Do góry

Polscy sportowcy zdobyli medale w Glasgow i Berlinie

Na rozgrywanych jednocześnie w Berlinie i Glasgow łączonych Mistrzostwach Europy po tytuły mistrzowskie sięgnęli Adam Kszczot na 800 metrów, Justyna Święty-Ersetic na 400 metrów i kobieca sztafeta 4x400 metrów.

Wojciech Pszczolarski zdobył złoty medal w wyścigu punktowym w kolarstwie torowym. Z kolei czwórka polskich wioślarek wywalczyła złoto w wyścigu na 2000 m.

Złoto w rzucie młotem zdobył Wojciech Nowicki. Michał Haratyk złoty medal wywalczył w pchnięciu kulą, a drugie miejsce w tej konkurencji zajął Konrad Bukowiecki. W konkursie pchnięcia kulą kolejny złoty medal dla Polski zgarnęła Paulina Guba. Złoto wywalczyła też czwórka podwójna kobiet w składzie Maria Springwald, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Agnieszka Kobus-Zawojska.

Ostatniego dnia pływackich mistrzostw Europy w Glasgow zawód sprawiła męska sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym, w której płynęło dwóch zawodników Warty Poznań Kacper Majchrzak i Marcin Stolarski.

Polacy w składzie: Radosław Kawęcki, Michał Chudy oraz Kacper Majchrzak i Marcin Stolarski z Warty Poznań mieli czas 3:39.33, który dał im dopiero 12. miejsce w eliminacjach.

W niedzielę w ostatnim dniu zawodów w Berlinie Polki zdobyły trzy medale: w rzucie młotem złoto zdobyła Anita Włodarczyk, a w biegu na 1500 m brąz Joanna Fiodorow oraz srebro Sofia Ennaoui.

Wielka Brytania wywalczyła, tak jak Polska, siedem złotych krążków, ale miała więcej srebrnych i brązowych – w sumie 18 medali.

Trzecia była ekipa gospodarzy, czyli Niemcy, którzy łącznie zdobyli aż 19 medali.