Do góry

Śmierć Polaka w Newport. Ruszył proces

Rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa 41-letniego Jana Jędrzejewskiego z Newport – podaje lokalna gazeta South Wales Argus. Na ławie oskarżonych zasiadło czterech mężczyzn, najstarszy ma 43 lata, najmłodszy 17. O napadzie na Polaka pisaliśmy w styczniu.

Ujawnione zeznania jednego z oskarżonych, 18-letniego Calluma Bantona, przedstawiają drastyczny przebieg wydarzeń. Banton, który nie przyznaje się do winy, twierdzi, że po początkowej szarpanine próbował pomóc Polakowi wstać, ale wtedy zaatakował go kolejny napastnik. Zdaniem Bantona jeden z oskarżonych skopał głowę Polaka „jak piłkę futbulową”. Gdy ofiara wstała, zaczęła poruszać się wolno „jak robot”, podczas gdy jeden z napastników „skakał wokół niego jak Rocky Balboa”.

Napadnięty Polak został znaleziony nieprzytomny na Keene Street w Lliswerry, wschodniej dzielnicy Newport, 12 stycznia około godziny 23. Karetka przewiozła go do Royal Gwent Hospital, gdzie zmarł.

W związku z jego śmiercią zatrzymano czterech mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzut zabójstwa, kolejna osoba usłyszała zarzut utrudniania śledztwa. Trzej pełnoletni mężczyźni pozostają w areszcie. 17-latek został zwolniony do domu. Nie są znane przyczyny napaści. Policja w Newport nie potwierdza, czy przestępstwo z nienawiści jest jednym z badanych wątków sprawy.

Komentarze 2

pozyczona
11 278
pozyczona 11 278
#108.08.2017, 15:56

Tak, nie sa znane motywy...? Wiadomo, kiepski angielski lub nieodpowiedni akcent, nie uwierze, ze zaczepial ta czworke.....

Infidel
8 969
Infidel 8 969
#208.08.2017, 16:10

Motywem bylo przebywanie w zlym miejscu i zlej porze.

Oplaca sie byc tu nastolatkiem.