Do góry

Poradnia dla Polek w związkach międzykulturowych

„Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego” - organizacja non-profit działająca w Londynie, a zajmująca się głównie profilaktyką i edukacją seksualną wśród młodej polskiej emigracji na Wyspach, uruchamia w okresie powakacyjnym internetową poradnię dla Polek w związkach międzykulturowych.

Poradnia ma umożliwić młodym Polkom dostęp do informacji i porad dotyczących szerokiego spektrum relacji partnerskich (w tym również seksualnych), zwłaszcza z mężczyznami, których korzenie rodzinne znajdują się w Afryce/Azji.

Strona internetowa

W ramach akcji PCZS powstała nowoczesna „mobilna” strona internetowa, optymalizowana pod kątem natychmiastowego dostępu przez przeglądarki w smartfonach wyposażonych w ekrany dotykowe: www.habibi.pczs.org – stanowiąca nie tylko źródło podstawowej wiedzy na temat związków międzykulturowych (przede wszystkim z „facetami z Egiptu”).

Strona stanowi też narzędzie do pierwszego kontaktu, zarówno ze specjalistkami Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego dyżurującymi na „Jasnoniebieskiej Linii”, jak i np. Policją turystyczną lub Pogotowiem ratunkowym w Egipcie.

Zobacz także:
Habibi to arabskie słowo, którym dziewczęta nazywają swoich chłopców. Nie tylko arabskie dziewczęta, bo coraz częściej słychać je także z ust Polek. Szczególnie tuż po upojnych wakacjach w Egipcie czy Tunezji...
Habibi znaczy kochanie

Seksturystyka Polek

Egipt uchodzi w tej chwili za główną destynację w zespole zjawisk psychospołecznych nazywanych w bardzo powierzchownym skrócie „seksturystyką Polek”. By zbadać istotę tego problemu, PCZS przeprowadziło przy okazji swojej akcji „Porozmawiajmy też o samotności w Walentynki”, krótką ankietę wśród Polek w wieku 21-39 lat. Jej celem było zbadanie motywów oraz oczekiwań młodych kobiet w zakresie wchodzenia w tzw. „związki międzykulturowe”.

W następstwie tego okazało się faktycznie, że spełnienie seksualne jest dla ok. 80% ankietowanych istotnym wyznacznikiem tworzenia związku z mężczyzną. Jednak to szczęście jest dla niemal 100% tym, co najważniejsze w życiu. W obliczu tych faktów analiza zebranych danych doprowadziła do opracowania zupełnie nowej akcji edukacyjno-poradnianej Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego w Londynie: „HABIBI – seks to nie wszystko..!”.

Dyżury telefonu zaufania

Integralnym elementem tej inicjatywy społecznej są – obok w/w strony internetowej – także dedykowane dyżury telefonu zaufania PCZS. W każdy wrześniowy poniedziałek i piątek (między godz. 19:00 a 21:00 w Londynie; 20:00 a 22:00 w Polsce; 21:00 a 23:00 w Egipcie), „Jasnoniebieska Linia” będzie aktywna przede wszystkim z myślą o szeroko pojętym szczęściu młodych kobiet poszukujących wymarzonego mężczyzny nie koniecznie w swoim najbliższym otoczeniu kulturowym. Z psychologami i seksuologami kontaktować się można anonimowo pod numerem telefonu 0203 286 6722.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.habibi.pczs.org.

Komentarze 7

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#131.08.2010, 08:43

Simon Mol będzie prelengentem:)

yac.
3 302
yac. 3 302
#231.08.2010, 10:26

tam kochane panie Polki dowiedzą się że
Arab wiele twarzy ma

... i maści.

sgeezus
3 114
sgeezus 3 114
#331.08.2010, 16:39

"destynacją" - cóż to za twór? albo po polsku, albo po angielsku...

petra
1 156
petra 1 156
#431.08.2010, 16:56

Czy Was juz do konca pojachalo???Trzy artykuly na podobny temat jednego dnia!!!
Sorry,ale smierdzi tu jakas antyarabska propaganda...albo "zarzad"emito zorientowal sie jaki to chodliwy temat i DAWAJ dla zwiekszenia ruchu na stronce....!
Ciemnymi masami jest manipulowac najatwiej..
Moze jakis artykulik na temat Zydow...ortodoksyjnych na przyklad,o roli kobiety w spolecznosci,co?
W artykule o obrzezaniu kobiet zapomnieli dodac,ze ta(nie przecze okropna ceremonia)ma podloze bardziej kulturowe niz religijne i praktykuja ja rowniez Masajowie jak i niektore plemiona Afrykanskie wyznania chrzescijanskiego.Natomiast w krajach takich jak Maroko,Libia,Liban...etc. praktycznie takie rzeczy sie nie zdarzaja!
Chodzi o to zeby podraznic przyslowiowego"Mariana",zrobic tlok na forum.

radnor
26 179 16
radnor 26 179 16
#531.08.2010, 17:00

Czy chciała by pani murzyna
Murzyna , murzyna ach nie
Bo murzyn z Afryki to kocha jak dziki
Murzyna , murzyna ach nie

Czy chciała by pani Chińczyka
Chinczyka , chinczyka ach nie
Bo Chińczyk to zdrajca i żółte ma jajca
Chińczyka , Chińczyka ach nie

Czy chciała by pani Ruskiego
Ruskiego , ruskiego ach nie
Bo Rusek z kołchozu , ma dyszel od wozu
Ruskiego , Ruskiego ach nie

Czy chciała by pani Araba
Araba , araba ach nie
Bo Arab to pedał , zaraz by mnie sprzedał
Araba , araba ach nie

Czy chciała by pani Anglika
Anglika , anglika ach nie
Bo Anglik flegmatyk , ma kuśkę jak patyk
Anglika , anglika ach nie

Czy chciała by pani Francuza
Francuza , francuza ach nie
Bo Francuz jak liże to bolą go krzyże
Francuza , francuza ach nie

Czy chciała by pani Polaka
Polaka , Polaka ach tak
Bo Polak w potrzebie przytuli do siebie
Polaka , Polaka ach tak

syn.szefa
4 147
syn.szefa 4 147
#701.09.2010, 07:55

seksturystka brzmi ladniej.
No i "seksturystka w trakcie terapii" brzmi lepiej niz "latawica z kila".