Do góry

Szczepionka rozkoszy?

O tym, że konserwatywne środowiska nie lubią gejów, to wiemy. Jadą po nich przy każdej możliwej okazji. I nikt im tego w wolnym kraju nie może zabronić. Ale w momencie, kiedy zaczynają wygłaszać poglądy, które mogą zaszkodzić ludzkiemu zdrowiu i życiu to wówczas trudno pozostać obojętnym.

7 lipca w "Rzeczpospolitej" muzyk i felietonista Jan Pospieszalski, wyznawca poglądu, że homoseksualizm to choroba do uleczenia, nieco się zagalopował i wyraził swoje poglądy na temat szczepionki na HPV.

Autor tekstu uważa, że szczepionka na HPV to nie tylko pomysł gigantycznych koncernów na zyski, ale również przejaw wygodnictwa. Autor pisze: "To samo założenie (red. jak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw) tkwi w idei zaszczepienia całych roczników jedenastoletnich dziewczynek przeciw wirusowi raka szyjki macicy HPV. Przekonano bowiem rodziców, że ich córeczki o niczym innym nie marzą, tylko żeby zmieniać partnerów albo uprawiać seks grupowy."

Pomijając dzisiejsze podejście młodzieży do seksu i większą swobodę obyczajowo-seksualną niż miało to niegdyś miejsce, warto zrozumieć, czym jest wirus HPV. Przenoszony drogą płciową, ma około 100 typów, w tym typy 16, 18, 31, 33, 45 są wysokoonkogenne. Na stronie internetowej www.hpv.pl dowiadujemy się, że wirus HPV jest niezbędną przyczyną rozwoju raka szyjki macicy. Nie ma bowiem raka bez wirusa.

Prof. dr hab. Sławomir Majewski podkreśla, że wirusem można się zarazić nie tylko współżyjąc z różnymi partnerami, ale również bardzo ważne jest to, czy osoba, z którą rozpoczyna się współżycie, miała wcześniej kontakty seksualne z innymi osobami. W tym kontekście nawet dziewice podczas nocy poślubnej mają szansę na zarażenie się HPV.

W przypadku mężczyzn wirus jest bezobjawowy i nie powoduje problemów zdrowotnych. Szacuje się, że tylko u około 1 proc. może spowodować powstawanie brodawek narządów moczowo-płciowych. Tego niestety nie można stwierdzić u kobiet. Bez szczepionki mają dużą szansę podczas swojego życia zarazić się wirusem. Nieprzeprowadzenie odpowiednich badań, niewykrycie wirusa w odpowiednim momencie, późne zdiagnozowanie raka to pewna śmierć.

Niestety w Polsce, mimo że ponad połowa populacji w pewnym momencie swojego życia zostaje zarażona HPV, nadal pokutuje przekonanie, że wirus jest wynikiem lekkiego stylu życia. W żadnym innym rozwiniętym kraju europejskim nikomu by dzisiaj do głowy nawet nie przyszło, aby w ten sposób pojmować okoliczności zarażenia się HPV.

W Szwecji nie zastanawiają się czy szczepionka przyczyni się do rozwiązłości dziewcząt czy nie, tylko od 2010 r. będzie obowiązkowa. Znana jest już historia o tym, jak szwedzcy studenci przyjeżdżają do Polski, aby zobaczyć raka szyjki macicy w zaawansowanym stadium, bo u nich w kraju do takich sytuacji od lat już nie dochodzi.

Przerażające jest to, że Polki nadal umierają na raka szyjki macicy, chorobę, na którą w innych krajach europejskich kobiety cierpią już coraz rzadziej. Statystyki umieralności w Polsce są porównywalne do krajów afrykańskich. Codziennie 5 kobiet umiera na raka szyjki macicy, w skali rocznej to 2 tysiące.

Dlaczego Polki nie badają się regularnie? Być może boją się zaszczucia, potępienia i tego, że jakiś nawiedzony felietonista zacznie posądzać je o uprawianie seksu grupowego? W tym kontekście naprawdę należy współczuć kobietom, które całe życie współżyły z jednym partnerem, ale traf chciał, że mąż przespał się z inną na delegacji lub zapomniał o prezerwatywie podczas wizyty w domu rozkoszy.

O tym felietonista nie wspomina, a jedynie bojkotuje pomysł szczepienia całych roczników i tym samym namawia do tego, aby w Polsce nadal przerażały statystyki najwyższej umieralności kobiet w Europie na raka szyjki macicy.

Zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii można wykonać nieodpłatne badania cytologiczne i sprawdzić, czy nie jest się nosicielką wirusa HPV. Nie widzę też żadnych racjonalnych powodów, aby obawiać się szczepionki i odmawiać jej młodym kobietom, które dzięki niej mają szansę uchronić się przed ryzykiem zarażenia.

W dzisiejszym świecie pozbawienie młodych kobiet prawa do szczepionki to jak świadome skazywanie ich na chorobę. I w imię czego? Ideologii, która nie ma szansy bytu w Unii Europejskiej w XXI wieku? Zachęcam wszystkie kobiety do badania. Nie tylko te wyzwolone, ale i te panie, które współżyją tylko z jednym partnerem. Bo niestety zdarzają sie i takie przypadki, kiedy katoliczka umiera na raka szyjki macicy, mimo że całe życie współżyła tylko dla prokreacji, tylko po ślubie i tylko z własnym mężem.

Komentarze 9

Layla.
361
Layla. 361
#122.07.2009, 11:49

W USA po zaszczepieniu szczepionka HPV zmarło już 11 osób (oficjalnie)!
W Niemczech zmarły po zaszczepieniu trzy osoby (oficjalnie)!
W Austri zmarły po zaszczepieniu dwie osoby (oficjalnie)!
W Australii zmarły po zaszczepieniu trzy osoby (oficjalnie) inne sa w szpitalach!
Szczepionka przeciw HPV o jakiej mowa w artykule to pseudonaukowe oszustwo.
Merc&co to farmaceutyczny gigant i producent szczepionki. Został oskarżony przez FDA (amerykańską Federację Żywności i Leków) o oszustwo, gdyż badania nad szczepionką sponsorowane przez producenta są nierzetelne a wyniki testów fałszywe.
FDA stwierdziła ze, przez zaszczepianie szczepionka HPV podwyższa się ryzyko zachorowania na raka o 44,6 % !!!
Merc&co ma poważne kłopoty prawne w związku z fałszowaniem badań i testów, i wprowadzeniem szczepionki na rynek. Oskarżenia wnosiły wielokrotnie ofiary szcepionek. Mozna o tym przeczytać na Wikipedii. W Polsce również toczy sie sprawa sądowa
w związku z ta niebezpieczną szczepionką.

Więcej informacji tutaj:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,2567...

Pozostaje pytanie: Skoro szczepionka jest tak kontroweryjna to dlaczego nie została wycofana z rynku?
Firma farmaceutyczna powinna ponieść odpowiedzialność za smierc i narażenie zdrowia kobiet chorych na raka! Dlaczego ministerstwa zdrowia w tak wielu krajach, gdzie dopuszcono szczepionkę milczą a nawet reklamują ją nadal i dopuszczają ją do obrotu leków?

Ray
1 370
Ray 1 370
#222.07.2009, 12:13

Niezaprzeczalna korelacja statystyczna jest duza ilosc zachorowan u kobiet z bogatym "portfelio". Natomiast jestem ciekaw jak wygladal test kliniczny owej szczepionki: wzieto mnostwo wolontariuszek ktore po zaszczepieniu poddaly sie umysleniu zakazeniu na wszelakie typy HPV wirusa jakie mialaby obejmowac szczepionka?

Druga sprawa, jestem ciekaw czy ktos wazylby sie umyslnie spolkowac z nosicielem HIV gdyby mu powiedziano ze: oto wynalezlismi szczepionke - idz i ~~~~~~ do woli!

Na zachodzie jest znane zjawisko wejscia w faze intymnego seksu gdzie malzonkowie (lub potencjalni malzonkowie) zanim poswieca sie badaja sie na choroby zakazne. Temat rzeka...

In the mean time there arose a new king over Egypt, that knew not Joseph: And he said to his people: Behold the people of the children of Israel are numerous and stronger than we. Come, let us wisely oppress them, lest they multiply: and if any war shall rise against us, join with our enemies, and having overcome us, depart out of the land. Therefore he set over them masters of the works, to afflict them with burdens, and they built for Pharao cities of tabernacles, Phithom and Ramesses. But the more they oppressed them, the more they were multiplied, and increased: And the Egyptians hated the children of Israel, and afflicted them and mocked them: And they made their life bitter with hard works in clay, and brick, and with all manner of service, wherewith they were overcharged in the works of the earth.

Much Love

Ray
1 370
Ray 1 370
#322.07.2009, 12:42

Myslalem ze bede pierwszy z komentarzem, ale uprzedzilas mnie w trakcie jak pisalem.

Korporacje farmaceutyczne beda zawsze bezkarne poniewaz
primo: grupy kapitalowe maja scisly zwiazek z kregami legislacji, administracji i sadownictwa panstw uprzemyslowionych - to sa klany rodzine obejmujace mackami wszystkie sfery zycia.

duo: nawet jezeli zawiazalyby sie obywatelskie grupy nacisku ktore z powodztwa cywilnego (lub nawet pod presja spoleczna z prokuratury) wniosly by ta sprawe na wokande; to korporacja jako podmiot prawa (za jakim chowaja sie faktyczni winowajcy - ludzie z ich decyzjami) przyjmie wszystkie konsekwencje prawne.

Faktycznie korporacje maja juz wliczone (w ksiegowosci zarzadczej) takowe przepychanki ze spoleczenstwem i najczesciej placa w odszkodowaniach tylko czastke tego jaka uzyskali z owego procederu.

Much Love

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#522.07.2009, 14:24

madre uwagi, Layla.

Co do szczepionki na raka szyjki macicy, ilosc zachorowan z powodow efektow ubocznych jest tak wielka, ze w Australii zastanawiaja sie czy nie zakazac jej uzycia. polecam sprawdzic w google ile bylo po niej paralizy.

ze wszystkimi cudownymi lekarstwami trzeba uwazac, gdyz przy takiej kasie i bezkarnosci, jaka posiadaja firmy farmaceutyczne, moze sie okazac ze sprzedano nam trucizne i nikt za to nie odpowie.

w latach szescdziesiatych byl modny lek przeciwbolowy, szeroko reklamowany i zalecany przez wiekszosc lekarzy dla kobiet w ciazy, pech tylko ze powodowal nieodwracalne mutacje u plodow. do dzisiaj trwaja procesy o odszkodowania.

635
635
#622.07.2009, 19:08

ale mylicie, że dla "łatwiej myślących" taka szczepionka to nie jest zdjęcie razem z majtkami obaw o zarażenie jedną z chorób?

przyjżałbym sie chętnie myslom jakie kłębia się w głowach kobiet po, przed i w czasie szczepienia... czy nie ma tam myśli typu uspokajającego "och tam teraz to moge sie walić do woli"
;)

Jovi
805
Jovi 805
#722.07.2009, 22:36

Każdy, kto współżyje seksualnie jest narażony na zakażenie wirusem brodawczaka (HPV), nie tylko Ci co się "walą do woli".

Cytat:
"O tym felietonista nie wspomina, a jedynie bojkotuje pomysł szczepienia całych roczników i tym samym namawia do tego, aby w Polsce nadal przerażały statystyki najwyższej umieralności kobiet w Europie na raka szyjki macicy"

Podobno koszt szczepienia jednego rocznika w Polsce to około 300 milionów złotych. Ciekawe skąd wezmą pieniądze - zabiorą tym, których trzeba leczyć na raka szyjki macicy?

W UK póki co szczepienia nie są obowiązkowe więc każdy zrobi jak uważa.

Layla, szczepionka nie została wycofana, bo czymże są te marne odszkodowania wypłacane ofiarom w porównaniu z zyskami ze sprzedaży takiej ilośći szczepionek?

Jovi
805
Jovi 805
#822.07.2009, 22:36

Każdy, kto współżyje seksualnie jest narażony na zakażenie wirusem brodawczaka (HPV), nie tylko Ci co się "walą do woli".

Cytat:
"O tym felietonista nie wspomina, a jedynie bojkotuje pomysł szczepienia całych roczników i tym samym namawia do tego, aby w Polsce nadal przerażały statystyki najwyższej umieralności kobiet w Europie na raka szyjki macicy"

Podobno koszt szczepienia jednego rocznika w Polsce to około 300 milionów złotych. Ciekawe skąd wezmą pieniądze - zabiorą tym, których trzeba leczyć na raka szyjki macicy?

W UK póki co szczepienia nie są obowiązkowe więc każdy zrobi jak uważa.

Layla, szczepionka nie została wycofana, bo czymże są te marne odszkodowania wypłacane ofiarom w porównaniu z zyskami ze sprzedaży takiej ilośći szczepionek?

Alternatywa_PL
491
#923.07.2009, 01:18

Ostatnio bylo w sieci o tym jak w Afryce poddano mezczyzn obrzezaniu jakoby mialo zapobiegac wielu chorobom, m.in. AIDS.

Oto wycinek:
Badania w RPA, Kenii i Ugandzie pokazały, że po obrzezaniu ryzyko
zarażenia się mężczyzn wirusem HIV spada o 60 proc., HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) o 35 proc. i HSV (wirus opryszczki pospolitej) o 25 proc. - donosi "The Independent".

Juz wielu nabralo przekonania ze mozna sie rypac do woli i to bez zabezpieczen. Nie sadzicie ze to do niczego dobrego nie prowadzi? Jak czytam takie rzeczy to, pomimo ze nie zazdroszcze nikomu seksu, uwazam iz medycyna nie powinna pomagac w tej kwestji aby element glupi i slaby wykruszyl sie ze spoleczenstwa. Oczywiscie tak sie nigdy nie stanie, ale mozemy byc pewni ze w przyszlosci owe wirusy zmutuja sie i beda jeszcze gorsze odmiany na które nie bedzie w danej chwili ratunku.