Do góry

„Polski rząd chce nas pozbawić prawa do wyboru prezydenta”

„Podczas gdy wiele zbliżających się wyborów europejskich zostało odwołanych, rząd polski nadal ma nadzieję na przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja, pomimo apeli lekarzy i ekspertów medycznych o przełożenie głosowania” – czytamy na stronie thecourier.co.uk.

Gazeta informuje także, że w normalnych warunkach wybory odbyłyby się w lokalach wyborczych w całej Wielkiej Brytanii, ale obecny kryzys związany z koronaawirusem oznacza, że nie będą one dostępne.

To smutne, że pomimo apeli w Polsce i innych krajach o przełożenie wyborów, mają się one odbyć. Cieszę się, że rząd szkocki wyraził się jasno co do tego, że lokale wyborcze w Wielkiej Brytanii nie zostaną otwarte. Jest to jednak problem dla polskich mieszkańców Szkocji, którzy nie będą mogli wziąć udziału w głosowaniu

– powiedziała Claire Baker, współzałożycielka i przewodnicząca Międzypartyjnej Grupy ds. Polski w szkockim parlamencie oraz wiceprzewodnicząca Komisji Kultury, Turystyki, Europy i Spraw Zagranicznych.

Ze względu na obecne okoliczności wybory te powinny zostać przełożone, a jeśli polski rząd zdecyduje się na ich przeprowadzenie, pojawią się poważne pytania, zarówno o zagrożenie dla zdrowia wyborców, jak i co do legalności wyniku

– dodała.

Michael Russell, szef gabinetu w rządzie Nicoli Sturgeon potwierdził, że lokale wyborcze w Szkocji nie mogą działać zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Zauważył też, że od wszystkich misji dyplomatycznych w Wielkiej Brytanii oczekuje się organizowania wyborów dla swoich obywateli „w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami”.

„To ośmiesza polską demokrację”

Polski rząd swoim niezrozumiałym uporem w przeprowadzeniu wyborów w maju może doprowadzić do tego, że Polacy nie tylko w Szkocji, w Wielkiej Brytanii, ale i w wielu innych państwach świata zaatakowanych pandemią koronawirusa staną przed alternatywą, albo wziąć udziału w wyborach albo złamać obowiązujące w poszczególnych państwach przepisy. A te obowiązujące w tej chwili w Zjednoczonym Królestwie zabraniają opuszczania domów bez zbędnej potrzeby

– mówi Maciej Dokurno, działacz polonijny i członek Międzypartyjnej Grupy ds. Polski w szkockim parlamencie.

Niezależnie od tego, czy wybory miałyby się odbyć tradycyjnie w lokalach wyborczych, czy korespondencyjnie, ich po prostu nie da się tutaj przeprowadzić w sposób, który nie narażałby ich organizatorów i uczestników na zakażenie się koronawirusem. Przecież nawet wybory korespondencyjne trzeba przygotować. To jest gigantyczne przedsięwzięcie logistyczne. Kto i gdzie wydrukuje karty i koperty? Kto je dostarczy na czas tym, którzy aplikują o chęć do głosowania? W Szkocji wybory są nie do przeprowadzenia. Dowiedziałem się, że na przykład w urzędzie pocztowym w Kirkcaldy 25 listonoszy jest na zwolnieniach lekarskich. Już w tej chwili poczta przychodzi z opóźnieniem, a polski rząd chce, żeby konsulaty wysyłały do Polaków przesyłki z kartami do głosowania? Jak?

– pyta Maciej Dokurno. Jego zdaniem to, co teraz robi rząd Prawa i Sprawiedliwości ośmiesza nie tylko polską demokrację, ale naraża wizerunek Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Nie chcemy być postrzegani jako ci, którzy wbrew zdrowemu rozsądkowi, narażając siebie i innych mieszkańców, chcą w szczycie największej pandemii, jaka dotknęła świat uczestniczyć w wyborach, które później mogą być podważone.

Maciej ma kontakt z przedstawicielami Polonii na całym świecie i twierdzi, że nic tak w ostatnich latach nie zjednoczyło Polaków żyjących na emigracji, niezależnie od poglądów politycznych, jak sprzeciw wobec próby zorganizowania teraz wyborów prezydenckich i de facto, zamiar wykluczenia z nich setek tysięcy Polonusów.

MSZ i tak organizuje wybory

Do 19 kwietnia polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych było zgodnie z prawem zobowiązane opublikować rozporządzenie w sprawie utworzenia komisji wyborczych poza granicami Polski. Rozporządzenie pojawiło się dopiero 20 kwietnia. Zgodnie z dokumentem obwodów do głosowania będzie 162, w tym 10 w Wielkiej Brytanii.

W rozporządzeniu czytamy: „Jednocześnie Minister Spraw Zagranicznych odnotowuje, że 6 kwietnia 2020 r. Sejm uchwalił ustawę o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. Wprawdzie proces legislacyjny nie został dotąd zakończony, tym niemniej należy dostrzec, że ustawa ta - w razie jej wejścia w życie - będzie stanowić podstawę prawną do przeprowadzenia wyborów prezydenckich w formie głosowania korespondencyjnego, także dla wyborców przebywających za granicą. Mając na uwadze tę możliwość, a jednocześnie związaną z nią konieczność przygotowania spisów wyborców dla wszystkich obwodów, w których potencjalnie zostanie przeprowadzone głosowanie - niezależnie od tego, czy, i w jakiej formie się ono odbędzie - niniejsze rozporządzenie przewiduje utworzenie obwodów głosowania także w tych państwach, w których obecna sytuacja epidemiczna uniemożliwia lub znacząco utrudnia przeprowadzenie wyborów w formie głosowania osobistego”.

10 kwietnia MSZ informowało, że „Przeprowadzona pogłębiona analiza wykazała, że przeprowadzenie wyborów w niektórych państwach będzie bardzo utrudnione, a w wielu niemożliwe”.

Zgodnie z postanowieniem marszałek Sejmu wybory prezydenckie w Polsce mają odbyć się 10 maja. Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa, PiS 6 kwietnia przegłosował ustawę, zgodnie z którą wybory miałyby się odbyć wyłącznie drogą korespondencyjną. Ustawa jest teraz w Senacie, który ma 30 dni na jej przyjęcie lub odrzucenie. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział, że izba wykorzysta cały ten czas na pracę nad ustawą.

Komentarze 127

omegan
8 384
omegan 8 384
#222.04.2020, 07:46

szkoda ze bez sensu

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#322.04.2020, 07:59

Kurde,dzisiaj nie pierwszy.

Tak to prawda.Zjednoczenie sie Polaków w chwili obecnej jest tak silne,ze...ze az strach.

Da sie to równiez tutaj,na Emito zauwazyc.

Nie ma klótni,wasni,podzialów na separatystów i innych.

Wszyscy milo sobie gruchajá,wymieniajá sie przepisami,na ciasta,na páczki...

Infidel
12 259
Infidel 12 259
#422.04.2020, 08:36

Ja tam se grucham i jestem mily.

camperboy
208
camperboy 208
#522.04.2020, 08:43

Wyjechałem z Polski m.in po to by nie słyszeć o tym syfie jakim jest polska polityka, nie mam zamiaru głosować i dla mnie to może się tam dziać wszystko co najgorsze. Wybory mnie guzik obchodzą.

Jak ktoś wyjechał nie powinien miec prawa głosowania, a juz w ogole absurdem jest ze np Polonia w USA ktora zapomniała jezyka w ogole ma prawo do zabierania głosu.

Kataryna
4 198
Kataryna 4 198
#622.04.2020, 08:48

#5 to po jakiemu ta Polonia w USA w ogole gada? Bo po angielsku tez nie bardzo...Ponglish?

A tak na serio to branie udzialu w wyborach gdy sie mieszka za granisc na stale to sprawa bardzo delikatna i kontrowersyjna.

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#722.04.2020, 08:58

#6

Ja bym powiedzial,ze glupia i pozbawiona sensu.

Ale ty jestes kobietá :)

Daenerys
341
Daenerys 341
#822.04.2020, 09:10

Tak jak powiedziałam Kataryna, jest to sprawa delikatna.

Uważam, że każdy powinien robić, jak uważa. Dopóki ja i małżonek mamy w Polsce rodziców i rodzeństwo, to uważamy, że dla ich dobra powinniśmy głosować, bo chcemy, by żyli w miarę normalnym (ha ha) kraju. Jakbym nie miała w Polsce absolutnie nikogo, to pewnie guzik by mnie to obchodziło.

A wiem, że wielu Polakom mieszkającym w Polsce 'nasze' głosowanie nie odpowiada. Miałam nawet sytuację, że moja koleżanka taaaak się cieszyła, jak w 2019 głosowaliśmy oczywiście przeciwko Pisiorom, bo ona jest też bardzo im przeciwna. Ale jakiś czas później usiłowala mi dać do zrozumienia, że nie mam się mieszać do polskiej polityki. ha! Polityka i religia dzielą ludzi, lepiej porozmawiajmy o pogodzie... Rok temu było bardzo ciepło w Edynburgu, facebook mi z rana przypomniał.

omegan
8 384
omegan 8 384
#922.04.2020, 09:24

Dopoki mam polski paszport, jestem Polakiem i nie ma znaczenia czy jestem w Polsce czy mieszkam za granica, mam przywileje i obowiazki jak kazdy Polak. Jesli nie czulbym sie juz Polakiem i mialbym w dupie ten kraj i to co sie tam dzieje, wyrobilbym sobie obywatelstwo kraju w ktorym mieszkam i zrezygnowal z polskiego. Proste i logiczne.

omegan
8 384
omegan 8 384
#1022.04.2020, 09:30

Inna sprawa ze wybory w maju ktore probuje przeforsowac jarek, sa niezgodne z prawem i konstytucja, w wielu punktach. Nie beda tez uznane przez spolecznosc miedzynarodowa. Krotko mowiac beda farsa i parodia demokracji i chyba nie ma sensu w ogole brac w nich udzialu

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#1122.04.2020, 09:31

#9

Z polskiego obywatelstwa nie zrezygnujesz,bo to nie jest takie proste.

Bylo juz o tym pisane.

Znaczy,to jest proste,ale tylko teoretycznie.

annx90
1 047
annx90 1 047
#1222.04.2020, 09:38
omegan
8 384
omegan 8 384
#1322.04.2020, 09:42

https://bezprawnik.pl/jak-zrezygnowac-z-polskiego-obywatelstwa/

nie wyglada to tak zle. zreszta, po wyslaniu wniosku, mozesz juz uczciwie miec w dupie wszystko co dotyczy tego kraju.

Kataryna
4 198
Kataryna 4 198
#1422.04.2020, 09:44

#12 ooo, to wlasnie to annx90. I dlatego nie glosuje w PL wyborach, jakby sie nie krecil to du.a z tylu, jak nie zlodziej to oszust albo nieudacznik czy inny zdrajca :)

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#1522.04.2020, 11:10

#13

Faktycznie latwizna.

Placisz trzy stówy i czekasz,czekasz,czekasz.....

I nie wiadomo czy sie doczekasz.

omegan
8 384
omegan 8 384
#1622.04.2020, 11:57

w kazdym razie zrezygnowales z obywatelstwa. pilka jest po stronie kancelarii prezydenta. wtedy z czystym sumieniem mozesz odpuscic sobie udzial w wyborach etc

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#1722.04.2020, 12:12

16

A jaka tam pilka.

Pizná to do szuflady i wszyscy o tym zapomná,grunt ze wplata byla.

Dla skarbówki czy innych urzedów ciágle figurujesz jako obywatel,nikogo nie obchodzi,ze wniosek poleconym wyslales i masz paragon.

Bez sensu.

TurboDymoMan
957
#1822.04.2020, 12:20

Mieszkają w uk od 15 lat większość a dalej chcą wybierać w Polsce...

szalony_mustang
4 066
#1922.04.2020, 12:23

#13 omegan, moze i nie wyglada to zle na papierze, ale nie w rzeczywistosci

" Decyzję o przychyleniu się do wniosku o zrzeczenie się obywatelstwa polskiego podejmuje Prezydent Rzeczypospolitej i w przypadku zgody, decyzja jest ostateczna"

no i tu pojawia sie problem, Prezydent musi miec dobry powod i chec by zlozyc podpis na Twoim wniosku. Niejeden chetny na zrzeczenie sie obywatelstwa od lat czeka, az ktorys z kolei Prezydent w koncu sie zlituje i machnie parafke.

szalony_mustang
4 066
#2022.04.2020, 12:26

osobiscie mam gdzies wybory "swiecznika", wybieracie osobe ktora moze tyle co nic, bo faktycznym rzadzacym panstwem jest premier, tyle o tym

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#2122.04.2020, 12:31

19

O tym wlasnie mówie.

On moze to podpisac,ale nie musi.Jeden mniej obywatel,to jeden mniej potencjalny platnik.Zaden biznes dla kraju.

Okey,to bylby takze jeden mniej obywatel do wyplacenia emerytury,ale to sprawa baaardzo odlegla i o tym sie nie mysli.

Kataryna
4 198
Kataryna 4 198
#2222.04.2020, 12:38

#20 oz ty bluznierco! Jaki kurde premier? Prezes! Prezes wszystkich prezesow :)

szalony_mustang
4 066
#2322.04.2020, 12:42

#22 Jaki narod, taki Pilsudzki :/

szalony_mustang
4 066
#2422.04.2020, 12:43

Pilsudski :)

Badoit
768
Badoit 768
#2522.04.2020, 13:08

Każdego dnia w państwie PiS absurd goni absurd.

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#2622.04.2020, 13:35

elcomendante 1 194

#3Dziś - 07:59

"Wszyscy milo sobie gruchajá,wymieniajá sie przepisami,na ciasta,na páczki..."

Chyba twoja stara.

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#2722.04.2020, 13:38

26

Stara sie,stara.

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#2822.04.2020, 13:40

Kataryna 3 820

#6Dziś - 08:48

"#5 to po jakiemu ta Polonia w USA w ogole gada? Bo po angielsku tez nie bardzo...Ponglish?"

Bingo.

W sklepach na Jackowie proszą o "jabłkowy orendż dżus" Dosłownie. Czytałem kiedyś obszerny reportaż, akurat ten przykład wrył mi się w głowę. Orange juice to dla nich synonim soku. Każdego.

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#2922.04.2020, 13:56

TurboDymoMan 932

#18Dziś - 12:20

"Mieszkają w uk od 15 lat większość a dalej chcą wybierać w Polsce..."

Dopóki nie pozbawiono mnie praw publicznych i dopóki zasilam gospodarkę tamtego kraju kwotą przekraczającą tamtejsze średnie zarobki, co plasuje mnie w górnych 17% społeczeństwa, nie widzę podstaw do pozbawiania mnie prawa do głosowania, o ile ja sam o tym nie zadecyduję.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#3022.04.2020, 14:04

Dokad takie rzeczy beda robic to nie robia zadnej laski z mozliwosci glosowania

https://dobryruch.co.uk/nawet-42-tys-zl-kary-dla-polakow-pracujacych-za-...

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#3122.04.2020, 14:27

#30

Czyli te wybory korespondencyjne,w których podaje sie swoje dane,to byloby bardzo na reke polskiej skarbówce.

Z grubsza bedzie wiadomo kto ciágle "zyje" w PL.

Potem tylko dokladniejsze sprawdzenie.

Glosujcie,glosujcie.

omegan
8 384
omegan 8 384
#3222.04.2020, 15:04

Nawet jarek nie jest tak szczwany i podly by wymyslic takie cos.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#3422.04.2020, 15:20

Kim się jest po zrzeczeniu się obywatelstwa polskiego? Brytyjczykiem, byłym Polakiem? Myślę, że zwykłym ścierwem..

jmariusz3
18 707
jmariusz3 18 707
#3522.04.2020, 15:24

Drukowanie wynikow wyborow jest juz rozpoczete.

sheen1
2 826
sheen1 2 826
#3622.04.2020, 15:27

jak masz paszport polsatu to Pol-satowcem.

Walić państwo które depcze zwykłych obywateli, teraz to najbardziej widoczne, kaczor dał przyzwolenie na piętnowanie "szarych" obywateli przez służby mundurowe, na co tam głosować? jak zawsze prezes będzie jeden.

Profil nieaktywny
zbytnik
#3822.04.2020, 15:44

Ja tez jestem przeciwko majowym wyborom, moze sie jeszcze opamietaja...

Kataryna
4 198
Kataryna 4 198
#3922.04.2020, 16:07

Ja tez jestem przeciwko ale czy w nastepnym terminie bedzie lepiej? Ja juz nie mam zludzen :(

Zbychu_zPlebani
5 471
#4022.04.2020, 16:32

Ja jestem za wyborami w maju bo na wybory nie chodzę, ale znam jednego gościa co jest gotów poświęcić parę godzin życia by oddać głos. Nie żal mi go bo kiedyś pił u mnie na krzywy ryj. Pięć lat czekam na obiecany rewanż. Dodam że alkohol był z górnej półki.

mankiet
29
mankiet 29
#4122.04.2020, 17:50

pisowi odpowiada to bo ludzie za granicami kraju w 80% maja w dupie pis a oni o tym wiedza

shel
562
shel 562
#4222.04.2020, 17:55

Mowiliscie ze Kaczyński nigdzie nie wyjezdza.

A tymczasem prezes zabiera nas na wycieczke do Korei Północnej...

Murzyn
183
Murzyn 183
#4322.04.2020, 18:01

Ale to chyba rząd brytyjski nie zgadza się na wybory a nie polski jak sugeruje się w tytule?

HermeGilda
731
#4422.04.2020, 18:18

Link: http://www.emito.net/spolecznosc/fora_tematyczne/dyskusja_ogolna/tu_mozn...

Z tego co sie pisze i mowi rzad UK nie zgadza sie na glosowanie tzw OSOBISTE, czyli glosowanie przy tzw urnie wyborczej. Zgda byla by zgoda na lamanie lockdownu. Poczta w UK dziala sprawnie.

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#4622.04.2020, 18:43

A zastanawial sie ktos,dlaczego Policja w PL tak sumiennie przyklada sie do swojej roboty?Te grupy speed i inne jamesy bondy

Najmniejsze przewinienie,to 500zl.W poniedzialek zabiorá 500 za brak maseczki,za wyjscie do parku,czy za brak swiatel,a w piátek te same pieniádze wrócá do obywatela w postaci 500+

To sie nigdy nie skonczy,bo nie moze.Pieniádz musi krázyc wewnátrz kraju.

Oczywiscie chodzi o bezpieczenstwo,ale czy napewno aby?

Tutaj tez oficjalnie niewiele mozna,ale gliniarzy jakos nie widac.

Profil nieaktywny
zbytnik
#4722.04.2020, 19:08

#45 Czego sie spodziewales? nie od dzis wiadomo, ze emito to lewacki portal, Kaczynskiego mozna obrzucac gownem I obrazac, moder nie zareaguje, ale jak juz o polityku PO cos zle to od razu wycina...

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#4822.04.2020, 19:25

A mnie nie wycieli.Jeszcze.

Zbychu_zPlebani
5 471
#4922.04.2020, 19:27

jaki jest problem przeprowadzić wybory? codziennie chodzę do sklepu mijam setki ludzi. podaję gołymi rękami pieniądze, macam kiwi i banany, które już ktoś wcześniej wyłożył, wymacał itd. nikt się nie przejmuje. ale wybory to jak mówi klasyk "trzeba anulować, bo my przegramy".

knapior
3 107
knapior 3 107
#5022.04.2020, 19:28

Pierdolenie, jak w 1:

I bardzo dobrze, wybraliście inny kraj do życia,więc nie mieszkacie się do polskich spraw. Krótko i na temat.

jest całkowicie oderwane od rzeczywistości.

Muszę zgodzić się z Tomaszkiem: jako obywatela Polski, mam obowiązki, ale i przywileje. Jednym z nich jest prawo głosu.

Ponadto, moi rodzice zostali w Polsce, więc jako dobre dziecko staram się zapewnić im jak najlepszą przyszłość.

A nie widze w niej PISu.

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#5122.04.2020, 19:32

Patriotyzmem na emigracji rodziny nie wykarmisz.

Nie wiem po co sie tak spinac.

Zadne dobre dziecko nie zostawia rodziców samych.Ermm,nie powinno.

Profil nieaktywny
zbytnik
#5222.04.2020, 19:34

No I sheen1 dostal bana za sympatie polityczne a dokladniej za ich brak do pani Kidawy-Blonskiej, niech mi nikt dalej nie mydli oczu, ze ten portal jest obiektywny..

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#5322.04.2020, 19:37

Dostał bana za wulgaryzmy.

Jakbyś nie zauważył: to, co przechodzi na forum, nie przechodzi na głównej.

Profil nieaktywny
zbytnik
#5422.04.2020, 19:40

Z tego co widzialem to napisal przez q I wykropkowane, gorsze mieso wrzucales...

omegan
8 384
omegan 8 384
#5522.04.2020, 19:44

jak ci portal nie odpowiada robercik, znajdz sobie lepszy.

nikt tu za tobą nie zatęskni

knapior
3 107
knapior 3 107
#5622.04.2020, 19:49

Patriotyzmem nie. Zarobkami już tak.

Niech mnie na granicy wpuszczają jako obywatela UE z wszelkimi tego konsekwencjami, nie czepiają sie mojego polskiego paszportu - wtedy ja zrezygnuję ze swojego prawa głosu w wyboirach w Polsce.

Profil nieaktywny
zbytnik
#5722.04.2020, 20:01

Ja juz mowilem kilka razy: glosowalbym, ale gdyby nie trzebabylo podawac addresu, tak to sie boje jak tam ktos te dane wykorzysta…

omegan
8 384
omegan 8 384
#5822.04.2020, 20:02

a ja już mówiłem że to śmieszne że boisz się swojego rządu, nawet jeśli coś powywijałeś w Polsce i uciekłeś tutaj

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#5922.04.2020, 20:07

#57:

Nie ufasz swoim idolom? Bratu zapewnili podwyżkę, niebawem otrzyma mieszkanie,

rodzice właśnie dostali po trzynastce i na dniach odbiorą kluczyki od tej polskiej fury elektrycznej, którą jeździ już prawie milion Polaków... a ty im nie ufasz? :(

Profil nieaktywny
zbytnik
#6022.04.2020, 20:10

Jakim idolom ? Co maja do tego sukcesy polskiego rzadu I awanse mojej rodziny ? Nie ufam glupocie ludzkiej ktora potrafi sie przejawiac w takim przypadku, jakims "niekotrolowanym wyciekiem danych"...

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#6122.04.2020, 20:11

Straszne.

Wszyscy marzą, żeby na twoje dane wziąć chwilówkę w Providencie.

Zbychu_zPlebani
5 471
#6222.04.2020, 20:15

o co chodzi z tym podawaniem adresu? kiedyś jak byłem na wyborach w Polsce to na stołach stały tabliczki z ulicami i nr domów. podchodziło się do konkretnego gościa od swojej ulicy i wydawał kartę do głosowania.

Profil nieaktywny
zbytnik
#6322.04.2020, 20:19

Ja w Polsce kilkanascie lat mieszkalem, gdzie indziej niz bylem zameldowany...Tutaj jak jestem, nie chce by jakis urzedas czy tam urzad wiedzial gdzie mieszkam, mam polski passport, potwierdzajacy moja tozsamosc I obywatelstwo polskie I to powinno im starczyc...

oksaj
32
oksaj 32
#6422.04.2020, 21:21

Jestescie swiniami, ze plujecie na polski rzad. Wszystko jedno czy to jest PIS czy KO, czy Lewica - aby byli dobrzy dla nasze Ojczyzny, dla Polski. Zeby jej nie sprzedawali , a to Niemcom, Ruskim, Zydom.

Mamy specyficzna sytuacje i trudno , jesli nie zaglosujemy. Przypomnijcie sobie ile to razy nie glosowaliscie jak byliscie na emigracji. I nic sie nie stalo. Tak bedzie i w tym roku. Konstytucji RP nie zmienimy. I nie plujcie na Ojczyzne, na Polske. Ona Was wychowala i wyksztalcila. Taka jest prawda. Czy placiliscie za nauke w podstawowce i w sredniej ? Pozdrawiam wszystkich patriotow i prosze, opamietajcie sie. Ojczyzna jest tylko jedna, o czym swiadczy Wasz paszport. Nie na darmo Polacy wracali do Ojczyzny w akcji Lotdodomu !

szalony_mustang
4 066
#6522.04.2020, 21:25

Konstytucji RP nie zmienimy

jest taki, co zmieni :)

szalony_mustang
4 066
#6622.04.2020, 21:27

Ja w Polsce kilkanascie lat mieszkalem, gdzie indziej niz bylem zameldowany. Tutaj jak jestem, nie chce by jakis urzedas czy tam urzad wiedzial gdzie mieszkam

narobiles syfu w Polsce i spierdzieliles za granice :)

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#6722.04.2020, 21:32

#64

Nie pluje na Polske.Wiem,ze ten kraj mnie wychowal i wyksztalcil praktycznie za free.Nigdy tego nie zapomne.

Chcialem mu to wszystko oddac,odplacic.Co najmniej dwa razy.

Nikt nie chcial,cóz,nic na sile.

Polowa patriotów z "lotdodomu" bedzie bookowac "lotzdomu" juz jakis czas po wyborach,jak cala sytuacja wyjdzie na prostá.

Przykro mi...

Sokole
5 982
Sokole 5 982
#6822.04.2020, 21:33

#66 wcale to nie takie glupie podejscie. Kasa sie skonczy, to rzad moze zajrzec w portfele emigracji. Amerykanie placa haracz mieszkajac poza USA.

oksaj
32
oksaj 32
#6922.04.2020, 21:34

Nie jest taki co moze zmienic Konstytucje RP, o tak, pstryk. Potrzebne jest 3/4 glosow poslow, czyli i opozycji. Tak Szalony_mustang. Poczytaj Konstytucje, to zmienisz zdanie.Dziekuje.

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#7022.04.2020, 21:34

#65

Co tez czyni "po nocach"

omegan
8 384
omegan 8 384
#7122.04.2020, 21:36

po co zmieniać konstytucję, skoro można ją bezkarnie łamać, przez lata?

Sokole
5 982
Sokole 5 982
#7222.04.2020, 21:38

Wazne ze Niemce i Zydy nie rozkradajo.

oksaj
32
oksaj 32
#7322.04.2020, 21:40

Omegan, podziekowalem juz ale musze zareagowac. Daj konkretny przyklad lamania Konstytucji RP z konkretnym jej artykulem. A nie gadaj frazesy. Kto i jaki artykul Konstytucji zlamal.

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#7422.04.2020, 21:41

zakaz wychodzenia z domu bez ogloszenia stanu wyjátkowego.

Nie jest sprzeczny z konstytucjá?

szalony_mustang
4 066
#7622.04.2020, 21:46

oksaj, poczytalem.... i nic sie nie zmienilo, w Polsce zakaz poruszania sie po calym terytorium RP bez ogloszenia stanu wyjatkowego, mamy wybory prezydenckie bez zachowania tajnosci glosowania. Cos pominalem?

omegan
8 384
omegan 8 384
#7722.04.2020, 21:46

żeby daleko nie szukać - temat dotyczy wyborów. Wybory w Polsce wg Konstytucji są powszechne, równe, bezpośrednie i proporcjonalne oraz odbywają się w głosowaniu tajnym.

Jarek chce urządzić wybory które nie są powszechne (my mamy nie głosować), nie są bezpośrednie (poczta polska ma w nich uczestniczyć), ani tajne (będzie się głosować pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Wystarczy?

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#7822.04.2020, 21:48

oksaj z pokoju obok kupieziemie nadaje.o 22 wifi odláczá

omegan
8 384
omegan 8 384
#7922.04.2020, 21:49

Polacy masowo zakazują udostępniania swoich danych osobowych Poczcie Polskiej. Zdaje się że mają do tego prawo. I co teraz panie K.?

Sokole
5 982
Sokole 5 982
#8022.04.2020, 21:52

Niewazne, bo i tak nie ma chetnych do polowy komisji wyborczych.

Moze listonosze, tak na oko podlicza i oglosza wynik.

szalony_mustang
4 066
#8122.04.2020, 21:54

Glosy juz policzone, a wyniki juz dawno na biurku "szeregowego posla" :)

Sokole
5 982
Sokole 5 982
#8222.04.2020, 21:55

Ale jak pozwoli liczyc glosy listonoszom, to jak sie sprawa rypnie, bedzie na kogo zwalic wine.

szalony_mustang
4 066
#8322.04.2020, 22:00

zeby nie bylo jak ze spisem powszechnym u ruskich za Stalina, jak nie mogli sie doliczyc 18mln obywateli to kazal rozstrzelac rachmistrzow :)

oksaj
32
oksaj 32
#8422.04.2020, 22:00

Brawo, brawo, ale szczujnia i jad z Was wychodzi. Wstyd mi za Was.

szalony_mustang
4 066
#8522.04.2020, 22:01

nam tez wstyd, za Twoja nieznajomosc Konstytucji :P

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#8622.04.2020, 22:03

Hmm, słowa "jad" czesto używał jeden z forumowiczów.

Zbieg okoliczności?

Kto zgadnie,kto to byl?

Sokole
5 982
Sokole 5 982
#8722.04.2020, 22:05

Jakas podpowiedz?

Userow ignorujacych fakty bylo tak wielu.

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#8822.04.2020, 22:12
szalony_mustang
4 066
#8922.04.2020, 22:13

rafalelele z fiszerni?

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#9022.04.2020, 22:20

oksaj 29

#64Dziś - 21:21

"Ona Was wychowala i wyksztalcila. Taka jest prawda. Czy placiliscie za nauke w podstawowce i w sredniej?"

W podstawówce - nie. W średniej - tak, i to słono.

Ojej, i co teraz?

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#9122.04.2020, 22:22

oksaj 29

#64Dziś - 21:21

"Nie na darmo Polacy wracali do Ojczyzny w akcji Lotdodomu !"

Raczej: "nie za darmo".

A mogli wracać tanimi liniami...

Nie mogli? Ups...

oksaj
32
oksaj 32
#9222.04.2020, 23:07

No nie, przestancie : tanie linie juz nie lataly, to wiesz, zachowujesz sie jak TVN24. Wybor szkoly sredniej, juz po komunie, zalezalo od Ciebie, moja corka tez konczyla prywatna srednia szkole, ale wiekszosc Polakow konczyla srednie szkoly panstwowe, bezplatne i prosze nie szukajcie dziury w calym.Badzcie pod tym wzgledym obiektywni. A poza tym, a co Nam sie stanie jak tu, na emigracji, nie pojdziemy do wyborow ? A nic ! Czyli to wszystko gowno warte !

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#9322.04.2020, 23:07

oksaj 30

#92Dziś - 23:07

"No nie, przestancie : tanie linie juz nie lataly"

Dlaczego?

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#9422.04.2020, 23:11

oksaj 30

#92Dziś - 23:07

"Wybor szkoly sredniej, juz po komunie, zalezalo od Ciebie, moja corka tez konczyla prywatna srednia szkole, ale wiekszosc Polakow konczyla srednie szkoly panstwowe, bezplatne"

Padło pytanie:

"Ona Was wychowala i wyksztalcila. Taka jest prawda. Czy placiliscie za nauke w podstawowce i w sredniej?"

to odpowiedziałem.

Większość - czyli jednak nie wszyscy? Tzn. "taka nie jest prawda?

oksaj
32
oksaj 32
#9522.04.2020, 23:14

I jeszcze jedno. Tytul artykulu jest tendecyjny. Panie Redaktorze taki tytul artykulu nie powinien tak brzmiec. Badzmy obiektywni. Nie rzad

pozbawia nas wyborow ale Konstytucja. A poza tym dziennikarz tylko porusza temat a nie komentuje i nie pod takim prowukujacym tytulem.

knapior
3 107
knapior 3 107
#9622.04.2020, 23:21

Oksaj no nowy Srup?

irysh
748
irysh 748
#9722.04.2020, 23:24

Oksaj , bez urazy . Zanim zrobilem mature , czterokrotnie zmienialem sredniaka . Tak , swiety nie bylem . Jednak , w pewnym techu , profek od rysunku mial wymogi ! Mocne . "SKALA",do kreslenia , cena przerastala pensje naszej mamy! Darmowa szkola?! .Urwalem sie do stoczni , rysunku starsi mnie nauczyli. Cus jeszcze na temat "darmowego" szkolnictwa PRL?

MATURA1988.

Sokole
5 982
Sokole 5 982
#9822.04.2020, 23:27

Chyba chodzi o to ze nie mamy prawa krytykowac lamania prawa w Polsce bo PRL zaplacil za nasze podstawowki.

Nie pytaj mnie gdzie tu logika.

irysh
748
irysh 748
#9922.04.2020, 23:42

Taaa, zaplacil brachu , k. mac ,dwie pomaranczki dla szostki drobiazgu na wigilie, od 4tej rana w kolejce,oby cokolwiek do domu kupic. A teraz? Ja mam czasem chyba de ja vu?! Te durnie robia to samo z naszymi! Sorki, ja za swoja SOLIDARNOSC odsiedzialem , i dlatego emigrowalem ...A teraz dawac mi ziemniaka i jego pierdologie.

oksaj
32
oksaj 32
#10022.04.2020, 23:49

Nie PRL, rozne sa losy ludzi. Ja pisze o sciezce edykacji panstwowej , ktora jest przewidziana : podstawowka, srednia, i o ile chcesz wyzsza . Prawo mamy wyrazic nasze zdanie ale Sokole nie myl pojec. Kazdy ma prawo wyrazac swoje mysli, ale badzmy naprawde w pewnych sytuacjach obiektywni.Chcialoby sie isc do kina, ale nie moge, bo cos, ktos mnie nie wstrzymuje,kto ? sytuacja i koniec. Juz i koniec. I to nie ma nic wspolnego z tym co Ty piszesz.

irysh
748
irysh 748
#10122.04.2020, 23:55

Sokole , badz tak dobry... tlumacz. Komus. Do ciebie pisano.

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#10223.04.2020, 00:00

Sokole 5 179

#82Dziś - 21:55

"Ale jak pozwoli liczyc glosy listonoszom, to jak sie sprawa rypnie, bedzie na kogo zwalic wine"

Dlugopis i listonosz to coś jak para w grze w "Piotrusia".

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#10323.04.2020, 00:06

oksaj 32

#95Wczoraj - 23:14

"Badzmy obiektywni. Nie rzad

pozbawia nas wyborow ale Konstytucja"

Obiektywnie rzecz biorąc, nierząd piszemy razem. A po wyborów powinna znaleźć się kropka.

irysh
748
irysh 748
#10423.04.2020, 00:08

Stalin podczas pewnych wyborow podarowal piora wieczne delegatom.( zaSolzenicynem).

omegan
8 384
omegan 8 384
#10523.04.2020, 07:28

Podsumowujac - oksan probuje nieudolnie manipulowac, bezczelnie klamie i unika odpowiedzi na trudne pytania. Do tego powoluje sie na konstytucje, zupelnie jej nie znajac i probuje wciskac nam lzawe kawalki o kochajacej i dbajacej o nas ojczyznie.

Srup czy nie, to typowy wyborca pisu i widac wyraznie dlaczego rozmowa z takimi nie ma sensu.

mam.to.gdzies
751
#10623.04.2020, 10:50

@105

cos jak kupieziemie albo onieznajomy podobny styl...

Martinja
16
#10723.04.2020, 20:50

Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc!

--  https://inwestcrypto.com.pl --

Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: --  https://inwestcrypto.com.pl --

Wpłacić pierwszy mały depozyt 1000zł A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie!

W ciągu dnia można otrzymać zwrot!

mankiet
29
mankiet 29
#10924.04.2020, 16:24

NNnn88- wypad smieciu z tego portalu skoro mieszkasz w pl i lache kaczyskiemu opierdalasz

Profil nieaktywny
Filmo
#11125.04.2020, 12:48

Ogladaj już dziś filmy bez limitów.

Np. Psy 3 czy Gorący temat 2019....

https://filmvod.pl

Wystarczy założyć konto i je aktywować!

Płacisz raz 20 zł oglądasz dożywotnie!

Polecam jak najbardziej w tych trudnych czasach.

# pscy 3 online vod, filmy online cda, hejter online vod, gwiezdne wojny 9 vod, seriale online vod.

Irek
1 936
Irek 1 936
#11229.04.2020, 07:28
dariuszreda
4
#11329.04.2020, 09:29

Zrozumial ktory co sie tak ochoczo rwie do urny przekaz Pana Orwella??? Pewnie nie. ... I znowu wybierzeta wicie rozumicie nastepnego "autoryteta" !!! I potem znowu bedziecie ryje drzec, ze taki-owaki!

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#11429.04.2020, 09:33
Delirium
17 565
Delirium 17 565
#11529.04.2020, 09:35

Rozmowa o teoretycznych wyborach, w których nie można wziąć udziału. Równie dobrze można rozmawiać o wyborach w Burkina Faso lub na Antarktydzie.

scorpio21
9
#11629.04.2020, 16:01

Witam

Jestem Polakiem mam Polski Paszport i Polskie obowiazki.Nie wazne gdzie teraz mieszkam,gdzie pracuje.KOCHAM SWOJA OJCZYZNE I NIGDY SIE JEJ NIE WYRZEKNE,BO NIE ZAPOMNIALEM Z KAD POCHODZE,I KIM JESTEM,A JESTEM POLAKIEM.MOJE SERCE JEST BIALO CZERWONE.

Dlatego bardzo chce glosować.Nie podoba mi sie ze ten rzad i jego dzialania,tak łatwo łamie prawo i wszystko co jest do złamania.

Nie slucha ludzi,i robi z nimi co jest dla nich wygodne,dbajac tylko o swoje interesy,wladze,kase .Predzej czy pózniej wyborcy zadecyduja w wyborch komu oddadza los Polski.Tych wyborach czy innych.ALE NIE MOGE CZYTAC WIELU KOMENTARZY,I SERCE MI KRWAWI,JAK WIELU polaczków SRA w gniazdo w ktorym sie wychowalo.

A teraz do karyn,i januszóf dzesik i alanow,do malutkich polaczków,jezeli tak latwo zapomnialas/es z kad pochodzisz,i los Polski jest ci zupelnie obcy, i nie interesuje cie nic co jest zwiazane, z POLSKA to oddaj Polski Paszport,nigdy juz nie wracaj do tego kraju w którym sie wychowales ,nigdy go nie odwiedzaj, poprostu ZAPOMNIJ o nim.A przede wszystkim NIE SRAJ NA MOJA OJCZYZNE KANALIO, i nie siej ZAMETU na forach Polskojezycznych,poprostu zniknij.Pozdrawiam Wszystkich Prawdziwych Polaków Patriotów i ich rodziny badzcie zdrowi.Czolem Wielkiej Polsce.

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#11729.04.2020, 16:56

Ma wyraźne problemy z językiem ojczystym.

Jak większość Wielgih Patriotuf.

elcomendante
1 807
elcomendante 1 807
#11829.04.2020, 17:16

117

Wiesz,po kilku,kilkunastu miesiacach w innym kraju pisownia cierpi.

Napewno i akcent inny.

Kataryna
4 198
Kataryna 4 198
#11929.04.2020, 17:34

Polska mowa - ciezka mowa :)

mankiet
29
mankiet 29
#12029.04.2020, 23:52

kaczka to dyktatura chca przeskoczyc komune,do pieca z chujem

mankiet
29
mankiet 29
#12129.04.2020, 23:54

a duda to pajac ,lache mu opierdala zamiast zonie dobrze robic

scorpio21
9
#12230.04.2020, 09:22

Tak jak wyzej,polaczki wypi..ć lewackie trole,antypolskie gnidy.Trzymać ryje krótko.Polonisci jebani.

Pozdrawiam Patriotów.

scorpio21
9
#12330.04.2020, 09:25

Tak jak wyzej,polaczki wypi..ć lewackie trole,antypolskie gnidy.Trzymać ryje krótko.Polonisci jebani.

Pozdrawiam Patriotów.

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#12430.04.2020, 10:05

Tup, tup, tup.

W główce się poj#$@ło, rozkazywać możesz swojej starej.

Nie ma się co denerwować, kiedyś otworzą przedszkola i szkoły i będziesz mógł rzucić się pani na szyję, pokazać jej rysunki z wycieczki do miasta, a starszaki podczas drzemki znowu namalują ci tęczę na czole.

Lajkowanie własnych postów jest jak autofellatio. Wyciąłeś sobie żebra czy to może to brak wapnia i witaminy D ?

scorpio21
9
#12501.05.2020, 06:34

Tak delirka idz sie najeb,prawda w oczy kole polaczku,i co sie denerwujesz,uderz w stól,a polaczki sie odezwa,i nie spinaj sie tak,przestan chlac idz pobiegać.Trzeba sie lajkować na poprawe humoru,bo polaczkowa wiejska patologia jesicccowa,i alanowa nie ma nic w temacie do powiedzenia.Pozdrawiam Dumnych Polaków.

scorpio21
9
#12601.05.2020, 06:46

A tak nawiasem mówiac,delirka ty tutaj jestes na jakims etacie,ze tak strofujesz Polakow.A to pisownia ci sie nie podoba,a to poglady innych ludzi.Po wpisach widac,ze siedzisz tutaj i pszesz chuju.Tak teraz tak polaczku bede sie do ciebie zwracal.Znajdz sobie prace wiejski sznurku,wez dżesssicke za raczke pokaz jej literki ,poucz sie z dziecmi a z alankiem wyjdz na spacer,poderwij jakąś babeczke,alpo puknij stara a swiat stanie sie kolorowszy,a nie siedzisz przed kompem,i sie pocisz polaczku.Jest taki powiedzenie BOHATER W NECIE,PIZDA W ŚWIECIE.Pozdrawiam Polskich Patriotów.

Delirium
17 565
Delirium 17 565
#12701.05.2020, 09:49

1. "Po wpisach widac,ze siedzisz tutaj i pszesz chuju."

Zaiste, nigdy bym na to nie wpadł, że po wpisach widać, że "pszę". A "ch#$u" to już w ogóle nie za często, chyba tylko do srupa. Ale jak chcesz, to mogę tak i do ciebie. :P

Po worku zielska robisz się bardzo chaotyczny i nie bardzo wiadomo o co ci chodzi - tu coś o polaczkach, tam o jakichś "jessicach i alankach", zaraz potem o jakiejś "pi#&zie w świecie". No za Chiny nie qmam przekazu, chciałeś pochwalić się rodziną, przedstawić mi ją, czy jak?

Te, a tak w ogóle to wiesz, że polaczek to taki gość, co nazywa innych polaczkami?

"Trzeba sie lajkować na poprawe humoru"

Znam cię! Ty jesteś ten gość, który na imprezie jako jedyny zaśmiewa się do rozpuku z opowiadanych przez siebie kawałów, klepiąc się przy tym w kolano. Prawdziwa dusza towarzystwa. Idę o zakład, że podpijasz innym drinki i zlizujesz masło z kanapek.

"bo polaczkowa wiejska patologia jesicccowa,i alanowa nie ma nic w temacie do powiedzenia"

A jednak cały czas piszesz. Jesteś wielki! <3

"puknij stara a swiat stanie sie kolorowszy,a nie siedzisz przed kompem,i sie pocisz polaczku"

Puknąłem i nawet się nie spociłem. Myślałem, że stara chwaliła ci się przy kolacji. :P

"Pozdrawiam Polskich Patriotów."

Pozdrawiam wszystkie Wielkie Przymiotniki. Sieg Heil!

Btw

Daj znać, jak będziesz przelatywał przez Sheffield swoim "paskiem". Masz u mnie pięć piw i cały bak ropy ze stacji nieopodal mojej chaty. Specjalnie dla ciebie nocą przemaluję napisy Texaco na Orlen.