Do góry

Poznań zachęci do powrotu?

Już 28 lutego w Londynie, przedstawiciele władz Poznania
i przedsiębiorcy będą przekonywać rodaków do osiedlenia się nad Wartą. Poznań jest kolejnym po Szczecinie miastem, które będzie informować emigrantów, że w ich regionie można również znaleźć dobrą pracę.

Spotkanie z Polonią odbędzie się w ramach projektu "12 Miast – Wracać? Ale dokąd? – porozmawiajmy o konkretach" organizowanego przez Stowarzyszenie Młodej Polonii w Wielkiej Brytanii – Poland Street. Delegacji poznańskiej przewodniczyć będzie zastępca prezydenta miasta, pan Jerzy Stępień.

Wydarzenie rozpocznie się konferencją prasową o godzinie 15 w hotelu Novotel Hammersmith. Następnie dojdzie do debaty ze zgromadzoną publicznością, podczas której uczestnicy postarają się wspólnie odpowiedzieć na pytanie jakie zmiany powinny zajść w Polsce, by wszystkim żyło się lepiej. Na spotkaniu przedstawiona zostanie również sytuacja na poznańskim rynku pracy oraz kwestia usprawnień w administracji publicznej. Władze i przedsiębiorcy znad Warty przyjadą z konkretnymi ofertami pracy, którymi będą zachęcać emigrantów do powrotu. Podczas wydarzenia zaplanowano również videokonferencję z udziałem ekspertów na temat rozwoju własnej kariery. Spotkanie umili koncert poznańskiego zespołu Affabre Concinui.

Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do przesyłania pytań, które będą wykorzystane podczas debaty z urzędnikami. W trosce o spełnienie oczekiwań rodaków względem przyszłych spotkań, organizatorzy będą wdzięczni za wszelkie uwagi, komentarze oraz sugestie. Listy należy wysyłać na adres [email protected].

Projekt "12 miast – Wracać? Ale dokąd?" – porozmawiajmy o konkretach" to cykl 12 comiesięcznych, otwartych spotkań Polonii z przedstawicielami władz i przedsiębiorców 12 największych polskich miast - Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Akcja ma charakter informacyjny i jest skierowana do wszystkich Polaków, którzy rozważają powrót do kraju. Celem projektu jest próba odpowiedzi na pytanie "Czy warto wracać do Polski?".

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.polandstreet.org.uk.

Komentarze