Do góry

Porozmawiajmy o samotności

W związku z udzielającą się powszechnie euforią spełniającej się miłości w dniu św. Walentego "Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego" udostępnia swój telefon zaufania wszystkim Polakom w Wielkiej Brytanii, którzy na co dzień są i czują się samotni.

Z psychologicznego punktu widzenia ważną rzeczą jest szerokie patrzenie na to niewątpliwie istotne pod względem ogólnospołecznym święto. Dlatego dzięki akcji "Porozmawiajmy też o samotności w Walentynki" ludzie przygnębieni czy cierpiący z powodu samotności nie będą pozostawieni samymi sobie w konfrontacji z "walentynkowymi bodźcami miłosnymi".

Celem akcji jest pomoc tym osobom przejść przez ten dzień z nadzieją na miłość oraz dobrymi uczuciami i przemyśleniami dotyczącymi siebie w kontekście swojej zazwyczaj czasowej samotności.

"Jasnoniebieska Linia" (telefon londyński: 020 32 866 722 + globalny skype: pczs_org) czynna będzie w Walentynki w godzinach 11.00 – 17.00. Dyżur prowadzić będzie doświadczony psycholog specjalizujący się m.in. w terapii psychoseksualnej i problematyce związków – Marta Głowacka, członkini PCZS praktykująca w Poradni Psychologicznej.

Komentarze