Do góry

Polski golfista Adrian Meronk zwycięzcą w Horizon Irish Open

Historyczny triumf Polaka w zawodowym turnieju pierwszej światowej ligi. Adrian Meronk zwyciężył w Horizon Irish Open, gdzie walczył z najlepszymi rywalami. Sukces w Irlandii zapewnił mu awans na siódme miejsce w światowym rankingu DP World Tour i wywindował wysoko w Official World Golf Ranking.

Już po trzech rundach gry w irlandzkim Mount Juliet Estate Polak był samodzielnym liderem. Zwyciężył sumą 268 uderzeń (o 20 mniej wobec normy tego pola). Drugie miejsce wywalczył Nowozelandczyk Ryan Fox, a trzecie Thriston Lawrence z RPA.

Ciężko to opisać słowami, jestem bardzo szczęśliwy. To niewiarygodne uczucie, ale też ogromna ulga, że wreszcie, po latach ciężkiej codziennej pracy, ten moment nastąpił. Nie zwalniam tempa, to kolejny krok w mojej karierze

– mówił zaraz po zejściu z pola.

Teraz przed polskim golfistą start w Scottish Open, który zostanie rozegrany w The Renaissance Club w North Berwick (6–10 lipca), gdzie pula nagród wynosi 8 milionów dolarów. Nieco później Adrian zagra w wielkoszlemowym The Open, w którym będzie rywalizował m.in. z Tigerem Woodsem.

Adrian Meronk ma 29 lat. Urodził się w Hamburgu, gdzie jego ojciec grał w golfa. Gdy miał dwa lata przeprowadził się z rodzicami do Poznania, a następnie do Wrocławia. Mając 16 lat trafił do ośrodka golfowego Toya Golf, gdzie grał pod opieką walijskiego trenera Matthewa Tippera. Następnie wyjechał do USA na stypendium w szkole East Tennessee State, którą ukończył w 2016 r. W tym samym roku jako jeden z najlepszych amatorskich golfistów na świecie dostał tzw. „dziką kartę” od organizatorów turnieju Le Vaudreuil Golf Challenge. Zajął tam 14. miejsce, co sprawiło, że został najwyżej sklasyfikowanym amatorem w rankingu. W październiku tego samego roku przeszedł na zawodowstwo.

W każdych zawodach Adrianowi towarzyszy caddie, czyli osoba pomagająca nosić torbę z kijami. Jest nim pochodzący ze Szkocji Stuart Beck.

Komentarze 1

Delirium
27 492
Delirium 27 492
#105.07.2022, 03:39

"W każdych zawodach Adrianowi towarzyszy caddie, czyli osoba pomagająca nosić torbę z kijami. Jest nim pochodzący ze Szkocji Stuart Beck."

I do tego nadają się Szkoci w swoim narodowym sporcie.

Najwyżej sklasyfikowany zawodnik grający dla Szkocji - na miejscu 102:

http://www.owgr.com/ranking

Adrian na 64 pozycji.

Tak swoją drogą niezłą kasę chłopak przytulił:

https://sport.interia.pl/sportowe-zycie/news-adrian-meronk-najlepszym-go...