Do góry

PZPN szuka młodych talentów w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Na spotkaniu ze skautami i trenerami Polskiego Związku Piłki Nożnej w ambasadzie RP pojawiło się 40 najlepiej rokujących zawodników i zawodniczek. Mieli oni okazję spotkać się ze skautami PZPN oraz trenerami młodzieżowych kadr Polski: Bartłomiejem Zalewskim, Rafałem Lasockim, Marcinem Kasprowiczem i Marcinem Włodarskim. Gościem specjalnym spotkania był trener reprezentacji Polski Paolo Sousa, były reprezentant Polski i mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław Sebastian Mila oraz znany tenisista Mariusz Fyrstenberg.

Fot. Ambasada RP w Londynie

Jesteśmy dumni, że już po raz kolejny mogliśmy gościć największe talenty piłkarskie z Wielkiej Brytanii i Irlandii. Cieszymy się, że pomimo mieszkania poza Polską, młodzi piłkarze i piłkarki chcą przywdziewać barwy biało-czerwone. Mamy nadzieję, że obecni tu sportowcy w przyszłości będą stanowić o sile polskiego futbolu.

-– powiedziała Chargé d’affaires Agnieszka Kowalska.

Wydarzenie było dziewiętnastym tego typu spotkaniem przedstawicieli PZPN z najzdolniejszą polską młodzieżą mieszkającą poza granicami Polski, a szóstym w Londynie. Wcześniej dwanaście podobnych sesji odbyło się w Kolonii i jedna w Monachium w Niemczech.

Komentarze 1

gdzienis
1
#130.10.2021, 18:49

Jest piekna inicjatywa ktora pozwala szukac mlodych talentow poza granicami Polski,w przyszlosci moga oni reprezentowac Polske na arenach miedzynarodowych