, że może oni kiedyś wrócą do Polski i wówczas mogą dać - kolokwialnie mówiąc - ostrego kopa polskiemu Kościołowi. To będzie zupełnie nowa jakość!

Komentarze 297

BD.K
20 493 1
BD.K 20 493 1
#130.06.2011, 11:15

"W samej Polsce również nie ma często tak gęstej sieci, aby np. co 20 mil był do dyspozycji ksiądz."

naprawde???

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#230.06.2011, 11:35

Banda smierdzacych darmozjadów, malo kogo tak nienawidze jak ksiezy! Zlodzieje, nieroby, kombinatorzy!

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#330.06.2011, 11:43

Kazdy powinien miec dostep do sakramentow w jezyku ojczystym.

Ludzie wierzacy potrzebuja wiekszej ilosci polskich ksiezy na ziemi brytyjskiej o ktorych bardzo prosimy.

Dziekujemy serdecznie ksiedzu Piotrowi za to ze prowadzil i dzialal w imieniu Polonii w Aberdeen, ze zabiegal o rozwoj polskiej szkoly w Aberdeen
Serdeczne Bog zaplac
Zyczymy ksiedzu spokoju, pogody ducha, wytrwałosci, . Wszystkiego co najlepsze i najpiekniejsze. Zdrowia i wszelakiego szczęścia.
Do zobaczenia wkrotce :)

Nie dajcie się zagłaskać lub zastraszyć światu, lecz przypominajcie nam, iż nie tu jest nasza ojczyzna, nie tu nasz dom, nie tu nasz ojciec i matka. Świat Was potrzebuje, my Was potrzebujemy, więc idźcie, gdyż jesteście posłani.

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#430.06.2011, 11:44

Najlepiej idzcie wpizdu i zacznijcie placic podatki darmozjady!

BD.K
20 493 1
BD.K 20 493 1
#530.06.2011, 11:46

@3
az do "nasycenia" 1 ksiadz na 20 mil...

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#630.06.2011, 12:02

at 3
Tak, zaiste są posłani, po Twoje pieniądze jak i innych Twoich naiwnych współbraci w wierze :)

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#730.06.2011, 12:27

Placicie panstwu 23 procent ze swoich dochodow, malo tego kupisz zabawke z Chin zaplacisz za material 23 proc wedlug stawek w UK zaplacisz za transport 23 proc za zapakowanie w magazynie 23 proc za paliwo na kazdej sztuce 23proc, i za marze sklepowa i to co kosztowaloby 4f tyt zaplacisz 39, ale stac cie bo pracujesz i masz 7,50 na godzine.
Ale nie pomyslisz ciemniaku ze gdybys placil vat 5- 7 proc zostaloby ci jeszcze na nowy toster w Argosie i gre na PC
Ale nie wy sponsorowac musicie kolejna wojne w Afganistanie Argentynie czy gdzie indziej
Kosciolowi kiedys oddawano dziesiecine jedna dziesiata z dochodow. Teraz panstwo doi a ciemniakow negatywne myslenie skierowuja na kosciol. Nie chcesz nie chodz telbuchu jeden z drugim nikt ci kasy nie wyjmuje z kieszeni jak to robi panstwo pod pretekstem odkladania twoich pieniedzy na twoja emeryture.
Sam ace idz tam gdzie napisales a znajdziesz tobie podobnych.
A najlepiej idz do szkoly

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#830.06.2011, 12:34

A Ty oprócz tego co płacisz państwu, to jeszcze dokładasz innym bo dają Ci naiwną nadzieję ?
To co płacisz państwu, w jakis sposób służy tobie poprzez utrzymanie infrastruktury, pomoc państwa jeżeli jej potrzebujesz itd. Może nie sa to systemy idealne, ale "czarny system" nie daje Ci nic w zamian oprócz naiwnych obietnic. Jak myślisz dlaczego Watykan jest jednym z najbogatszych państw świata ? Gdyby oddawał potrzebujacym wiernym ze składek innych wiernych, tak jak to robią systemy socjonalne większości krajów ze "składek" swoich obywateli, to raczej Watykan nie byłby tak obrzydliwie bogaty. Czy tego uczył Jezus ?

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#930.06.2011, 12:39

Czyli prawdziwych katolików jest jakieś 10% ze wszystkich emigrantów. Dokładnie tak samo, jak w polsce, gdzie 90% się deklaruje, a do kościoła co piąty chodzi, z czego połowa bo matka kazała albo we wsi będą gadać.

Jeszcze 50 lat i KK w Polsce umrze śmiercią naturalną.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#1030.06.2011, 12:46

w jakis sposób służy tobie poprzez utrzymanie infrastruktury. Lol Chyba jedynie NHS strazy i policji i smieciarzom, bo kazda inna instytucja patrzy by tylko mogla cie wyslizgac z twoich ciezko zarobionych pieniedzy. Na oplaty zarabiamy sami a
daje kosciolowi to daje, z wlasnej nieprzymuszonej woli.
Daje to daje z wlasnej nieprzymuszonej woli nier pod grozba kary finansowej za brak rozliczenia czy przekroczenia overdraftu. U mafii taniej byloby niejednemu wziac pieniace i dac sie naciagnac na bonus niz legalna droga w bankach.
Najgorsze jest to ze dla ciebie i tobie w podobie to jest normalne bo takim ciasnoglowym wpycha sie gabczasta papke o dobrodusznosci panstwa ktore ma na celu doprowadzic cie do wieku emerytaklnego zeby wiecej z ciebie wydoic. A za reszte plac sobie sam.

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#1130.06.2011, 12:47

Powinienes miec nick -> DzieckoPodSutanna !

BD.K
20 493 1
BD.K 20 493 1
#1230.06.2011, 12:52

dziecko
z jakiej wlasnej i nieprzymuszonej woli???
wiekszosc cmentarzy w PL to "placowki" koscielne
sprobuj sie tam za darmo polozyc...

taki tylko maly przykladzik
a mafia, to przy nich przedszkolaki

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#1330.06.2011, 12:52

Potem tylko ci wyjma wtyczke po co ci emerytura bo to bedzie przeglosowane jak w Holandii
Kali zrobic kali odejsc. Zobaczymy co sie bedzie dzialo z emeryturami dla polakow bedacych w UK. Dopiero napisze fajny tekst D.M o hordach Polakow ktorym UK i brytyjscy podatnicy musza placic zarabiane FUNTY.
Tez sie zaliczysz do tej grupy tyle ze bezimiennie

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#1430.06.2011, 12:57

BD.K
#12
A dlaczego nie?
Pod El Alamein mogles sie polozyc, a wiatr pokrylby cie piaskiem za friko bez podatku.
Na kazdym cmentarzu pochowek kosztuje czy komunalnym czy koscielnym. Prawo polskie nie przewiduje przechowywania urny z dziadkiem w ogrodku na skalniczku przed domem.
Kto chce na cmentarzu zarobic? Panstwo gdyz z miejsc na cmentarzu kosciol tak sam o sie rozlicza jak i cmentarz komunalny. A zwlokom naleszy sie poszanowanie.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#1530.06.2011, 13:01

@DzieckoWeMgle:

"Na oplaty zarabiamy sami a
daje kosciolowi to daje, z wlasnej nieprzymuszonej woli.
Daje to daje z wlasnej nieprzymuszonej woli "

Ziemie za 1% ich wartości też dajesz kościołowi z własnej i nieprzymuszonej woli?

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#1630.06.2011, 13:03
BD.K
20 493 1
BD.K 20 493 1
#1730.06.2011, 13:03

@14
po pierwsze - sam napisales - nie ma wyboru...
po drugie - za pochowek na komunalnym kase bierze miasto i wydaje na np chodnik, albo sciezke rowerowa
spytaj plebana na co wydaje kase za "miejsce"

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#1830.06.2011, 13:04

To zalezy indywidualnie od darczyncy
Niepokalanów – to klasztor-sanktuarium, ("Gród Maryi"), położony na terenie miejscowości Paprotnia w gminie Teresin, w powiecie sochaczewskim, około 40 km na zachód od Warszawy. Założony w 1927 r. na ziemiach ofiarowanych przez księcia Jana Druckiego-Lubeckiego
Za zero proc.

BD.K
20 493 1
BD.K 20 493 1
#1930.06.2011, 13:05

radnor
ekskomunika :)

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#2030.06.2011, 13:06

@BD.K - niepotrzebnie, sam mam zamiar dla zasady wystapić oficjalnie z kościoła przy najbliższej wizycie w polsce, niestety rodzice ówczesna modą ochrzcili mnie cholera wie po co. :)

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#2130.06.2011, 13:07

16
to pikus z brak rozliczenia w terminie z twoich przychodow.
Kara to bodajze 100f.
Za co?
Za zmiane daty w komputerze?
Toz to z tym mniej roboty niz z odprawieniem ilus tam mszy gegorianskich

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#2230.06.2011, 13:09

ale to panstwo jest cacy a kosciol nie cacy.
Z kosciola nikt z was na liste dluznikow nie trafil
A ilu z potrzeb panstwa wjechalo na debet??
uuu dolacz do grupy spalic lloydsa

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#2330.06.2011, 13:10

@DzieckoWeMgle - państwo mnie w szpitalu za darmo będzie leczyć, co zrobi kościół poza skasowaniem za ślub i pogrzeb?

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#2430.06.2011, 13:16

Pisalem w nr 10.
Nie lekaj sie Radnor gdyby ci sie cos przytrafilo bracia zakonni pomogli by ci. Za darmo i nie pytaliby o ubezpieczenie.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#2530.06.2011, 13:18

Nie mówimy o zakonach, tylko o KK. Ani przez moment nie zwątpiłem, że księża modlitwą i wstawiennictwem ojca świętego wyleczą hemoroidy.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#2630.06.2011, 13:19
radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#2730.06.2011, 13:23

aż uroniłem łzę wzruszenia, przepiękne!

elastycznyjozef
21 107 15
elastycznyjozef 21 107 15
#2830.06.2011, 13:28

Hyhyhy

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#2930.06.2011, 13:30

radnor
#25
smiejesz sie i na tym powinnismy zakonczyc ta dyskusje
http://www.padrepio.catholicwebserv....
Nie obracasz sie w tych kregach nie widziales cudu ja tak.
To wielka laska moc zobaczyc cos takiego na wlasne oczy a jeszcze wieksza jeszcze byc dotknietym i uzdrowionym.
W autokaze jadacym do Niepokalanowa na Msze z Odnowy w Duchu Swietym jechal z nami ojciec mojego kolegi z Radomia. Poznalem facetadwa lata wczesniej a uskarzal sie on na zapalenie stawow skokowych i bolalo go to bardzo przy kazdym wysilku.
Po mszy wszedl o wlasnych silach do autokaru a po powrocie do naszego miasta tupal i skakal jak dziecko.
Ech gdybyscie naprawde zaczeli szukac znalezlibyscie to co najwazniejsze dla waszego zycia pozniejszego, bo to obecne jest dopiero przedsionkiem pozniejszego, co wazniejsze, wiecznego

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#3030.06.2011, 13:30
elastycznyjozef
21 107 15
elastycznyjozef 21 107 15
#3130.06.2011, 13:32

DzieckoWeMgle, ty już nie raz dałeś pokaz spokoju, umiłowania i podążania drogą Jezusa.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#3230.06.2011, 13:33

27 a swoja ironie zachowaj dla tych ktorych ty sam bedziesz uczyl.
Bo samo to zes czytaty i pisaty to posrednio mnichom zawdzieczasz nie panstwu

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#3330.06.2011, 13:43

"Nie obracasz sie w tych kregach nie widziales cudu ja tak.
To wielka laska moc zobaczyc cos takiego na wlasne oczy a jeszcze wieksza jeszcze byc dotknietym i uzdrowionym."

Zapytaj chłopców z Irlandii jaki to cud być dotkniętym przez proboszcza.

O mnichach piśmiennych nie dyskutujemy, powiedz lepiej ile wieków opóźnienia zawdzięczasz kościołowi katolickiemu palącemu książki astronomów, fizyków i chemików. Kopernika zapytaj, dlaczego przez lata bał się swoje dzieło wydać publicznie, żeby go moderatorzy index librorum prohibitorum nie wzięli na spytki w wysokiej wieży.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#3430.06.2011, 13:45

O ile ja się orientuje w historii, to właśnie kosciol zakładał pierwsze uniwersytety, mnisi uczyli ciemny lud czytac i pisac, a w czasach okupacji kosciol ksieza i mnisi byli bastionem wolności. Ale Pan radnor tupie ze zlosci widac z tego powodu, ale historii nie zmieni

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#3530.06.2011, 13:47

O mniechach piśmiennych nie dyskutujemy, powiedz lepiej ile wieków opóźnienia zawdzięczasz kościołowi katolickiemu palącemu książki astronomów, fizyków i chemików. Kopernika zapytaj.

Kopernik byl ksiedzem.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#3630.06.2011, 13:48

#35 - i kobietą! nie pij więcej Dziecko.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#3730.06.2011, 13:48

Mozesz wystapic z kosciola prosze bardzo tylko nie pisz ani nie mow ze cos o tym wiesz bo to co wiesz oznacza jednak ze malo wiesz

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#3830.06.2011, 13:50

@DzieckoWeMgle - kościół swoje zrobił, pokopiował księgi 1000 lat temu, dziś bojkotuje wiele gałęzi nauki i pasożytuje na obcych państwach. Był, zrobił, skończył się, nie pierwsze i nie ostatnie imperium, które przemija.

pumapuma
439
pumapuma 439
#3930.06.2011, 13:52

Dziecko We Mgle
Szkoda slow. Ty argumentujesz a Oni leja wode i lekcewaza fakty.
I jak mozna bylo sie spodziewac temat podjeli laicy. Tzw. specjalisci w kazdym temacie....hehehe....Powielaja opinie sprzed tak dawna.... z czasow prania mozgow.....Zal mi Ich. Ale sami wybrali.....Zreszta chyba oceniam Ich za wysoko....nie wybrali, bo nie mysla o wyborze. Ida za glosami....Marionetki... Zjrzeli kiedys do jakiegos kosciola, moze nigdy nie rozmawiali z ksiedzem i jacy mocni w ocenach!
Braki wiedzy i to podstawowej...zenujace... Nie ma mowy o jakis normach, zasadach, wartosciach...takie cielatka... O wyobraznie Ich nie podejrzewam po tym co pisza.
Dziecko We Mgle...zostaw Ich samych sobie niech sie upajaja swoimi madrosciami...zaiste przekomiczne....

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#4030.06.2011, 13:52

co z tego co napisalem do ciebie
ci sie nie zgadza?

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#4130.06.2011, 13:57

@pumapuma - do kościoła zaglądałem, tak ze 3-4 razy w tygodniu, jako lektor między innymi, poza tym pomagając na róznych konferencjach misyjnych, bo akurat w to się mocno wkręciłem swego czasu. Swoje się naoglądałem i podstawy swoich decyzji mam dość solidne po oglądaniu kościoła od środka przez prawie 10 lat.

Ty oczywiście możesz jak marionetka iść przed ołtarz i wierzyć swięcie, że ochłapy rzucane strzyżonym tam owcom są pełną i jedyną prawdą, nikt nie broni.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#4230.06.2011, 13:57

Kamil, powiedz
Czy ja sie staram w czyms ci ublizyc dopiec?
Wcale tak nie jest nie czuje sie lepszy gdyz w niego wierze, wcale nie.
Wy natomiast uderzacie w to co dla nas wierzacych ludzi jest swiete, pokazujecie brak czci, ublizanie, pokazujecie zepsucie pornografie, tolerujecie pedalstwo, rozpuste, nagosc pogon za tym by miec.
Myslicie ze na zlosc kosciolowi robicie?
Istnieje on juz dwa tysiace lat i nikt waszym ani moim popiskiwaniem glowy sobie nie bedzie zawracal.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#4330.06.2011, 14:00

"Wy natomiast uderzacie w to co dla nas wierzacych ludzi jest swiete, pokazujecie brak czci, ublizanie, pokazujecie zepsucie pornografie, tolerujecie pedalstwo, rozpuste, nagosc pogon za tym by miec."

Powiedz, ilu księży odpowiedzialnych za wieloletnie molestowanie seksualne dzieci jest skazywanych prawomocnym wyrokiem? Ty zarzucasz komukolwiek "tolerowanie rozpusty"? 900zł minimalnej opłaty to nie jest "pogon za tym by miec"? Jesteś trollem, albo idiotą.

elastycznyjozef
21 107 15
elastycznyjozef 21 107 15
#4430.06.2011, 14:00

Co to za argument, że Kopernik był księdzem, skoro jego dzieło znalazło się w indeksie ksiąg zakazanych?

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#4530.06.2011, 14:05

Ale naglowek odniosl sukcess wiekszy niz z panem Rutkowskim a o to chodzilo :)

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#4630.06.2011, 14:06

Kamil ale odpowiedz najpierw ty ok?
Czy Kopernik byl ksiedzem?

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#4730.06.2011, 14:12

Misiu kolorowy, nie odpowiada się pytaniem na pytanie, mama nie uczyła? Odpowiedz najpierw na moje - czy kościół katolicki wciągnął "o obrotach ciał niebieskich" na indeks?

Nawet swoim nie wolno było za dużo myśleć, a już tym bardziej podważać centrum płaskiego wrzechświata w jerozolimie.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#4830.06.2011, 14:19

Powiedz, ilu księży odpowiedzialnych za wieloletnie molestowanie seksualne dzieci jest skazywanych prawomocnym wyrokiem?

Jak mam ci podac odpowiedz na to pytanie?
Milion cie zadowala?

Ty zarzucasz komukolwiek "tolerowanie rozpusty"?
Widziales cyce i inne smieci w budynku koscielnym?
A widziales je na portalu ktory sam moderujesz panie lektorze koscielny?

Utrzymalbys kosciol i klasztor i zakonnikow z odprawianych slubow, pogrzebow i stojacej wam w gardle tacy? Zaplacilbys rachunki podatki itp?

Ile razy idziesz do kosciola wniesc oplate za towarzystwo ksiedza w ostatniej drodze na cmentarzu?
Raz na 20 lat? Dwa razy?

sam nie dajesz a zarzucasz innym to ze daja.
Krytykujesz cos co sie swietnie ma i bez twoich 5 zl.
Obejdziemy sie jakos i nie rob wazniaka z siebie z tego powodu

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#4930.06.2011, 14:21

#42
to ty odpowiedziales pytaniem na pytanie w 43
wiec w 47 widzisz swoja mame w lusterku czy uczyla czy tez nie

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#5030.06.2011, 14:30

Powiedz, ilu księży odpowiedzialnych za wieloletnie molestowanie seksualne dzieci jest skazywanych prawomocnym wyrokiem
To tolerowane przez was teczowe zboczenia przenikaja przez struktury koscielne. Niby jak maja rektorzy ich sprawdzac??
Sprzatnijcie wlasne podworko z pedalow i lesb bo wlasnie z tych srodowisk i kultur przenosza swoje upodobania ludzie do kosciola do wewnatrz a pozniej robi wam sie mikser w mozgach byscie odchodzili od kosciola ze tam ktos jakiegos pedala w kosciele zlapal.
Za waszym przyzwoleniem to sie odbywa wiec o pozniejsze zapytanie o stan i liczbe pedofili i pedalow zapytaj innego telbucha tolerancyjnieszego dla innych zboczen.
Nazwij mnie nietolerancyjnym dla innych upodoban wisi mi to, ale chce bys wiedzial ze twoje tak dla tolerancji zboczen i odchylow znajdzie tez miejsce w kazdym miejscu na ziemi w KK rowniez. Wiecej was w nas

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#5130.06.2011, 14:33

tolerancyjnieszego
podoba mi sie :)

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#5230.06.2011, 14:34

nawet bardzo :))

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#5330.06.2011, 14:38

Dziecko, a gdzie twoja miłość bliźniego? Gdzie zrozumienie?

Nie nazwe cie nietolerancyjnym, tylko po prostu fanatykiem-idiotą, co potwierdzasz co drugą swoją wypowiedzią od długiego czasu.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#5430.06.2011, 14:39

"Utrzymalbys kosciol i klasztor i zakonnikow z odprawianych slubow, pogrzebow i stojacej wam w gardle tacy? Zaplacilbys rachunki podatki itp?"

KK w Polsce i podatki? Zabawny jesteś. Niemiecki kościół potrafi się utrzymać z pieniędzy wiernych, to ci heca. :)

"Krytykujesz cos co sie swietnie ma i bez twoich 5 zl.
Obejdziemy sie jakos i nie rob wazniaka z siebie z tego powodu"

Moje 5zł? W taki, razie bez funduszu kościelnego ustalonego przez konkordat i ulg podatkowych też się obejdź, z datków na mszę. :)

Dolys
9 454
Dolys 9 454
#5530.06.2011, 14:45

DzieckoWeMgle
#3 | Dziś - 11:43
Dziekujemy serdecznie ksiedzu Piotrowi za to ze prowadzil i dzialal w imieniu Polonii w Aberdeen, ze zabiegal o rozwoj polskiej szkoly w Aberdeen
Serdeczne Bog zaplac
Zyczymy ksiedzu spokoju, pogody ducha, wytrwałosci, . Wszystkiego co najlepsze i najpiekniejsze. Zdrowia i wszelakiego szczęścia.
Do zobaczenia wkrotce :)
----------------------------------------------------------------------------------

Rowniez sie pod tym podpisuje.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#5630.06.2011, 14:47

Kamil to co sie czasem kloci z tym co piszecie to moja powierzchownosc w srodku jestem lagodnym czlowiekiem ktory naprawde wiele zyskuje przy blizszym poznaniu sie.
Mnie nazwales fanatykiem a spidera nie- ciekawe czemu czyz nie dlatego ze jest blizszy twierdzeniom ktore podobaja sie tobie?
Poza tym obraziles mnie pierwszy, nie ja ciebie.
Swietny dajesz przyklad. Tak trzymaj panie ex lektor k.k

elastycznyjozef
21 107 15
elastycznyjozef 21 107 15
#5730.06.2011, 14:55

DzieckoWeMgle, ale zwykle dajesz się poznać jako agresywny fanatyk, który nie stroni od wulgaryzmów i epitetów na poziomie haźlowego degustatora jagodzianki na kościach.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#5830.06.2011, 15:08

Dziecko, masz fachowo wyprany czerep, Twój klecha powinien być z siebie dumny, a Ty się ciesz, ze jesteś durny :).

kama79_79
Glasgow
22 414
#5930.06.2011, 15:40

Wiedzialam, ze starego dewoty tutaj nie zabraknie.

Wez sie jeszcze zacznij tutaj modlic.
Wklepuj zdrowaski!

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#6030.06.2011, 15:44

Widzę kama, ze znowu chcesz zasłużyć na "litanię chrześcijańskiej miłości" od Dziecka. :)
Pewnie nie będziesz musiała długo czekać, bo jego katolicka miłość ma "short fuse" :).

Konto usunięte
6 105
#6130.06.2011, 16:24

Dziecko

jestem pod wrazeniem cierpliwosci i lagodnosci twojej...

pieniaczom zas polecam zapisac wypowiedzi Dziecka ku pamieci aby gdy moze kiedys bedziecie sie chcieli pochwalic wnukom jacy to wy byliscie, jakie sukcesy, jakie osiagniecia, jaki poziom, zerknijcie wpierw na sposob w jaki przemawial do was dzis Dziecko i z jaka latwoscia go kopaliscie i rzucaliscie w niego kamieniami

kiedys nietolerancja religijna przypisywana byla jako skutek podzialow kosciola, roznych jego odlamow

dzis pewnym jest dla mnie, ze nietolerancje rel,igijna sieja idioci wmawiajacy sobie, ze uwolnili sie od kosciola i religii a calymi godzinami siedza przykuci w dyskusjach przekomarzaniach i atakach na kosciol

elastycznyjozef
21 107 15
elastycznyjozef 21 107 15
#6230.06.2011, 16:33

Leon.Zawodowiec, jesteś kolejnym chamem który teraz uprawia demagogię. Gdyby trochę pokopać w forum to niezłe kwiatki możnaby wyciągnąć.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#6330.06.2011, 16:34

O jeszcze jedna łagodna owieczka Pana się znalazła, przykład miłości chrześcijańskiej na emito :).

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#6430.06.2011, 16:35

poprzednie at 61

Mr_Azathoth
963
#6530.06.2011, 17:02

Ja pikole ale sie rozpisaliscie ;]
Polecam odwiedzic stary watek ;]
Strona główna › Społeczność › Grupy › Religia i Wiara › LIDL › Forum dyskusyjne
http://www.emito.net/spolecznosc/gr...

Moze tam sie wykazecie ;]

BTW - nauki KRK sa nie zgodne z moimi przekonaniami, i naruszaja moj swiatopoglad.

Konto usunięte
6 105
#6630.06.2011, 17:17

#62

tak to prawda jestem chamem.. ja zwykly cyngiel jestem
takich elastycznych to na szaro przerabiam

ale to nie przeszkadza a moze tym bardziej jestem pod duzym wrazeniem wypowiedzi Dziecka

ty zas jak zwykle
ten sam
nijaki
durny

elastycznyjozef
21 107 15
elastycznyjozef 21 107 15
#6730.06.2011, 17:28

#66
Chyba w swoich mokrych snach półgłówku ;>

Irek
1 936
Irek 1 936
#6830.06.2011, 18:15

Oni potrzebują mszy, potrzebują modlitwy i co jest równie ważne potrzebują być we wspólnocie

Bo bez krzyzyka nad nimi, to sie debile pogubia i nie beda wiedzieli na co kase wydac.

Irek
1 936
Irek 1 936
#6930.06.2011, 18:20

Leon.Zawodowiec
#66 | Dziś - 17:17
#62

tak to prawda jestem chamem.. ja zwykly cyngiel jestem
takich elastycznych to na szaro przerabiam

Onan, ty przykrusie nawet brzydkiej, grubej baby nie potrafisz przerobic, a co dopiero elastycznego! Od tej masturbacji do czterdziestki juz ci sie we lbie calkiem powalilo.

kama79_79
Glasgow
22 414
#7030.06.2011, 19:01

On jest ...kurwa pod wrazeniem!
Taki sam dewot.
Takim ludziom powinno sie zabronic dostepu do jakiejkolwiek formy przekazu wiadomosci.
Maja ambone, powinno wystarczyc.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#7130.06.2011, 19:08

nienawidzę kościoła

przemek_bham
80
#7230.06.2011, 19:39

Jak tak bardzo nie lubicie kościoła lub jego życia na cudzy rachunek dlaczego nie głosujecie na partie, które skutecznie odsunęły by go od koryta. Wspieracie PiS, PO lub inne klęcznikowe partie, które tylko dobrze robią jego urzędnikom. Sami jesteście winni, że on jeszcze ssie państwową kasę.

przemek_bham
80
#7330.06.2011, 19:48

45 tysięcy uczęszczających na msze na około 500 tysięcy imigrantów. Mniej niż 10%. Nie ma się czym podniecać

ezzeul
19
ezzeul 19
#7430.06.2011, 20:06

+
+
+
+++++
+
+

AVE

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#7530.06.2011, 20:11

cóś nie wyszło, cza było 666 zapuścić :P ;)))

Konto usunięte
6 105
#7630.06.2011, 20:22

#69

twojej baby oswiecony debilu to i granatem bym nie chcial ruszyc....
zreszta nikt na wsi jej nie chcial

Konto usunięte
6 105
#7730.06.2011, 20:23

kama79

dostepu to w stanie wojennym twoj ojciec zabranial i tak ci sie uksztaltowal sposob na zycie

bujaj suche cycory poczwaro

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#7830.06.2011, 20:26

nienawidzę całej tej czarnej mafii

Konto usunięte
6 105
#7930.06.2011, 20:30

to wyjedz do Afganistanu albo Iranu

tam cie uwolnia w kilka dni

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#8030.06.2011, 20:30

Leon, Leon, pokaż jeszcze trochę jak wygląda chrześcijańska nauka i jak wypełniasz słowa Twojego mesjasza, zwłaszcza te, co to je wypowiedział w kazaniu na górze :).

Katolicy = schizofrenicy :)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#8130.06.2011, 20:32

#79
nienawidzę islamistów

Konto usunięte
6 105
#8230.06.2011, 20:35

spider72

jebnij sie w te przemaglowana makowke

ja jestem zwyklym czlowiekiem czytaj grzesznym skoro tak mnie opisujesz

kim ty zas jestes skoro spedzasz pol zywota swojego szczekajac u wrot kosciola albo jak kto woli pod kosciolem?

kiedy sie uwolnisz od religii?

ezzeul
19
ezzeul 19
#8330.06.2011, 20:36

..... + .....
..... + .....
..... + .....
+++++++
..... + .....
..... + .....

666AVE666
:)

tera jest dobze ...

Konto usunięte
6 105
#8430.06.2011, 20:37

#83

spuuuupeeeer

ja tez mam osiem lat, ale wole wyklejanki i kolorowanki

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#8530.06.2011, 20:42

a to prawda że 666 to kierunkowy do watykanu? ;P

Konto usunięte
6 105
#8630.06.2011, 20:44

tak

mam znajomego co swietnie dziara te cyfre

nawet jak chcesz to na czole ci wydziara

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#8730.06.2011, 20:44

at 82

Twój kościół musi być z Ciebie dumny, on też ma w dupie nauki Jezusa :).
Zmów wieczorem paciorek, w intencji żebyś grzeczniejszy był, tylk nie gadaj za głośno do sufitu, bo sąsiad może po gości z kaftanem zadzwonić :).

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#8830.06.2011, 20:46

#86
oj nie mi nr do watykanu nie jest potrzebny, tak tylko pytałam.... ale dzięki

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#8930.06.2011, 20:47

at 83
Teraz cool jest, Leon drgawek dostanie i dostaniesz od niego stopień młodszego masona i zostaniesz zaszufladkowany w jego ciasnym umyśle do szatańskiej kliki spidera/lucyfera ;)))

Konto usunięte
6 105
#9030.06.2011, 20:48

#87

durniu

jaki moj kosciol?

dlaczego oklamujesz sam siebie?

w jakim kosciele ty mnie widziales albo co gorsza widzisz w swoich urojeniach?

wez no opisz szerzej co?

to myslisz ze jak staje w obronie mysliwych to jestem mysliwym albo naleze do kola lowieckiego?

toz ty bardziej przeprany jestes jak moje najstarsze gacie!

Konto usunięte
6 105
#9130.06.2011, 20:52

#89

ja cie do calkiem innej kilki zaszufladkowalem

do kliki zdziecinnialych starcow ubeswlasnowolnionych kompulsjami

spider72 ale szczerze, powiedz: ile wytrzymasz bez myslenia o religii?

sproboj

hehehheheheeeee
buhahahhahahhahaaa

jestes wiekszym niewolnikiem religii niz inni tu obecni
jestes zdominowany, osaczony, polkniety i nadtrawiony

i bez urazy

tki troche egzotyczny jestes pol zycia tracac na debatach nad czyms o czym mowiesz, ze tego nie ma

dziecinada i tyle

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#9230.06.2011, 20:55

at 87
Och, jakże moje uwagi o Twojej dziecinnej wierze musiały Cię ukłuć, że się tak rzucasz jak pchła - dzieciaczek normalnie, "tupaj" i tarzaj się po ziemii :)))

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#9330.06.2011, 20:56

poprzednie at 90 nie 87

Mazio
10 188 1
Mazio 10 188 1
#9430.06.2011, 21:02

DzieckoWeMgle
#34 | Dziś - 13:45

O ile ja się orientuje w historii, to właśnie kosciol zakładał pierwsze uniwersytety, mnisi uczyli ciemny lud czytac i pisac, a w czasach okupacji kosciol ksieza i mnisi byli bastionem wolności. Ale Pan radnor tupie ze zlosci widac z tego powodu, ale historii nie zmieni

Wez sie lepiej doucz. Owszem zalozyl pierwsze gdy udalo mu sie wytrzebic osiagniecia naukowe starozytnosci i mogl wykladac ciemnote na kazdy temat. Szczegolnie z gatunku ile diablow zmiesci sie na koncu szpilki. Poszukaj sobie informacji o Agorze chociazby. Kosciol stal sie przyczyna upadku nauki na ponad 1000 lat w Europie. Duzo wieksze osiagniecia w tym czasie miala nauka w religii muzulmanskiej.

Od siebie dodam - nawet jesli istnieje jakas sila stworcza to bardzo jej daleko do bajeczek, za ktore placisz swoim ksiezom.

kama79_79
Glasgow
22 414
#9530.06.2011, 21:02

Leon.Zawodowiec
#77 | Dziś - 20:23
kama79

dostepu to w stanie wojennym twoj ojciec zabranial i tak ci sie uksztaltowal sposob na zycie

bujaj suche cycory poczwaro

Sluchaj przyglupie, od ojca mojego, to sie kurwo katolicka odpierdol.Do piet mu nie dorastasz.
Dupe nadstaw jakiemus ksiedzy, moze cie zerznie, a pozniej rozgrzeszy.
Potup sobie nozkami, pod kosciolem, i tam swoja choroba zarazaj.

ezzeul
19
ezzeul 19
#9630.06.2011, 21:05

hehee do roku 966 lub 666 stego Polska nie byla krajem katolickim ... bylismy poganami jak wiekszosc krajow baltyckich i skandynawskich .... zasrana religia katolicka zostala nam narzucona .... przez co zostaly zniszczone nasze dawne korzenie .... czarna mafia kiedys odpowie za to wszystko .

Konto usunięte
6 105
#9730.06.2011, 21:05

co moglo mnie ukloc?

twoje omamy?

ja tak ci dosadnie podpowiadam, opowiedz sie w koncu po jednej ze stron, nie stoj w rozkroku...
bo albo sie uwolniles od kosciola, religi i zapominasz zrzucasz z siebie ten ciezar i tylko czasem sporadycznie co nieco uaktywnisz sie w tym temacie, albo wciaz jestem w srodku bo nie potrafisz sie uwolnic,

toz ty w sprawach Boga masz najwiecej do powiedzenia na tym forum chociaz jak sam po wielokroc powtarzasz Boga nie ma...

szukasz akceptacji swojego wyboru? poglaskania, ze dobrze obrales kierunek? czy wsparcia w rozterkach duchowych?
:)

to smieszne jest przeciez co nieco

ale rozumiem, ze tak masz i nie wzrusza mnie to,
tyle ze ozywiam sie gdy nagle forsujesz kolejna swa magline... na moj temat

jak to mowili u nas na wsi???

ogarnij sie chlopie :)))

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#9830.06.2011, 21:07

leon, ja miałam okazję poznać bliżej tych kiecoli. to jedno wielkie zakłamanie, msze i modlitwy to dla nich rutyna. jeżeli nawet wstępowali do zakonu z powołania kościół spral im mózgi i stworzył na swoje podobieństwo

Konto usunięte
6 105
#9930.06.2011, 21:09

#95

ja jestem zwolennikiem tezy: "niedaleko pada jablko od jabloni"

sorry za te suche cycory... ale jak to inaczej nazwac?

kama79_79
Glasgow
22 414
#10030.06.2011, 21:14

A ty kurwa moje cycki widziales?

Nazwij swojego chuja palakiem reagujacym na sutanne, jak pies na suke.
A ja jestem zwolenniczka zamykania czubow w zakladach zamknietych, dla ich wlasnego dobra.
Jak chcesz sie modlic, i pochwalasz to, co robi kosciol katolicki, to sie modl, ale odpierdol sie od ateistow, czy od tych ktorzy na czole nie wypisuja sobie "naleze do kosciola rzymsko- katolickiego".

Konto usunięte
6 105
#10130.06.2011, 21:18

#100

no to potwierdza moja teze cytowana w #99

ale dobrze juz dobrze, wyluzuj i nastepnym razem jak zapragniesz kogos obrazic to obejrzyj wpierw cycory swoje...

podziala

Profil nieaktywny
sklejacz
#10230.06.2011, 21:18

Przyjdzie kiedys taki czas, ze biblia bedzie traktowana podobnie jak mitologia grecka. Urodzenie jezusa z dziewicy natchnietej duchem swietym porownywane bedzie do splodzenia dzieci przez zeusa ktory przylatywal na ziemie pod postacia orla zeby chedozyc cory ziemskie...
Kuszenie jezusa na pustyni przez szatana ktory obiecywal mu wszystkie krolestwa swiata bedzie analizowane jako zwykle halucynacje wynikle z schizofrenii paranoidalnej...

kama79_79
Glasgow
22 414
#10330.06.2011, 21:20

Twierdzi jeden z drugim, ze jest katolikiem, a po katolicku za cholere nie zyje.Po jakiego grzyba wtedy pieprzy glupoty o tym, jak wazna w jego zyciu jest wiara, kosciol, ten caly cyrk?
Mysli jeden z drugim, ze do spowiedzi pojdzie, jakis pedofil, lub zlodziej go rozgrzeszy i od poniedzialku do soboty bedzie znow mogl zyc inaczej niz mu ta jego religia nakazuje.
Paranoja...

Konto usunięte
6 105
#10430.06.2011, 21:22

#103

no to co?

zamykamy ich?

:)))

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#10530.06.2011, 21:38

jak można być tak ślepo zapatrzonym w kościół...

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#10630.06.2011, 21:56

Sam sobie zadaje to pytanie :)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#10730.06.2011, 22:00

at 97
Sam więc widzisz, że lepiej znam Twoją bajkologię od Ciebie chociaż jestem ateistą, i jak to o Tobie świadczy ?
I pewnie dlatego też Cię tak to boli, bo mnie z tej bajkologii nie zagniesz.
A teraz czas na paciorek i do łóżeczka, już już, bo się bozia będzie gniewać :).

MartinMakas
78 463
MartinMakas 78 463
#10830.06.2011, 22:05

@leoś
i pomyśleć że ten burak co jakiś czas udaje szarmackiego ;]

kama79_79
Glasgow
22 414
#10930.06.2011, 22:23

Czym blizej niedzieli, to szarmancki pan w nieo wstepuje.
Ale okolo 13tej w kazda niedziele stan jego sie poprawia.Mozna grzeszyc od nowa, z czystym sumieniem.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#11030.06.2011, 22:41

poszukaj lepiej na emito swojego adresu gdzie pracujesz i popros o moderacje tego wpisu...

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#11130.06.2011, 22:42

bo Petuniaa moze i jest jaka jest, ale ziarno prawdy w tym wszystkim moze byc.

urko
19 402 56
urko 19 402 56
#11230.06.2011, 23:24

ale z tym , że "że może oni kiedyś wrócą do Polski i wówczas mogą dać ostrego kopa polskiemu Kościołowi" to chyba trochę za ostro powiedziane? ;)

kama79_79
Glasgow
22 414
#11330.06.2011, 23:43

He...Juz sie w pizdu poszla jebac milosc do blizniego swego...W kilka godzin...Nie fanatyk, dewot?
Masz swojego szarmanckiego Pana Tomek.
On szarmancki jest na niedzielnej mszy, z obawy o ekskomunike...
Tylko i wylacznie na mszy. Na parkingu przed kosciolem juz ciul grozi wlascicielowi polskiego sklepu, za to, ze ten pracuje w niedziele.

Niezle musial sie spocic, lyknac kilka glebszych, zeby swoje kilka pierwszych wypowiedzi tutaj dodac.Do wieczora nie wytrzymal, zylka pekla.Na szczescie w niedziele znow spowiedz...

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#11430.06.2011, 23:48

bylo juz to
znalazlas?

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#11530.06.2011, 23:49

czy ci podac jeszcze raz?

kama79_79
Glasgow
22 414
#11630.06.2011, 23:52

Ksiedzu podaj.

kama79_79
Glasgow
22 414
#11730.06.2011, 23:59

A...i nie zapomnij o kopiowaniu wpisow" do siebie".
Kopiuj, drukuj, przechowuj.
I naucz sie w koncu zrzut z ekranu robic, bo wstyd takie cos zamieszczac.
Oczywiscie pisz dalej.
Juz jeden wyrok masz.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#11801.07.2011, 00:03

A...i nie zapomnij o kopiowaniu wpisow" do siebie".
Kopiuj, drukuj, przechowuj.
I naucz sie w koncu zrzut z ekranu robic, bo wstyd takie cos zamieszczac.
Swoje metody mi przypisujesz ;0
i ty myslisz zse ktos na to pojdzie :)
jeden?
mnie wiadomo o trzech.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#11901.07.2011, 00:04

chociaz jeszcze dochodzi kradziez aut, to cztery sorry

kama79_79
Glasgow
22 414
#12001.07.2011, 00:11

Jak na razie, to nie podporzadkowujesz sie wyrokowi sadu, a co dalej, to pewnie czas pokaze.Z tego ksiadz ciebie nie rozgrzeszy.
Milego weekedu zycze.

Konto usunięte
6 105
#12101.07.2011, 04:54

czy ta suchotnica naprawde dopomina sie szarmanckosci?

puuuu!!! pokrako

wje_wjura_kociu
28 670 17
wje_wjura_kociu 28 670 17
#12201.07.2011, 07:50

co to jest "puuu"?

siedem
3 107 107
siedem 3 107 107
#12301.07.2011, 09:16

polski katolicyzm to katolicyzm obrzédowy - zarówno pasterze jak i owieczki odklepujá wszystko w trakcie niedzielnej mszy , i wilk i owca jest syta - jedni majá spokój ducha do nastépnej niedzieli , drudzy majá pieniázki do nastépnej mszy .

Co do roli katolicyzmu , pierwsze dzialania na rzecz edukacji i opieki dla potrzebujacych podjeli Jezuici . Zakon ten stworzyl miédzy innymi program misyjny dla Indian w Ameryce Pld . Zbiegli indianscy niewolnicy pod egidá Jezuitów stworzyli cos na ksztalt autonomicznego panstwa , gdzie pracowali i tworzyli regularne formacje obronne . Ze wzglédu na poszanowanie praw Indian indianskie panstewko misyjne rozkwitalo . W polowie XVIII zakon w Ameryce zostal rozwiázany przez Watykan , gdyz zagrazal oficjalnej wladzy kosciola i Hiszpanii , bédácej papieskim sojusznikiem .

Dziecko , zdejmij rózowe okulary .

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#12401.07.2011, 18:34

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jezuic...

nie nauczali czy nauczali?
kto chce sobie poczyta nieco szerzej z tej tresci mojego przedmowcy gdyz on sam pominal pewne fakty...

A do Aberdeen niedlugo przyjezdza jezuita :)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#12501.07.2011, 18:43
Profil nieaktywny
Konto usunięte
#12601.07.2011, 18:45
Profil nieaktywny
Konto usunięte
#12801.07.2011, 18:51

banda hipokrytów

MartinMakas
78 463
MartinMakas 78 463
#12901.07.2011, 18:51

#126
szokujące

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#13001.07.2011, 19:07

Tomek_L
#129 | Dziś - 18:51

Szokujace?

Dziwi mnie ze taki madrala emitowy, nie znal takich oczywistych "ciekawostek" o Watykanie.

MartinMakas
78 463
MartinMakas 78 463
#13101.07.2011, 19:16

kto powiedział że nie znał :P
jednakże, szokujące

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#13201.07.2011, 19:32

Gdy ktoś mnie poprosi o adres zakładu pracy kamy z przyjemnością udostępnię .

wje_wjura_kociu
28 670 17
wje_wjura_kociu 28 670 17
#13301.07.2011, 19:37

a kysz, babo!

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#13401.07.2011, 19:38

PetUnia
#132 | Dziś - 19:32

Pisz na mojego e-mail'a. Bede mial super motywacje do stania sie super bogatym aby posiasc wzgledy Kamy.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#13501.07.2011, 19:39

podaj maila proszę Scribe777

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#13601.07.2011, 19:43

A pozniej bedziesz go oferowac innym osobom?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#13701.07.2011, 19:44

Kto zechce udostępnię ...

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#13801.07.2011, 19:46

PetUnia
#137 | Dziś - 19:44

Albo go napiszesz na forum i zapytasz sie czy to rzeczywiscie ten jak juz mialas okazje robic.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#13901.07.2011, 19:50

Albo sam nie wiesz czego chcesz to ktoś wkleił po całym emito zdążyłam spisać i wszystko zniknęło ...a teraz mam to dla siebie ...nie chcesz to nie zawracaj kota ogonem okey .

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#14001.07.2011, 19:56

PetUnia
#139 | Dziś - 19:50

Przepraszam ze zawrocilem gitare. Ale jak mi sie przywidzi i bedziesz miala humor, to sie zwroce do ciebie.

;-)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#14101.07.2011, 19:57

No mogę też na gg Twoje podać

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#14201.07.2011, 20:22

No dobra to juz jade do Kamy. Moze mi da pare buziakow w kredyt, zanim sie jeszcze stane bogaty.

A jak nie bede mogl splacic bedzie musiala...
...zedrzec ze mnie ostatnia koszule i oczywiscie...
...majtki.

:-D

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#14301.07.2011, 20:29

Tylko uważaj bo kama w buzi ma żmiję ;)) a gdy żmija ukąsi to padniesz jak kawka, bez majtek hi hi hi .

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#14401.07.2011, 20:40

PetUnia
#143 | Dziś - 20:29

To sugerujesz ze jak, na prawde, dojdzie do najgorszego to jej zmija moze ukasic mojego weza...?

:-D

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#14501.07.2011, 20:43

Ja nic nie sugeruję przekonaj się Sam
Powodzenia życzę ...trzymaj majtki w garści ...;))

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#14601.07.2011, 20:45

PetUnia
#145 | Dziś - 20:43

Oj, oj! Ty cos musisz wiedziec o jej srogich egezkucjach do golasa...?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#14701.07.2011, 20:52

To się Tobie tylko tak zdaje ;)) mam nadzieję że gdy pójdziesz do niej to zrozumiesz Sam ...nie jestem z gatunku less ani bi ... jedynie hetero. I dobrze mi z tym ;))

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#14801.07.2011, 20:55

Mialem na mysli ze dotarly do ciebie powazne informacje a nie ze bylo to twoim udzialem - gdziez bym smial
:-P

rafal198011
268
#14901.07.2011, 20:56

Zobaczcie sobie to :))
Sumy sa poprostu niewyobrazalne :))
http://www.youtube.com/watch?v=dAKd...

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#15001.07.2011, 21:00

rafal198011
#149 | Dziś - 20:56

Kolego zlociutki,
to sa juz zimne kotlety. O tym juz dawno wiadomo, tylko tyle ze tluszcza w Polszy ma zakute lby i im nawet faktami nie przemowisz aby pokazac jak wyglada dynamika ich wywlaszczania przez twor przed ktorym plackiem padaja na pysk.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#15101.07.2011, 21:00

Gdy jestem w posiadaniu poważnych informacji to publicznie nie wypowiadam się że coś takiego posiadam .

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#15201.07.2011, 21:03

Ach tak!
Tylko cos brzakasz ogrodkiem, wtedy to wchodzimy na gg i rozmawiamy o...
...motylkach i pszczolkach.

Hah, hah!

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#15301.07.2011, 21:08

A już wszedłeś do mojego ogródka ....;)) i ja o tym nic nie wiem he he .

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#15401.07.2011, 22:11

Ja tu mowie o powaznych reperkusjach ze strony Kamy a ty mi tu takie...!

siedem
3 107 107
siedem 3 107 107
#15502.07.2011, 00:01

dla wyjasnienia wczesniejszego wpisu ;

akcje misyjno - edukacyjne Jezuitów nie swiadczá o postépowosci KK w tamtych czasach , a jedynie o tym , ze zakon ten wykmnál sié z pod kontroli Watykanu . Celem twórców zakonu bylo stworzenie organizacji do walki z reformacja , a nie edukowanie spoleczenstwa

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#15602.07.2011, 00:37

a po co wam adresy do pracy kogokolwiek stąd? o jakich reperkusjach mówicie? śmieszne

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#15702.07.2011, 00:45

SCRIBE TY PIERDOLISZ OD RZECZY ODWRACASZ KOTA OGONEM jedyne co potrafisz to odwracać uwagę od wlasnej osoby

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#15802.07.2011, 10:05

siedem
#155 | Dziś - 00:01

Hah, hah!

Poczawszy od szesnastego wieku, byl tylko krotki okres kiedy to WATYKAN, wymknal sie z pod kontroli Jezuitow.

Watykan to, w dzisiejszym swiecie, twarz Jezuitow, a nie jakas zupelnie odrebna instytucja.
TO SE JEDNO
;-)

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#15902.07.2011, 10:11

warriorPrincess
#157 | Dziś - 00:45

Buuuuuhah, hah, hah, hah, hah!!!

Mowisz ze potrafie ODWRACAC UWAGE OD WLASNEJ OSOBY.

No a teraz powiedz jeszcze ze cie tym ZFRUSTROWALEM.

Stanowilibyscie niezly tandem z Dzieckiem we Mgle, zwlaszcza jak cos przechyla przed ekranem.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#16002.07.2011, 12:43

poczytaj swoje wypowiedzi

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#16102.07.2011, 12:56

i nie, nie SFRUSTROWAŁEŚ mnie bo mam cie w dupie, jesteś dla mnie zakompleksionym przygłupem który próbuje tutaj podbudować swoją samoocenę i ego.

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#16202.07.2011, 13:25

Coz...
...takich nie sieja tylko sie sami biora.

A juz bylem nadzieji ze ODWROCILEM UWAGE OD WLASNEJ OSOBY...
...a tu bach! Znowu mnie dopadlas.

Buuuuucha, ha, ha, ha!!!

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#16302.07.2011, 13:27

byłeś nadziei? haha

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#16402.07.2011, 13:29

Tak,
bylem P E L E N nadzieji. Ale przed twoim intelektem sledczym nic sie nie ukryje.
Przejrzalas mnie, jak nikt inny nie zrobil tego na Emito - coz, plonne nadzieje

Chyle czola

;-)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#16502.07.2011, 13:30

a przepraszam NADZIEJI hahahahahaha

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#16602.07.2011, 13:33

zajrzyj do słownika ;-)

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#16702.07.2011, 13:39

Mam nadzieje ze sama juz to zaczelas to robic aby nie ulegac dalsze FLUSTRACJI

;-)

Ja sie nie zakompleksiam, ja przekazuje MERITUM

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#16802.07.2011, 13:45

ok, już dobrze nie denerwuj się bo ty też zaczynasz wypowiadać się niegramatycznie...

... ale wyszukaj też odmianę słowa "frustracja"

i nie pouczaj innych skoro sam nie posiadasz wiedzy z ortografii

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#16902.07.2011, 13:49

Czy ja kiedykolwiek udawalem miszcza ortografii.
Wrecz przeciwnie, chylilem czola takim purystom jak Wje-wiora.

Tylko tyle ze jak ja walne literowke to nie blaznuje tak jak ty, a wrecz przepraszam czytelnikow i nie ide w zaparte.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#17002.07.2011, 13:59

błaznujesz gorzej niż ja
nie walnąłeś żadnej literówki powtórzyłeś dwa razy ten sam błąd również co najmniej 50% twoich wypowiedzi zawiera błędy
a wcześniej pouczałeś, wytykałeś i wyśmiewałeś moje pomyłki

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#17102.07.2011, 14:04

Ktorych ty, ksiezniczko, wypieralas sie w zaparate

No wlasnie skoro mowa o blaznowaniu:
to ile ci zajelo czasu ze temat z Kama to odskocznia do blaznowania?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#17202.07.2011, 14:12

niczego się nie wypierałam, wiem kiedy popełniam błędy gramatyczne, ty o swoich - gramatycznych i ortograficznych nie masz pojęcia biedny....

idę na plażę nie będę tracić na ciebie czasu

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#17302.07.2011, 14:14

Ach! Piekna pogoda.
Ze tez ja musze sie teraz w domu krzatac
:-P

Damien146
6
#17402.07.2011, 15:47

Oczywiście chcą księża zrobic sobie druga Polskę państwo lenne podlegające watykanowi i klechom a ze funt lepiej stoi niż złotówka no to się bardziej tutaj opłaca "duszpazterstwo" i nawracanie na dobra drogę katolicką gdzie najważniejszy jest ksiądz i jego zachcianki niż " baranki boże" otóż to barany naiwne dostawców sobie ta religie w Polsce a jak się wam bardzo tęskni to wracajcie tam gdzie macie kościoły na każdym skrzyżowaniu ........Z poważaniem antyklerykał szczęść boże ;-D

vanderval
987
vanderval 987
#17502.07.2011, 16:14

Tylu nowoczesnych i postępowych ludzi już się już tutaj wypowiedziało o wysoce szkodliwiej działalności Kościoła Katolickiego i... I co?
Co na to wszystko katolicy?
Chyba nic...
Chyba tych nowoczesnych nadal w dupie mają. I to wszystkich piętnastu.

MartinMakas
78 463
MartinMakas 78 463
#17602.07.2011, 16:54

lol
widzisz moherku, na Wyspach też całe 10% Polonii do kościoła chodzi. Do tego obliczenia są oparte na śmiesznym założeniu że jest tu nas pół miliona... jest przynajmniej 2 x tyle...
Więc do kościółka chodzi jakieś 5% Polaków. Ktoś tu stękał o większości katolików wśród Polaków? lol
Kolejny duży + emigracji, ludzie się wyzwalają spod wpływu KK

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#17702.07.2011, 17:03

Tomus to zeby ci poprawic humor

chociaz nie jest mi do smiechu.

Około 100 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych ze względu na swoją wiarę - powiedział niemieckiej gazecie "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" szef niemieckiego oddziału organizacji Open Doors Markus Rode.
ego zdaniem obecnie mamy do czynienia z "największym w historii prześladowaniem wyznawców chrześcijaństwa".

Podobnego zdania jest amerykański politolog Jonathan Fox, cytowany w artykule "FAS". "Na jedno państwo, w którym sytuacja chrześcijan się poprawia, przypadają dwa albo trzy kraje, w których się ona pogarsza" - twierdzi Fox.

Szef frakcji chadeckiej w niemieckim Bundestagu Volker Kauder uważa, że prześladowania chrześcijan na świecie powinny stać się "tematem europejskiej polityki zagranicznej". Oczekuje on, że rząd federalny zaprosi na rozmowy ambasadorów tych państw, w którym odnotowano szczególnie intensywne prześladowania wyznawców chrześcijaństwa.

Z danych, opublikowanych na początku stycznia przez organizację Dzieło Pomocy "Open Doors", która angażuje się na rzecz praw chrześcijan na świecie, wynika, że w żadnym państwie na świecie chrześcijanie nie są tak bezlitośnie prześladowani, jak w Korei Północnej.

"Reżim północnokoreański uważa chrześcijan za wrogów państwa. Systematycznie dochodzi do rewizji w domach, aresztowań i zsyłania całych rodzin do obozów pracy, albo do egzekucji chrześcijan. Co najmniej 200 tysięcy wyznawców chrześcijaństwa może zbierać się tylko w podziemiu. Blisko 70 tysięcy jest więzionych w obozach pracy" - wynika z raportu Open Doors.

Organizacja piętnuje również kolejne kraje. Iran, Arabia Saudyjska, Somalia, Malediwy, Afganistan, Jemen, Mauretania, Laos i Uzbekistan - to państwa, w których sytuacja chrześcijan jest najtrudniejsza.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#17802.07.2011, 17:18

wydaje sie ze swoimi dzialaniami pomagacie ktorejs z grup.
Swoim postepowaniem dajecie na to ciche przyzwolenie a co za tym idzie zielone swiatlo do tego by to trwalo.
Przeciez to co twierdzicie ze bic kobiet nie wolno ze przemoc nad dziecmi jest zla, ze glodu na ziemi nie powinno byc,
(tu imbecyle zlozecza Bogu ze tego nie naprawi) to te wszystkie wasze twierdzenia sa klamstwem.
Dlatego ze robicie to samo co wasi poplecznicy a czemu jestescie przeciwni.

Rzygi i pomyje na was...

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#17902.07.2011, 17:28
vanderval
987
vanderval 987
#18002.07.2011, 19:09

No to jeżeli 5% czy 10% Polaków chodzi do kościółka to kto te kościółki w Polsce buduje i dla kogo?
Bo z Twoich wywodów wynika że dla pięciu czy dziesięciu procent katoli, reszta narodu stawia kościoły po całej Polsce.
Rozumowanie godne powiatowego sekretarza partii… No ale dobra, Bóg zapłać Wam towarzysze za te kościółki. Aaa… I Bóg zapłać również za pomnik w Świebodzinie. Faktycznie duży.

vanderval
987
vanderval 987
#18102.07.2011, 19:17

A swoją drogą, to takiej reklamy, jaką tu robi tych paru emitowych nawiedzeńców, to chyba Kościół jeszcze nigdy nie miał. Ani żadna inna firma. I to wszystko za darmochę.
Również Bóg zapłać.
:)

MartinMakas
78 463
MartinMakas 78 463
#18202.07.2011, 19:38

Dziecko - ja nie jestem za prześladowaniem nikogo ze względu na religię czy światopogląd. Pisałem to 100 razy, wierz sobie w kogo chcesz, tylko nie mów mi jak mam żyć, jak mam wychowywać dzieci i nie próbuj mi wmówić że ze względu na swoją wiarę jesteś lepszy (np moralnie) ode mnie.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#18302.07.2011, 19:41
MartinMakas
78 463
MartinMakas 78 463
#18402.07.2011, 19:42

#180
nic podobnego nie wynika, a to że wyciągasz bzdurne wnioski, to twój problem. To że ludzie są wciąż na tyle durni by stawiać pomniki pychy gościom w komżach to już jest ich problem. To że KK jest sponsorowany z kasy państwa, to jest też mój problem.
Anyway, KK w Polsce umiera, gnije od środka, kościoły pustoszeją, powoli ale nieustannie. W Europie pozostał już marny cień jego wielkości, to są fakty i żadna reklama, a szczególnie wychodzące wciąż na światło dzienne fakty o tysiącach gwałconych dzieci, tego nie zmienią.

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#18502.07.2011, 21:21

vanderval
#181 | Dziś - 19:17
A swoją drogą, to takiej reklamy, jaką tu robi tych paru emitowych nawiedzeńców, to chyba Kościół jeszcze nigdy nie miał. Ani żadna inna firma. I to wszystko za darmochę.
Również Bóg zapłać.:)
----
Sam zapłać, a nie zwalasz wszystko na Boga lub Szatana. :)
Gdzie ty tu reklamę widzisz, kretynie?

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#18602.07.2011, 22:29

spider72
#179 | Dziś - 17:28

Jezeli sie kreujesz na goscia ktory ma synteze kazdego zagadnienia w jednym palcu to powinienes zaczynac od materialow pokazujacych katalityczny udzial Watykanu w tworzeniu ustrojow faszystkowskich!

A dopiero pozniej (jako ze chronologia o to sie uprasza) powinienes dopiero na deser pokazac jak Watykan chowal swoja gromadke podopiecznych po Amerykach.

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#18702.07.2011, 22:31

Tomek_L
#184 | Dziś - 19:42

Tu nie do konca masz racje, ale musialbym cie zaprosic na tete-a-tete aby sobie postukac o tym.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#18802.07.2011, 22:34

at 186
Problematykę poruszałem kilka razy, ale pewnie przegapiłeś :). Dla zaślepionych przez KK i tak jak grochem o ścianę. Powiedzą Ci, ze to kłamstwa żydokomunistycznej masonerii :)). Z edukacją u nich kiepsko, dlatego są kim są, inne rozwiązania porządku świata są dla nich zby skomplikowane :P :)))

MartinMakas
78 463
MartinMakas 78 463
#18902.07.2011, 22:36

#187
kto wie, może kiedyś będzie okazja

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#19002.07.2011, 22:44

Tylko najsmieszniejsze ze cala PRL'owska zydo-masoneria jechala na pasku Watykanu.
Wszystkie wazniejsze wydarzenia, lacznie ze stanem wojennym, byly animowane w Watykanie.

WSW i MSW wspolpracowalo z najwyzsza hierarchia KK w polsce, lacznie z pozbywaniem sie niewygodnych ksiezy z najnizszej polki; o malwersacjach juz nie wspominajac.
Trzecia sprawa to jedni i drudzy to po prostu dwa rozne srodowiska zydowskie ktore znalazly wspolny interes.

Na wiele miesiecy przed 13 grudnia ludzie ze srodowisk katolickich uniwersytetow znali date i okolicznosci wprowadzenia stanu wojennego.

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#19102.07.2011, 22:46

"Na wiele miesiecy przed 13 grudnia ludzie ze srodowisk katolickich uniwersytetow znali date i okolicznosci wprowadzenia stanu wojennego."
-----
To jest dosyć mocne stwierdzenie, jakieś źródła?

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#19202.07.2011, 22:48

checkmate
#191 | Dziś - 22:46

Jesli kolega zainteresowany niech sie przekopuje. Ale to bedzie rownie mozolne jak takich dwoch co chcieli uchylic rabka tajemnicy o Bolku.

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#19302.07.2011, 22:51

Wow, Scribe777 posiadł najwyższy stopień wtajemniczenia?

checkmate
6 858
checkmate 6 858
#19402.07.2011, 22:51

Musi mason jakiś...

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#19502.07.2011, 22:52

hah, hah!!

;-)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#19603.07.2011, 07:58

nie znam ŻADNEGO CZŁOWIEKA któremu pomógł kościół katolicki

Konto usunięte
6 105
#19703.07.2011, 08:10

to rzeczywiscie argument

a ja nie znam zadnego Australijczyka wiec Australia nie istnieje

buhahahahhahahahaaaa

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#19803.07.2011, 08:31

piłeś coś wczoraj? jaki argument? jak kk pomaga ludziom? za free?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#19903.07.2011, 08:39

wiesz co robią zakonnice jak umiera człowiek którego mają pod swoją opieką? biegną jedna za drugą bo ta która pierwsza odmówi przy nim modlitwę będzie "jeden schodek do nieba bliżej" zero współczucia zero jakichkolwiek ludzkich odczuć. nie pisz mi tylko proszę o ośrodkach jakie prowadzą na jakie dostają grubą kasę od Państwa, dewianci a do takich należy to całe grono nie powinni opiekować się ludźmi. podejrzany wydaje mi się nawet cały ten "caritas" czy są przedstawiane jakiekolwiek rozliczenia jak w WOSP?

Konto usunięte
6 105
#20003.07.2011, 08:46

pilem a co?

masz mnie za wielblada?

jak kk pomaga?

a jak ty pomagasz, komu i czy za free?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#20103.07.2011, 08:49

widzisz, nie potrafisz odpowiedzieć, dlaczego?

Irek
1 936
Irek 1 936
#20203.07.2011, 08:52

Leon.Zawodowiec
#197 | Dziś - 08:10
to rzeczywiscie argument

a ja nie znam zadnego Australijczyka wiec Australia nie istnieje

buhahahahhahahahaaaa

Ale przyglup! A jak to sie ma do wpisu #196? Idz onan na dziwki, bo najlepsze lata marnujesz w samotnosci. To ci sie na ten mini mozg rzuca. 40 lat, a ty nic nie madrzejesz. Juz niedlugo bedzie za pozno na nadrabianie tak wielkich zaleglosci. W Broxburn kariery podrywacza nie zrobisz.

buhahahahhahahahaaaa

Konto usunięte
6 105
#20303.07.2011, 09:17

ooo witamy debila roku!!!

czym to zwdzieczam wzmozona troske o moja kariere podrywacza?

paszczur w lozku cie wystraszyl?

buhahahahhahaaaa

Konto usunięte
6 105
#20403.07.2011, 09:22

#199

poslugujesz sie falszywymi stereotypami wiec prozna z toba dyskusja

pogadaj sobie na racjonalizatorze z osobnikami typu Irek

toz to wlasciwy poziom i szczegolna kasta

argumenty niesprawdzonych opowiesci brzmia zawsze podobnie...

a wiesz o czym mysli hirurg operujacy pacjenta?

"jak tu wydymac te instrumentariuszke, i czemu ten bydlak na stole tak sie [email protected]

jak widzisz takie teksty chocby prawdziwe ni moga byc argumentami w dyskusji a tym bardziej tematem do wyciagania wnioskow...

zyj sobie w nienawisci, towj wybor
z mojej strony tylko przestrzegam - rob to w granicach prawa!!!

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#20503.07.2011, 09:30

To sa moje doświadczenie. Ja z nimi pracowałam dość długo znam ich od podszewki.

Pytałam jak KK pomaga ludziom? nie potrafisz odpowiedzieć.

Ty nie możesz wiedzieć co ktoś myśli, ja napisałam co mówiły i co robiły.
jesteś prosty i ograniczony więc napisze w twoim języku:

BUJAJ SWOJE ŚMIERDZĄCE JAJCA

Konto usunięte
6 105
#20603.07.2011, 09:38

to bardzo milo z twojej strony

stare porzekadlo mowi: nie zadzieraj z idiota (chodzby nisil spodnice)

ja wiem jak pomaga ale nie mam zamiaru licytowac sie swoja wiedza z ograniczona idiotka

szkoda czasu

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#20703.07.2011, 09:40

Leon kto to jest?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#20803.07.2011, 09:41

.... powiedział największy idota...

Konto usunięte
6 105
#20903.07.2011, 09:47

#207?

o kogo pytasz?

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#21003.07.2011, 09:59

o 208
wydaje sie ze tylko tedy przechodzi.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#21103.07.2011, 10:13

coż pogódźcie z tym taka jest prawdziwa twarz waszego kościoła... odwracały się ze wstretem kiedy chory człowiek chciał je przytulić, bo ubrudzi im habit, ale po paru dniach przytulały same - kiedy potrzebne były zdjęcia do gazety, zapewniały o swojej miłości.
Wami rządzi ślepa wiara w kościół która sprała wasze mózgi

Konto usunięte
6 105
#21203.07.2011, 10:23

Dziecko

masz racje przechodzi:

“Enter through the narrow gate. For wide is the gate and broad is the road that leads to destruction, and many enter through it."

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#21303.07.2011, 10:28
Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#21403.07.2011, 10:29

Dziekuje Ci Panie ze ze mna jestes...

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#21503.07.2011, 10:33
Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#21603.07.2011, 10:34
Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#21703.07.2011, 10:38
Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#21803.07.2011, 10:38

DzieckoWeMgle
#214 | Dziś - 10:29

Pamietaj ze Bog jest twoim ojcem nie Papko!

Księga Wyjścia 20:
1 I mówił Bóg wszystkie te słowa a rzekł:
2 Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi Egipskiej, z domu niewoli.
3 Nie będziesz miął bogów innych przede mną.
4 Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych, które są na niebie wzgórę, i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią.
5 Nie będziesz się im kłaniał, ani im będziesz służył; bom Ja Pan Bóg twój, Bóg zawistny w miłości, nawiedzający nieprawości ojców nad syny w trzeciem i w czwartem pokoleniu tych, którzy mię nienawidzą; 6 A czyniący miłosierdzie nad tysiącami tych, którzy mię miłują, i strzegą przykazania mego.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#21903.07.2011, 10:42
Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#22003.07.2011, 10:48
Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#22103.07.2011, 10:51

DLA PRZYMGLONEGO DZIECKO I JEMU PODOBNYCH

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#22203.07.2011, 10:53
Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#22303.07.2011, 10:57

DzieckoWeMgle
#222 | Dziś - 10:53

Miales kiedys zwiazek z jakimis klasztorem?
Ja sie nie zgrywam - zwlaszcza jezuici uciekaja sie do hipnozy aby wychowac sobie podopiecznych.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#22403.07.2011, 11:01
Profil nieaktywny
Konto usunięte
#22503.07.2011, 11:03
Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#22603.07.2011, 11:11
Profil nieaktywny
Konto usunięte
#22703.07.2011, 11:13
Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#22803.07.2011, 11:14

DzieckoWeMgle
#224 | Dziś - 11:01

Przypominasz mi figurke przedstawiajaca trzy malpki. Jedna zakrywa usta, druga zakrywa uszy, trzecia zakrywa oczy.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#22903.07.2011, 11:15
Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#23003.07.2011, 11:19
Profil nieaktywny
Konto usunięte
#23103.07.2011, 11:24
Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#23203.07.2011, 11:25
Profil nieaktywny
Konto usunięte
#23303.07.2011, 11:29

Dziecko, na mszem się spóźnisz przez to wklejanie, no chyba, że forumowy katolik na pokaz jesteś i do kościoła nie chodzisz :).

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#23403.07.2011, 11:29

Około 100 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych ze względu na swoją wiarę - powiedział niemieckiej gazecie "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" szef niemieckiego oddziału organizacji Open Doors Markus Rode.
ego zdaniem obecnie mamy do czynienia z "największym w historii prześladowaniem wyznawców chrześcijaństwa".

Podobnego zdania jest amerykański politolog Jonathan Fox, cytowany w artykule "FAS". "Na jedno państwo, w którym sytuacja chrześcijan się poprawia, przypadają dwa albo trzy kraje, w których się ona pogarsza" - twierdzi Fox.

Wydaje sie ze swoimi dzialaniami pomagacie ktorejs z grup.
Swoim postepowaniem dajecie na to ciche przyzwolenie a co za tym idzie zielone swiatlo do tego by to trwalo.
Przeciez to co twierdzicie ze bic kobiet nie wolno ze przemoc nad dziecmi jest zla, ze glodu na ziemi nie powinno byc,
(tu imbecyle zlozecza Bogu ze tego nie naprawi) to te wszystkie wasze twierdzenia sa klamstwem.
Dlatego ze robicie to samo co wasi poplecznicy a czemu jestescie przeciwni.

Szef frakcji chadeckiej w niemieckim Bundestagu Volker Kauder uważa, że prześladowania chrześcijan na świecie powinny stać się "tematem europejskiej polityki zagranicznej". Oczekuje on, że rząd federalny zaprosi na rozmowy ambasadorów tych państw, w którym odnotowano szczególnie intensywne prześladowania wyznawców chrześcijaństwa.

Z danych, opublikowanych na początku stycznia przez organizację Dzieło Pomocy "Open Doors", która angażuje się na rzecz praw chrześcijan na świecie, wynika, że w żadnym państwie na świecie chrześcijanie nie są tak bezlitośnie prześladowani, jak w Korei Północnej.

"Reżim północnokoreański uważa chrześcijan za wrogów państwa. Systematycznie dochodzi do rewizji w domach, aresztowań i zsyłania całych rodzin do obozów pracy, albo do egzekucji chrześcijan. Co najmniej 200 tysięcy wyznawców chrześcijaństwa może zbierać się tylko w podziemiu. Blisko 70 tysięcy jest więzionych w obozach pracy" - wynika z raportu Open Doors.

Organizacja piętnuje również kolejne kraje. Iran, Arabia Saudyjska, Somalia, Malediwy, Afganistan, Jemen, Mauretania, Laos i Uzbekistan - to państwa, w których sytuacja chrześcijan jest najtrudniejsza.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#23503.07.2011, 11:30

wydaje sie ze swoimi dzialaniami pomagacie ktorejs z tych grup.
Swoim postepowaniem dajecie na to ciche przyzwolenie a co za tym idzie zielone swiatlo do tego by to trwalo.
Przeciez to co twierdzicie ze bic kobiet nie wolno ze przemoc nad dziecmi jest zla, ze glodu na ziemi nie powinno byc,
(tu imbecyle zlozecza Bogu ze tego nie naprawi) to te wszystkie wasze twierdzenia sa klamstwem.
Dlatego ze robicie to samo co wasi poplecznicy a czemu jestescie przeciwni.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#23603.07.2011, 11:32

Tak, jesteśmyn za tępieniem debilizmów szkodzących ludzkiej wspólnocie światowej prowadzącej do jej podziałów i prześladujemy prześladowców :P :))))))

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#23703.07.2011, 11:36

DzieckoWeMgle
#235 | Dziś - 11:30

TYS POPLECZNIKIEM IMPERIUM ZLA, KTORE CHCE ZA NAJWIEKSZOSC NOBLIWOSC UCHODZIC
i udaje mu sie w umyslach takich jak twoje.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#23803.07.2011, 11:40
Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#23903.07.2011, 11:43

DzieckoWeMgle
#238 | Dziś - 11:40

Wiem ze przezywasz wewnetrzna walke i niemoznosc dopuszczenia faktu ze zmarnowales kawal zycia dajac poklon diablu.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#24003.07.2011, 11:48

Tak, jesteśmyn za tępieniem debilizmów szkodzących ludzkiej wspólnocie światowej prowadzącej do jej podziałów i prześladujemy prześladowców :P
Naklaniacie do poszerania zla na swiecie uzywacie slowa jako miecza, macie tak wiele podobienstw do siebie wy co slownie oraz ci co zbrojnie przesladuja ludzi za ich wiare.
Chociaz brzydzicie sie przemoca.
Some people is paranoid like you spider.

Jakiego wyznania jestes ty scribe?

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#24103.07.2011, 11:48

Tylko tyle ze jak ogladam filmiki jak ponizszy to nie jest mi do smiechu

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#24203.07.2011, 11:54

241 docinasz dprzytyki robisz, koncentrujesz sie na tym co dzieli nie tym co laczy napisz udzielam ci wreszcie glosu tak dlugo sie dobijales

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#24303.07.2011, 12:01

Dziecko We Mgle,
jest jednym z wielu przykladow ze duch inkwizycyjny nie wymarl. Ze za dopuszczeniem (lub za udzialem "szczesliwie" wybranych) owa instytycja technicznie moze jeszcze powrocic.

Dla wspomnienia chcialem powiedziec ze uniwersytety katolickie na zachodzie (chocby w takiej Francji) nauczaja ze inkwizycja byla wskazana i ze jest nieodzownym narzedziem aby zadac cos "nieprawym" tego swiata.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#24403.07.2011, 12:05

nie odpowiesz na proste pytanie?

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#24503.07.2011, 12:14

Laczy wszystkich Duch Swiety ktory obiecal na Mesjasz Panski.
Lecz niektorzy zamykaja serce i nie pozwalaja Mu prowadzic dialogu z nasza dusza - jest to grzech smiertelny bowiem prowadzi do odrzucenia Jezusa Chrystusa jako jedynego odkupiciela i jako absolutny wzor i podstawe do budowania charakteru jaki moze byc przyjety do krolestwa niesmiertelnosci.

Ci, ktorzy nie ida za glosem Ducha Swietego, zabijaja sie - popelniaja grzech smiertelny.

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#24603.07.2011, 12:16

Laczy wszystkich Duch Swiety ktory obiecal nam Mesjasz Panski.
Lecz niektorzy zamykaja serce i nie pozwalaja Mu prowadzic dialogu z nasza dusza - jest to grzech smiertelny bowiem prowadzi do odrzucenia Jezusa Chrystusa jako jedynego odkupiciela i jako absolutny wzor i podstawe do budowania charakteru jaki moze byc przyjety do krolestwa niesmiertelnosci.

Ci, ktorzy nie ida za glosem Ducha Swietego, zabijaja sie - popelniaja grzech smiertelny.

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#24703.07.2011, 12:23
Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#24803.07.2011, 12:32

DzieckoWeMgle
#247 | Dziś - 12:23

Bzdurna, abiblijna doktryna. Pieklo to nie jest miejsce tylko instytucja!

Jezus Chrystus ma (gornolotnie) klucze do Nieba i Piekla.
Czyli mowiac prosciej: to on bedzie weryfikowal kto dostapni wiecznosci a kto bedzie skazany na wieczne nieistnienie.

Pieklo (jak na przyklad twoja ulubiona inkwizycja) jest tylko instytucja i na razie jeszcze nie istnieje dopoki Jezusz Chrystus nie przyjdzie sadzic zywych i umarlych i wtedy to zostana oddzielone owe ziarna od owych plew.

I najzabawniejsze jest to ze Pieklo jest przerazajacym miejscem rowniez dla diablow (prosciej: istot nadprzyprodzonych) dla ktorych bedzie one rowniez miejscem destrukcji.

kama79_79
Glasgow
22 414
#24903.07.2011, 13:14

Nie byl na mszy dzisiaj, czy klikal z koscielnej lawy?

Scribe777
2 087
Scribe777 2 087
#25003.07.2011, 13:31

kama79_79
#249 | Dziś - 13:14

MartinMakas
78 463
MartinMakas 78 463
#25103.07.2011, 13:33

KK dostał kolejny prztyczek w nos:
http://kontakt24.tvn.pl/temat,-quot...

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#25203.07.2011, 16:04

249
Znowu bedziesz plakac, prowokujesz, zadzierasz, prosilem nie odpisuj, nie wnikaj, nie interesuj sie

Konto usunięte
6 105
#25303.07.2011, 18:40

kamus jaka ciekawa

a niech mnie, niechybnie weszla tu trysnac jadem

ale moze sie myle co kamus?

wszak nikt nie jest nieomylny

kama79_79
Glasgow
22 414
#25403.07.2011, 19:08

Dziadu...Jak na razie, to ciebie skazano, ty otrzymales zakaz kontaktu, wiec nie fikaj poczwaro w swetrze, bo ja moge poraz kolejny zwrocic sie do Grampian Police o pomoc.Mowilam, wroc do siebie i tam sobie klikaj, szukaj widowni.
Nie ukryles sie, na dlugo.
A teraz wypierdalaj z tego miejsca, ktore tak szkalujesz w tych swoich popierdulkach, dziennikarzu...

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#25503.07.2011, 19:26

Oj kama pozwalasz sobie czy w każdym przypadku jesteś chroniona przez Grampian Police ? i używasz nadal słów niecenzuralnych ... co ty jadasz że tak jadem zioniesz .

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#25603.07.2011, 20:08

Oj ale tu muli .

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#25704.07.2011, 22:20

No i polski rekord oficjalnie pobity, a tyle wyrzeczeń było.
http://fakty.interia.pl/galerie/fak...

Trzeba nową zrzutę zrobić na nowy model, albo chociaż jakąś "modernizację wzrostową" - buty na 2 metrowych koturnach albo co.
No to jak wierni na emigracji pomożecie ? No, pomożecie.

wje_wjura_kociu
28 670 17
wje_wjura_kociu 28 670 17
#25804.07.2011, 22:47

zlosliwy narod, ci peruwianczycy. :D

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#25904.07.2011, 22:49

Bo to takie konusy małe i musieli się dowartościować, prawie jak ja na emito :)))

wje_wjura_kociu
28 670 17
wje_wjura_kociu 28 670 17
#26004.07.2011, 23:00

spider, jestes "malym konusem"? :D

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#26104.07.2011, 23:03

Bo ja wiem, prawie 180cm mam. Ja to do tego dowartościowania się referowałem, a kompleksy nie koniecznie z powodu wzrostu muszę mieć :P :)))

Irek
1 936
Irek 1 936
#26205.07.2011, 20:42

Leon.Zawodowiec
#206 | 03.07.11, 09:38
to bardzo milo z twojej strony

stare porzekadlo mowi: nie zadzieraj z idiota (chodzby nisil spodnice)

Porzekadlo polaka katolika, idoty... Nikt go nie zna oprocz jedynej czterdziesoletniej dziewicy - onana zawodowca, zwanego jackiem z Broxburn. Jack, powiedz, wymienilbys stosunek z tlusta angielska swinia na pocalunek Jarka w odbyt? To pierwsze moge ci zalatwic (za niewielka oplata, bo sam sobie w stanie zalatwic tego nie jestes). Chyba, ze swinia wybredna bedzie, to i w twoim przypadku udac sie nie musi. Ale kontakty mam, to badz dobrej mysli.

Konto usunięte
6 105
#26305.07.2011, 20:52

nie jestem Jack

a swojej baby mi nie polecaj

ja wszak jestem pedalem czyz nie tak sobie z duchujem to obgadaliscie debilu?

Broxburn to chyba twoje rewiry ze tak sie nan powolujesz?
tam streczysz te swoja babe?

na racjonalizatorze tez?

jest cos specyficznego w czytelnikach racjonalizatora, ze wszystkie ich wpisy sa w ten sam desen czyli at persona

bo co moze innego napisac xero???

buhahahahhahahaaaaa

Konto usunięte
6 105
#26405.07.2011, 20:54

aaa i nie mam czterdziesci lat

:)))

troche ci wspolczuje ale troche mnie i smieszysz

buhahahahhahaaaa

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#26505.07.2011, 20:59

To żeś Leona rozsierdził, aż się zaślinił :)

Irek
1 936
Irek 1 936
#26605.07.2011, 21:01

Wiesz dobrze, chamie, ze Broxburn, to twoj dom od 4 lat.
Jesli masz duch na mysli, to nie mam z nim prywatnego kontaktu, chociaz za geja cie nigdy nie mialem, mimo mieszkania z banda facetow od pieciu lat.
A co do streczenia, to uwazaj, gnoju, bo chyba zapominasz, ze jestes w zasiegu mojej reki. Wolno ci gnido obrazac mnie na tym forum, ale jesli jeszcze raz pokusisz sie na obrazanie mi dziewczyny, to cie kurwo skrzywdze.

Konto usunięte
6 105
#26705.07.2011, 21:01

spider72

to ty wciagasz na emito tych przypalow z racjonalizatora?

zepsuja reputacje twojego ulubionego forum

sam ocen tak krytycznym okiem ten wpis

czy tak ma wygladac twarz "tych co wiedza i rozumieja wiecej niz Bog?"

:)))

Irek
1 936
Irek 1 936
#26805.07.2011, 21:04

#265

Ta cipa slini sie nawet na widok Jarka Kaczki, a jest on mocno brzydszy ode mnie.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#26905.07.2011, 21:05

at 267
Zawsze wiedziałem że jesteś chory, tylko nie wiedziałem że do tego stopnia, ze nie trafia do Ciebie, to co się do Ciebie mówi, ięc nie będę się powtarzał, bo na nietrybnych i żyjacych w urojeniach szkoda czasu :).

A poza tym powidasz, że bycie racjonalnym jest złe ? To teraz wiem dlaczego wolisz być głupkiem i jescze się tym chełpisz :)

Konto usunięte
6 105
#27005.07.2011, 21:06

Irus

puknij sie zanim do reszy ci odbierze rozum...
byles kiedys u mnie?

dlaczego piszesz nieprawde czyli klamiesz?

skoro jestem w zasiegu twojej reki to musze zaczac uwazac na strzeczycieli...

co do dziewczyny to ty nie masz zony?

moze to ty jestes ty onanista, i to ci spokoju nie daje?

i nie strasz bo sie mozesz zdziwic

urko
19 402 56
urko 19 402 56
#27105.07.2011, 21:08

leon, zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nikt cię nie lubi?

Konto usunięte
6 105
#27205.07.2011, 21:10

bycie racjonalnym spider nie jest zle

ale jesli ten osobnik na mnie najezdzajacy ma cos racjonalnego w sobie to musze zmienic zdanie i uznac ze to jest zle

wiem ze to rozumiesz i nie prowadzmy takich glupich gierek slownych bo do reszty mieszaja z gownem to co mieszane byc nie powinno

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#27305.07.2011, 21:12

A mieszanie mnie do tego i racjonalistów, miało mu pokazać jaki jest zły ?

Spadaj palancie, nawet kłamać nie umiesz

Konto usunięte
6 105
#27405.07.2011, 21:13

#271

to spore uogolnienie

i naduzycie

wiele osob mnie lubi i nie narzekam na brak sympatii w zyciu prywatym w realu

a na tym forum to nie wiem, ktorego "mnie" nie lubia

pedala?

agenta?

katola?

PiSowca?

konfidenta?

podrywacza?

ile mam tych osobowosci dzieki idiotom z problemami emocjonalnymi?

Irek
1 936
Irek 1 936
#27505.07.2011, 21:14

Bardzo dobrze. Na tyle wlasnie sobie pozwolic mozesz.
Dokladnie wiem co sie u ciebie dzieje i gdzie mieszkasz. Jestes w zasiegu mojej reki, bo ze mna pracujesz. Latwo mi cie, frajerze zlokalizowac i spotkac. Sprowokuj mnie, a wszystko bedzie dla ciebie jasne.
I nie sil sie na tytuly typu "Irus". To tylko zdradza aktualny stan strachu. Jestes bardziej czytalny niz Twoj bug kaczor jerecki.
I pamietaj, ze dzialanie w obronie dziewczyny bedzie calkiem mocno usprawiedliwione.

Konto usunięte
6 105
#27605.07.2011, 21:20

uwazaj, uwazaj

bo pewnych granic sie nie przekracza

i jesli ci w tym chorym umysle przywidzialo sie ze jestes bohaterem to moze warto porozmawiac o twojej bohaterskiej przeszlosci?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#27705.07.2011, 21:20

.. a leon jeszcze nie ma dość.. masochista jakiś..

Irek
1 936
Irek 1 936
#27805.07.2011, 21:24

yhy. Wystraszyles mnie. Jednak wszyscy zauwazyli zapewne, ze to ty sie bioisz. Jak w kazdej rozmowie przegrywasz, szkoda na ciebie czasu. Gnij sobie, czterdziestoletnia dziewico w twoim Broxburnowym show. Obejrze sobie teraz jakis film, a ty waz slowa w odwecie.

Konto usunięte
6 105
#27905.07.2011, 21:26

pogadasz pogadasz juz nidlugo i z Jack'iem
i ze mna

Konto usunięte
6 105
#28005.07.2011, 21:30

przy okazji oficjalnie cie przestrzegam przed rozpoczynaniem agresywnych, niesprowokowanych atakow na mnie jak te w tym watku bo ja juz dawno o tobie zapomnialem tak jak o racjonalizatorze
niestety jak widze lubisz sie dowartosciowac kims innym

przypominam twoj tu wpis:

#69

tymczasem

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#28105.07.2011, 21:49

Leon, nie warto chłopie, kościół to nie jest BÓG tylko organizacja działająca pod jego imieniem

Konto usunięte
6 105
#28205.07.2011, 21:54

ale czego nie warto?

stawac po stronie ludzi?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#28305.07.2011, 21:55

nie, po stronie koscioła

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#28405.07.2011, 21:56

warrior daj sobie spokój, Leon ledwo zaczyna i już odwraca kota ogonem :)
Ty o chlebie, a on o niebie - strata czasu.

Konto usunięte
6 105
#28505.07.2011, 22:00

#283

#205 mi sie przypomnialo

bye

Irek
1 936
Irek 1 936
#28605.07.2011, 22:07

Hmm.. Tepy kmiot. Zawsze to samo. Poniekad podziwiam go. Tak nauczyl sie przegrywac, ze juz go to nie boli. Wirtualnie oczywiscie. W realu, to wciaz zienias, a przeciez nie mlodnieje, czyli taki juz pozostanie.
I jeszcze ta jego nieumiejetnosc zaskarbienia sobie kogokolwiek. Musi taki byc!! Co byscie zrobili na jego miejscu? Przynajmniej jako sperma Kaczynskich czuje sie jak gosc... Nie dowalajcie mu tak czesto. Doswiadczenie mowi, ze wystarczy raz na kwartal. I tak pozostaje dupkiem.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#28705.07.2011, 22:08

heh... ani swojego jezyka nie rozumie, ani mojeg ;))

Irek
1 936
Irek 1 936
#28805.07.2011, 22:09

#286
W realu to wciaz cienias, mialo byc..

Konto usunięte
6 105
#28905.07.2011, 22:12

#286

naprawde polecam zwrocic zainteresowanie na wlasna osobe szczegolnie jak sie okazuje i czego sie dowiedzialem, to miales spore problemy z asymilacja z Szkocji

:)))

no prosze a juz bylem sklonny uwierzyc, ze rzeczywiscie slowa ida w parze z czynami a tu takie kwiatki z przeszlosci

sam to opiszesz czy maja to opisac swiadkowie?

Irek
1 936
Irek 1 936
#29005.07.2011, 22:31

Ze tez ludzie zwracaja uwage na twoje schizodocinki, swirze.. Naprawde nie umiesz sie porzadnie obronic? Nawet dziecko we mgle to robi lepiej. Jak nie wchodzisz na temat dziewczyny rozmowcy, co grozi ci opreacja plastyczna, to ewentualnie na temat samego rozmowcy, co zawsze cie osmiesza.
No tak... Ale jak przejmowac sie osmieszaniem slownym, jak w realu laski smieja sie z ciebie na codzien od wielu juz lat? I to tez te, co niby sa pod toba czasem, bo przeciez sezonowo masz kolorowy kask. Mam taki przekaz od czasu do czasu. Jaja na calych kilku liniach. Celowo ich pytam o ciebie. I rajcuje mnie straszliwie wiesc o twoich towarzyskich niepowodzeniach. A raczej o stagnacji.
Ale nie przejmuj sie; moze kiedys uda ci sie spotkac Jarka, a on napewno da ci sie wciagnac do lozka. Mila perspektywa towarzyskiej przyszlosci.

Konto usunięte
6 105
#29105.07.2011, 22:47

przestań zazdrościć i się wydurniać
jedyne co tu robisz to próbujesz ośmieszać kogoś a masz naprawdę sporo do powiedzenia o sobie,

więc nie pisz o kimś bo nic z tego co napisałes nie jest w istocie kompromitującym

a takie bzdury o tym jak to sie laski smieją to niepoważne i infantylne i jak na takiego starego konia jak ty to mocno babskie

EOT

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#29205.07.2011, 23:09

ooo...
Zombie wyszlo na powierzchnie
Czesc Irus ile kopales w pierdlu tym razem i za co?
Pochwal sie

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#29305.07.2011, 23:26

To zart byl bo dawno nie widzialem kolegi :)

urko
19 402 56
urko 19 402 56
#29405.07.2011, 23:50

@Leon.Zawodowiec #274 "...wiele osob mnie lubi i nie narzekam na brak sympatii w zyciu prywatym w realu..."

hmmm... dlaczego więc cały wolny czas spędzasz tutaj, gdzie nikt cię nie szanuje? ;)

Irek
1 936
Irek 1 936
#29505.07.2011, 23:54

Leon.Zawodowiec
#291 | Dziś - 22:40
więc nie pisz o kimś bo nic z tego co napisałes nie jest w istocie kompromitującym

Naprawde??? Myslisz ze inteligentny czlowiek lyknal te podpuche? Mylsisz, ze byc do czterdziechy dziewica nie jest ani troche wstydliwe? Oj, jacek. W takim razie przepraszam ze sie na ten temat odezwalem. Widocznie musze cie osmieszac w jakis inny sposob. Znajde cos jutro, moze za miesiac. W tym czasie bede obserwowal wpisy tych, co chca kaczynskiemu konusowi wziac do buzi.

urko
19 402 56
urko 19 402 56
#29726.06.2015, 00:09

5P13Rd4l4J