Do góry

Przez weekend dzieci mogą jeździć za darmo pociągami ScotRail

W weekend 2 i 3 kwietnia dzieci mogą jeździć za darmo pociągami ScotRail.

Jak informuje szkocki przewoźnik: każdy dorosły, który wykupi dla siebie bilet na wybranej trasie, może jednocześnie zabrać ze sobą za darmo do czwórki dzieci w wieku od 5 do 15 lat.

W tym celu trzeba wejść na stronę scotrail.co.uk i po prostu pobrać zamieszczony tam voucher „Kids Go Free”. Voucher trzeba mieć wydrukowany lub pokazać go na telefonie podczas kontroli biletów.

Darmowy przejazd dotyczy dzieci i młodzieży od 5 do 15 lat, gdyż maluchy w wieku 4 lat i młodsze i tak podróżują pociągami za darmo.

„Kids Go Free” tylko z dorosłym

Przewoźnik podkreśla, że kupony obowiązują tylko w sytuacji, gdy dzieciom towarzyszy dorosły, który wykupi dla siebie bilet na wybranej trasie. Poza tym jest też informacja, że voucher „Kids Go Free” można wykorzystać „poza szczytem” .

Ponadto kupon może być przydatny podczas całodziennych wycieczek, ponieważ po jego okazaniu niektóre muzea, parki rozrywki lub inne instytucje oferują jedno bezpłatne wejście dla dziecka. Na liście są np. Abbotsford, czyli dom pisarza Waltera Scotta, Deep Sea World w North Queensferry oraz Highland Wildlife Park.

Vouchery są ważne w obie strony przejazdu i można je wykorzystać wiele razy, czyli np. w sobotę pojechać na jedną wycieczkę, a w niedzielę na inną. Za każdym razem towarzyszący dzieciom dorosły musi mieć opłacony przejazd w danym kierunku.

Komentarze 2

Negocjator
6 202 9
Negocjator 6 202 9
#102.04.2022, 11:06

W weekend 2 i 3 kwietnia dzieci mogą jeździć za darmo pociągami ScotRail.

Poza tym jest też informacja, że voucher „Kids Go Free” można wykorzystać „poza szczytem” .

Dalsza cześć Prima Aprilis?

A general rule of thumb is that Off-Peak will begin at 09:30 Mondays to Fridays in cities and large towns, and 09:00 across the rest of the network. Weekends and Bank Holidays are Off-Peak all day.

omegan
12 477
omegan 12 477
#202.04.2022, 14:03

albo kiepska robota dziennikarska