Do góry

Polska piekarnia najlepszą firmą West London Business

Przyznawane co roku nagrody West London Business to święto małych i średnich firm działających w zachodnim Londynie. Tegoroczna gala odbyła się na stadionie Wembley i zgromadziła 350 reprezentantów, między innymi takich branż jak handel, budownictwo, hotelarstwo czy finanse. Wśród nominowanych znaleźli się także przedstawiciele tradycyjnego rzemiosła, jak piekarze i drukarze.

W kategorii „żywność i napoje” bezkonkurencyjna okazała się The Polish Bakery, czyli Polska Piekarnia, która pokonała dwóch innych konkurentów – Chika’s Foods i Kolak Snack Foods. Polish Bakery zdobyła w sumie trzy nagrody, w tym prestiżowy tytuł Firmy Roku Zachodniego Londynu.

Mająca swoją siedzibę w londyńskim Park Royal Polish Bakery jest firmą rodzinną założoną w 2003 roku. Dziś jest też najstarszą polską piekarnią działającą nieprzerwanie w Wielkiej Brytanii. Swoje zwycięstwo w dużej mierze zawdzięcza produktom opartym na tradycyjnych recepturach i najlepszych składnikach, z których wiele sprowadzanych jest z Polski. Wszystko po to, by zachować tradycyjny smak polskiego chleba. The Polish Bakery specjalizuje się także w wypiekach ciast, takich jak na przykład serniki, jabłeczniki, makowce, ale też pączków i innych produktów.

Na początku działalności produkty Polskiej Piekarni były dostępne jedynie w lokalnych sklepach w Londynie. Obecnie wyroby Polish Bakery można kupić w niezależnych sklepach na terenie całej Anglii, a także w takich marketach jak Asda, Waitrose, Tesco i Sainsburys.

Fot. The Polish Bakery. Tradycyjny chleb polski na zakwasie z kminkiem

Komentarze 3

grisza44
95
#117.02.2017, 05:31

ciekawe czy ten chleb co moge kupic w tesco to wlasnie ten co wygral? bo jesli tak to poziom tej gali byl raczej bardzo niski.

jozek.
2 895
jozek. 2 895
#217.02.2017, 07:35

1@..Jezeli mieszkasz w Anglii to pewnie tak.

Gratulacje dla wlascicieli firmy.

Ciekawy czy o tym napisza szmatlawce typu the sun.

potok78
12
potok78 12
#317.02.2017, 10:58

No,no gratulacje Romek,pozdrawiam ze szkocji i zapraszam na nowe miejscowki pstragowe w Highlands