Do góry

Polski arystokrata w światowej elicie fotografów

“Miłość jest jak dziecko. Nie możesz mieć dziecka, po czym odstawić go do kąta, zakładając, że sobie poradzi. Musisz je pielęgnować i nagradzać. Perła jest taką nagrodą za miłość.” - Alexi Lubomirski w wywiadzie dla Vivy.

Takie były początki

Alexi Lubomirski przyszedł na świat w 1975 roku w Wielkiej Brytani. W jego żyłach płynie polsko - francusko - brytyjsko - peruwiańska krew. O swoich arystokratycznych korzeniach dowiedział się od ojca Władysława Lubomirskiego dopiero kiedy miał 11 lat, a swoją polską ojczyznę poznał jako osiemnastolatek. Ojciec zabrał go do kraju przodków, aby mógł poznać rodzinę - za Viva.pl.

Przygoda Alexiego z fotografią zaczęła się kiedy był jeszcze małym chłopcem i dostał od przybranego ojca aparat fotograficzny. Początkowa zabawa i fascynacja robieniem zdjęć z czasem zawiodła go na studia fotograficzne do Oxfordu. Studiując marzył o podróżach. Aby zrealizować marzenia pracował w weekendy jako ogrodnik i barman. Zarobione pieniądze przeznaczył na wyprawę do Peru, gdzie utwierdził się w wyborze drogi zawodowej i odtąd na poważnie podszedł do fotografii.

Droga na szczyty

Karierę Lubomirski rozpoczął od etatu asystenta znanego fotografa Mario Testino. Praca u boku mistrza pozwoliła na zdobycie doświadczenia i nauczyła młodego fotografa wydobywania z modela wszystkiego, co najlepsze. Jednak Alexi nie chciał kopiować swojego mentora. Postanowił odnaleźć swoją własną drogę i ta zaprowadziła go w efekcie na szczyty.

“Lubię uśmiechnięte buzie, lubię piękno, chcę, żeby ludzie dobrze się czuli, żeby się cieszyli życiem. Zajęło to trochę czasu, ale jako artysta musisz być sobą.”- Alexi Lubomirski w wywiadzie dla Vivy.

Lubomirski wykonał sesje narzeczeńską Meghan i Harry’ego, a następnie oficjalne zdjęcia ze ślubu książęcej pary. Przyszli małżonkowie trafili na prace polskiego fotografa w internecie i tak bardzo się im spodobały, że zwrócili się z prośbą do Lubomirskiego, aby wykonał ich pamiątkowe zdjęcia.

Alexi fotografował m.in. Anne Hathaway, Beyonce, Cate Blanchett, Demi Moore, Scarlett Johansson, Sarah Jessica Parker, Catherine Zeta-Jones, Julię Roberts, Mirandę Kerr, Anję Rubik, oraz świnkę Piggy i żabę Kermit. Katie Grand zaprosiła go do współpracy z magazynem Harper’s Bazaar, gdzie miał najwięcej okładkowych sesji. Lubomirski jest też autorem zdjęć z kampanii największych domów mody, takich jak Max Mara, Calvin Klein czy Victoria’s Secret.

Rodzina ponad wszystko

W udzielanych wywiadach Alexi mocno podkreśla ogromną rolę rodziny w swoim życiu. W wywiadzie dla Vivy powiedział:

“Zawsze mówię, że przede wszystkim jestem mężem i ojcem. Rodzinę cenię najwyżej. Uważam, że człowieka nie określają jego zawodowe osiągnięcia, tylko to, jak żyje.”

Żona Lubomirskiego Giada Torri jest stylistką i designerką o włosko- kubańskich korzeniach. Młoda para wzięła ślub w 2009 r., a główne uroczystości odbywały się w Polsce na zamku w Wiśniczu. Na ślubie fotografa bawiło się ponad stu gości z całego świata, między innymi z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Francji. Alexi i Giada Lubomirscy mają dwóch synów. Rodzina mieszka w Nowym Jorku.

Prace artysty można m.in. zobaczyć na jego portalu internetowym: alexilubomirski.com

Komentarze 7

elcomendante
565
#309.09.2019, 20:58

Hmm,jeden robił zdjecia,drugi królowej gotował,a i tak nikt nas tu nie lubi.

zbytnik
15 064
zbytnik 15 064
#509.09.2019, 22:11

ale o czym to jest, jaki to ma zwiazek ze Szkocja, czy nawet emigracja, juz Monia bardziej na temat napisala...

zbytnik
15 064
zbytnik 15 064
#609.09.2019, 22:28

tak w ogole to Monia przylazla za mna z Interii, wybaczcie userzy..:)