Do góry

Polska reprezentacja najlepsza na HME w Glasgow

Michał Haratyk zdobył złoty medal już w pierwszym dniu Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow. Pierwszą pozycję w pchnięciu kulą zapewniła mu już pierwsza próba, w której uzyskał 21,65 m, co jest jego rekordem życiowym w hali i najlepszym w tym sezonie wynikiem na Starym Kontynencie.

W sobotę złoty i srebrny medal do kolekcji biało-czerwonych dołożyli tyczkarze - Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek. Najszybszą kobietą Europy w biegu na 60 metrów została Ewa Swoboda.

W niedzielę Marcin Lewandowski zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów. Na tym samym dystansie biegu kobiet srebro wywalczyła Sofia Ennaoui. Za to Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły złoty medal w sztafecie 4x400 metrów.

To oznacza, że biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową. Polska jest europejską potęgą w lekkoatletyce. Drugie miejsce zajęła Wielka Brytania, a trzecie Hiszpania.

Jeden z naszych czytelników napisał w komentarzu na Facebooku: „Szkoda, że nie ma w ogóle polskich flag na trybunach. Cena biletów nie jest wysoka, a impreza naprawdę przednia”.