Do góry

Prezenter szkockiego radia wyruszył do Polski z darami

Jeff Diack, prezenter porannej audycji w szkockim radiu Northsound 1, i jego przyjaciel Murray są w drodze do Polski. Jadą autobusem wypełnionym czterema tonami darów zebranych w Aberdeen i okolicach. Wszystkie rzeczy przeznaczone są dla uchodźców z Ukrainy, którzy, choć w nieco mniejszym stopniu, to cały czas napływają do Polski.

Opowiadając o tym, jak bardzo jest dumny z Aberdeen i wsparcia, które otrzymał po apelu o pomoc dla Ukraińców, Jeff skromnie dodaje: Ja jadę na wycieczkę, a całą pracę wykonały dziewczyny.

Wspomniane dziewczyny to dwie Polki: Adrianna Sosnowska z organizacji Own Woman i Kasia Ćwiklińska z Polish Association of Aberdeen. To one zajęły się zbieraniem, sortowaniem i pakowaniem darów.

One wysłały już siedem ciężarówek i ileś tam busów z rzeczami, które są bardzo potrzebne. Każda z rzeczy, które teraz zebraliśmy, należy do tych, które są ludziom niezbędne do życia. Są to środki higieny codziennej, do mycia, ale też jedzenie i koce

– mówi Jeff.

Prezentera wsparły też różne lokalne firmy, w tym Simpsons Coaches, która wypożyczyła autobus.

W Craigievar House w Dyce nadal można składać datki, za które zostaną kupione rzeczy dla uchodźców. Później pojadą one także bezpośrednio na Ukrainę. Organizacje charytatywne proszą m.in. o artykuły pierwszej pomocy, baterie, power banki i latarki.

Radia Northsound 1, w tym wiadomości z północno-wschodniej Szkocji, można słuchać m.in. w aplikacji Northsound, na DAB radio, na stronie internetowej Northsound1.co.uk lub mówiąc „Play Northsound 1” na swoim Smart Speakerze.

Komentarze 1

gdzienis
2
#106.04.2022, 11:25

Szcztny cel,jestem dumny,ze pomagamy ludziom ogarnietych wojna z rosyjskim najezca na Ukrainie.