Do góry

Szkocja: Darmowe posiłki dla dzieci i po 100 funtów dla biednych rodzin

Dla wielu najbiedniejszych rodzin w Szkocji święta Bożego Narodzenia przyjdą w tym roku wcześniej niż zwykle. Stanie się to za sprawą decyzji podjętej przez rząd Nicoli Sturgeon, która ogłosiła plany wsparcia dla rodzin z dziećmi, ale też dla pracowników służby zdrowia.

Pierwszy dotyczy rodzin o najniższych dochodach, które jeszcze przed świętami otrzymają po 100 funtów. Warunkiem otrzymania jednorazowej zapomogi jest prawo do darmowych posiłków, które dzieci z tych rodzin już dostają w szkołach. Jeśli dziecko nie kwalifikuje się do takiego posiłku, to taka rodzina nie otrzyma pieniędzy.

Każda z rodzin, która kwalifikuje się do otrzymania świątecznego benefitu, pieniądze otrzyma na konto i będzie je mogła wykorzystać na co tylko zechce.

Pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon ma nadzieję, że dodatkowe pieniądze pomogą w jakimś stopniu wpłynąc na problem ubóstwa dzieci.

Przypomnijmy, że od 15 lutego przyszłego roku w Szkocji zostanie uruchomiony program, w ramach którego dzieci do 6 roku życia z rodzin o najniższych dochodach co tydzień otrzymywać będą benefit w wysokości 10 funtów. O nowy benefit można aplikować od 9 listopada.

Darmowe posiłki dla wszystkich dzieci

Szkocki sekretarz ds. edukacji Szkocji John Swinney przemawiając na dorocznej konferencji rządzącej Szkockiej Partii Narodowej (SNP) ogłosił, że od sierpnia 2022 roku wszystkie dzieci uczące się w szkołach podstawowych (primary school) będą otrzymywać darmowe śniadania i obiady.

Wcześniej SNP rozszerzył uprawnienia do bezpłatnych obiadów na wszystkich uczniów z klas P1-P3. Uczniowie z klas P4-P7 są uprawnieni do darmowych posiłków na podstawie szeregu kryteriów dotyczących dochodów i świadczeń.

Premie dla pracowników służby zdrowia

To nie ostatnia informacja o dodatkowych pieniądzach, które rząd Nicoli Sturgeon ma zamiar wydać w najbliższym czasie.

Pracownicy NHS i opieki społecznej dostaną jednorazowe premie w wysokości 500 funtów. Będzie ona przysługiwać tym, którzy byli zatrudnieni od 17 marca 2020, włączając osoby, które przeszły na emeryturę.

Wypłatę otrzyma 300 tysięcy pracowników, w tym pielęgniarki, salowe, lekarze, pracownicy podstawowej opieki zdrowotnej, pracownicy domów opieki, hospicjów oraz pracownicy opieki nad dziećmi.

Trudno nie zauważyć, że worek z pieniędzmi, które właśnie rozerwali członkowie SNP z Nicolą Sturgeon na czele ma miejsce na pół roku przed zaplanowanymi na maj przyszłego roku wyborami lokalnymi w Szkocji.

Komentarze 48

Profil nieaktywny
mwi4176
#102.12.2020, 13:52

Dla biednych jak najbardziej, tylko warunkiem powinno byc to, ze rodzice szukaja aktywnie pracy.

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#202.12.2020, 14:17

Święta w McDonald's dla całej rodziny. Świetna inwestycja w firmy sprzedające śmieciowe żarcie. Właściciele bud z żarciem na wynos dziękują ubogim dzieciom za nowe Range Rovery. ;)

tomekszymek
58
#302.12.2020, 15:11

Opowiem wam historie o "najuboższych".

W mojej klatce tylko 1/3 pracuje. Cala reszta żyje z zasiłków. I te osoby, które dostają zasiłki, bo są bezrobotne od rana do następnego rana potrafią hałasować, cały blok i wszystko w odległości 50 metrów śmierdzi ziołem. Wiec...

Do czego dążę? Do tego, ze ja wstaje każdego dnia i na szybko robie jedzenie i biorę prysznic, żeby zdążyć na moją 12 godzinną zmianę, gdzie oni wstają o 12tej i odpalają jointa, co chwile wbiegają i wybiegają z mieszkania waląc drzwiami, aż ich nie odetnie od taniego alkoholu i narkotyków. Zanim zaczniecie mnie oceniać, to muszę dodać, że jest to naprawdę dobra okolica, mieszkania prywatne, jednak te 2/3 wynajmowane jest byle komu. Takie uroki buy2let. Nie obchodzi landlord'ow komu jest wynajęte, bo to Council płaci za naprawy po osobach, które oni sponsorują, albo ubezpieczalnia. Tak długo, jak mieszkanie się spłaca samo, to fakt, ze inne osoby mają zainwestowane kupę pieniędzy w mieszkanie i chca spokoju ich nie obchodzi.

Mało tego, teraz Council odmawia wszczęcia jakiegokolwiek postępowania, bo mieszkania są prywatne, a nie własnością Councilu (ze wzgelu na oszczednosci).

Wszyscy, którzy pracują musza płacić wyższe podatki, wyższy council tax, wyższe opłaty za prąd i gaz, jedzenie jest droższe, bo co chwile dorzucają do niego nowe podatki, w dodatku Car Tax i ubezpieczenie idzie co rok do góry o 10%, wiec utrzymanie samochodu potrzebnego na dojazdy do pracy jest coraz droższe, osoby po 40tym roku życia będą musiały płacić dodatkowy podatek (ze względu na wiek), dziury na drogach robią się coraz większe i naprawiane są coraz rzadziej, wysypiska są zamknięte dla osób z vanem, albo przyczepka, odbiory dużych śmieci ograniczone do 6ciu przedmiotów raz na rok za free, a reszta płatna, odbiór śmieci z 3 razy w tygodniu do jednego razu na 2 tygodnie, wiec każdy parking przy drodze pozamiejskiej jest zawalony workami ze śmieciami, meblami, gruzem, albo nam jest podrzucane...

Można wymieniać i wymieniać te durne oszczędności i dodatkowe opłaty kosztem pracujących, gdzie moi sąsiedzi mają zapłacone za mieszkanie, dają im na jedzenie, opłaty i inne wydatki, w dodatku idioci przywożą im jedzenie i zanoszą pod drzwi myśląc, ze pomagają ubogim, gdzie tak naprawdę sponsorują ćpunów, które są naprawdę ciężarem dla osób, które za nich musza płacić więcej ze swoich marnych wypłat.

Każde z nas musi pracować więcej, bo wzrost cen jest 10x wyższy od wzrostu zarobków, podatki są podwyższane, albo nowe dorzucane, żeby sponsorować osoby, które musza szukać w google definicji słowa praca i zarobek.

Szkoda mi jest ludzi, którzy naprawdę potrzebują pomocy, ale z doświadczenia wiem, że większość z nich na ta pomoc nie zasługuje. Najbardziej mnie drażni fakt, ze są ludzie, którzy potrzebują jedzenia (albo innej pomocy), które jest dawane tym ćpunom, którzy na nie narzekają, gdzie rodziny, które pracują i mają trudności finansowe tej pomocy ze wzgledu na dochody nie dostana, bo nie są ćpunami, menelami, kryminalistami, albo nierobami.

Profil nieaktywny
bejsbook
#402.12.2020, 15:36

Emerytury, świadczenia socjalne i ... podatki! Kto wymyślił państwo socjalne? Na pytanie odpowiadał prof. Piotr Szlanta

https://audycje.tokfm.pl/podcast/27233,Emerytury-swiadczenia-socjalne-i-...

GuildWars
200
GuildWars 200
#502.12.2020, 16:01

Ha A co jeszcze za darmo daja kurde no trzeba se zrobic bobka lub azadoptowac ale koniecznie malego bo tylko to daje prawo do przywilejow... aaaa zapomnialem zminie tez plec na kobiete. Musze robic operacje czy wystarczy ze bede czuc sie kobieta?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#602.12.2020, 16:08

Ja pierdziele jak w tym kraju ktos moze powiedziec ze jest bezrobotny lub ubogi??? Socjal jedynie dla ludzi chorych na ich opieke lub krotka pomoc na czas znakezienia pracy max 3 miechy. Ch mnie strzela jak widze ze typ robi w fabryce i dostaje benki bo 2 dzieci a mariolka co tydzien post na fb tipsy z dojazdem!

Profil nieaktywny
bawol
#702.12.2020, 16:44

A ch... Cie nie strzela jak miliony ida na polityke i uposazenie politykow? Ja juz wole, by ta kasa szla na Mariolke i jej bachory...

Profil nieaktywny
mam.to.gdzies
#802.12.2020, 17:24

@3

Gratuluje wyboru mieszkania, bylo tanio czy z kunsilu?

Mieszkalem w uk 15 lat i nigdy nie mialem takiego sasiedztwa...

Mozna zyc jak sie chce lub zalic sie na forum jak to zle... wybor nalezy do Ciebie...

tomekszymek
58
#1002.12.2020, 17:57

mam.to.gdzies

Gratuluje braku możliwości czytania ze zrozumieniem.

W której części mojego komentarza umknęło Ci, gdzie napisałem, ze kupę kasy wpakowałem w mieszkanie, albo gdzie pisałem, ze wszystkie mieszkania są prywatne, może umknęło Ci, jak napisałem, ze council nie zaangażuje się w sprawę, bo wszystkie mieszkania w budynku są prywatne i żadne mieszkanie nie jest ich. Może tez umknęło Ci, jak napisałem, ze okolica jest dobra, ale buy2let sprawia, ze kilka mieszkań zostało kupione tylko pod wynajem. Szkoda, ze tez Ci umknęło jak napisałem, ze prawdopodobnie council ich tam umieścił i wynajął mieszkania od ich landlorda.

Jeszcze cos Ci umknęło?

Aha

Wszystko było OK, ale 2 lata temu wprowadził się ćpun, a zanim reszta. Tobie tez może się to przytrafić. Kupisz sobie domek, bedziesz splacal 5 lat, wyremontujesz, a kolo Ciebie kupi ktos na buy2let i council umieści ćpuna, który zrobi w chacie crack hoose.

Profil nieaktywny
mam.to.gdzies
#1102.12.2020, 18:03

@10

Tobie za to cos umknelo jak wybierales mieszkanie...

Ja nie narzekam zrobilem dobry wywiad jak kupowalem swoj dom i opisywane przez Ciebie zjawiska mnie nie dotknely, jedyny kontakt jaki mam/mialem z patologia to robercik vel srup obecnie bawol tu na forum, a dom sprzedalem ze sporym zyskiem przed wyjazdem wiec chyba mi nic nie umknelo :)

tomekszymek
58
#1202.12.2020, 18:14

Faza

Przez Covid musieliśmy się męczyć z tymi ćpunami. Był zakaz eksmisji. Dostali wypowiedzenie już w maju, ale nie mogli ich usunąć, bo taka była ustawa. Dzień po wygaśnięciu ustawy skończył im się parasol ochronny. Sprawa była skierowana do sadu, wiec już na drugi dzień po wygaśnięciu ustawy się wyprowadzili.

Teraz zostało jeszcze dwoje ćpunów, ale ich już powoli temperuje. Któregoś dnia się wyprowadza albo zrobię to, co robiłem z wcześniejszymi trzema cpunami - po 5 razy na dzień będę na policje dzwonił, żeby im złożyli wizytę. Council się nie chce angażować, wiec policja będzie miała pełne ręce roboty. Ogólnie, to dzwonie na policje, biorę crime reference number za każdym razem, a później do ich landlorda idę z pełna lista i groźbą, ze jeżeli ich nie usunie, to zgłoszę to do ombundsman i postaram się, żeby odebrali mu licencje. Robie tak już od ponad dwóch lat. Mój numer telefonu zablokowali, wiec dzwonie z innych.

Mam ubezpieczenie na mieszkanie, mam legal expenses cover, mam dowody, wiec on będzie musiał walczyć. Tak zawsze to tłumacze.

Ogólnie, to na chwile obecna jestem uzieminiony tu gdzie jestem ze wzgledu na zainwestowana kase, mała odległość do pracy, brak funduszy na druga nieruchomość, a wynajmować cos, bo z tego ucieknę...

Trochę robienie sobie kosztów, noszenia rzeczy, remontu itp., tylko po to, żeby znowu się wyprowadzić.

Spędziłem 10 lat skacząc z jednego mieszkania na drugie i za każdym razem council albo buy2let wprowadzał ćpunów, studentów, albo rodziny z dziećmi, które biegały nad głową dzień i noc. Co pół roku musiałem się przeprowadzać. Jak pracuje się na różne zmiany, to niestety trudno się wyspać w takich warunkach, wiec wolałem uciekać gdzie indziej, niż miesiącami walczyć z ich landlordami. Teraz niestety sprawa wygląda trochę inaczej. Przyjdzie czas i może uda się odłożyć więcej kasy i kupie sobie cos wolnostojacego, ale to niestety daleka przyszłość.

tomekszymek
58
#1302.12.2020, 18:19

mam.to.gdzies

Możesz robić sobie "wywiadów" ile chcesz...

Jak napisałem wcześniej - buy2let.

Sprawdziłem okolice, siedziałem kilka razy w nocy po kilka godzin, żeby zobaczyć, czy są jakieś problemy, sprawdziłem statystyki - wszystko było OK, dopóki jeden ćpun się nie wprowadził i nie przyciągnął ze sobą reszty.

Wystarczy, że ktoś kupi mieszkanie albo dom kolo Ciebie i nie będzie go nic obchodzić, że wrzuci tam byle kogo, bo i tak kto inny będzie płacił za naprawy. Najprawdopodobniej council.

Ciężko jest Ci to wytłumaczyć, wiec już dam sobie spokój.

UKOK
38
UKOK 38
#1402.12.2020, 18:28

sturgeon jak pijawka wysysa co sie da z budzetu UK, chetnie pobiera pieniazki a przy okazji knuje jak by tu UK oslabic. Zaklamanie do kwadratu, miejmy nadzieje ze sie Szkoci obudza w koncu i dostrzega te propagande separatystyczna. Noz sie w kieszeni otwiera jak sie czyta te rzeczy a ludzie w Anglii tez maja dosyc, bo trzeba odbudowywac Kraj po pandemii, mamy wlasna szczepionke i teraz trzeba myslec o rozruszaniu gospodarki, tworzeniu miejsc pracy a snp zachowuje sie jak 5-ta kolumna - wszystko zeby zniweczyc wspolny wysilek. Oby po Brexicie zostal wprowadzony porzadek jakis a najlepiej zeby zamkneli te lokalne sejmiki bo po cholere one w ogole potrzebne sa???

TurboDymoMan
940
#1502.12.2020, 19:02

#8 A nie pomyślałes że ktoś mógł się wprowadzić taki? Janmieszkamnyez 15 lat I jak kupowalem mieszkanie to byłem pierwszy w bloku...a potem to już co rok to gorsi kupujący I lokatorzy ta więc nie oceniaj

szalony_mustang
4 814
#1702.12.2020, 19:55

bo trzeba odbudowywac Kraj po pandemii

sami wywolaliscie "pandemie" to sami posprzatajcie ten syf po sobie :P i czep sie swojej baby a nie Nicoli :P

iwo
7 573
iwo 7 573
#1802.12.2020, 21:16

Tomekszymek tyle pracujesz wyprowadz się w lepsza okolice.. nie wciskaj ze to dobra okolica...

Super ze posilki będą dostępne dla wszystkich. Niech sobie dzieci jedzą i to im na zdrowie:)

iwo
7 573
iwo 7 573
#1902.12.2020, 21:18

Tu sprawdz jak dobra jest okolica

https://simd.scot/#/simd2020/BTTTFTT/9/-4.0000/55.9000/

O ile mieszkasz w Szkocji

iwo
7 573
iwo 7 573
#2002.12.2020, 21:26

„ to zgłoszę to do ombundsman i postaram się, żeby odebrali mu licencje. Robie tak już od ponad dwóch lat. ”

do jakiego ombundsmana zgłosisz?

Co grozi za dzwonienie na policje cały czas?:)

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#2102.12.2020, 21:27

Zgłoś

UKOK

UKOK 25

#14Dziś - 18:28

" Noz sie w kieszeni otwiera jak sie czyta te rzeczy a ludzie w Anglii tez maja dosyc"

Już ci kiedyś pisałem, że to guzik prawda. Przeciętny mieszkaniec Anglii na co dzień nie zastanawia się, co słychać u pani Sturgeon, a sama Szkocja nie jest przedmiotem rozmów przy śniadaniu.

Myślę też, że z kolei mieszkańcom Szkocji lata koło dupencji, czego mają dosyć ludzie w Anglii. :P

Jeżeli jednak rzeczywiście "Anglicy mają dosyć", jest na to prosty sposób: spakować manatki, wypierniczać z Edynburga, zabierać dupska w Troki, precz z galaretowatymi angielskimi łapkami - a nieco krócej, w trzech słowach: won ze Szkocji. :P

Proszę, nie piernicz, że trzeba odbudowywać kraj po pandemii - przecież, wedle twoich słów z kwietnia, gospodarka brytyjska od czerwca prze do przodu jak rozpędzona lokomotywa, i cała Europa goni ją z jęzorem przyklejonym do wychoudzonego brzucha, marząc jedynie o tym, żeby choć na chwilkę przysiąść na jej buforze. :P

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#2202.12.2020, 21:32

UKOK 25

#14Dziś - 18:28

"trzeba odbudowywac Kraj po pandemii, mamy wlasna szczepionke"

Te wszystkie bzdury wypisujesz już po szczepieniu czy jeszcze przed? Pytam, bo czytając twoje wpisy ogarniają mnie wątpliwości co do sensu szczepienia. ;P

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#2302.12.2020, 21:33

iwo 6 515

#18Dziś - 21:16

"Super ze posilki będą dostępne dla wszystkich. Niech sobie dzieci jedzą i to im na zdrowie:) "

Do tej pory nie jadły? :P

iwo
7 573
iwo 7 573
#2402.12.2020, 21:38

Nie jadły.. wyobraź sobie ze zaniedbane dzieci często chodzą głodne do szkoły..

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2502.12.2020, 21:39

Karac rodzicow

iwo
7 573
iwo 7 573
#2602.12.2020, 21:40

Polak mówi:) karać:) kara za wszystko:)

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#2702.12.2020, 21:49

iwo 6 517

#24Dziś - 21:38

"Nie jadły.. wyobraź sobie ze zaniedbane dzieci często chodzą głodne do szkoły.."

Iwo, dzieciaki z ubogich rodzin ponoć dostawały michę za free:

"Wcześniej SNP rozszerzył uprawnienia do bezpłatnych obiadów na wszystkich uczniów z klas P1-P3. Uczniowie z klas P4-P7 są uprawnieni do darmowych posiłków na podstawie szeregu kryteriów dotyczących dochodów i świadczeń."

Teraz, tzn. od 2022, mają dostawać wszystkie.

Czego nie zrozumiałaś? ;)

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi politykom, tzn. że chodzi o ich własne koryto (wybory). ;P

A co do zapomóg, to zrozumiałem tyle, że 500+ w Polsce jest be, a 100 funa w Szkocji jest cacy. :)

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#2802.12.2020, 21:57

Mike0 891

#25Dziś - 21:39

"Karac rodzicow"

Powieśmy ich, niech klon Jozka Co Zamykał Emito będzie szczęśliwy choćby tylko przez chwilę. Będzie mógł przechadzać się pomiędzy dyndającymi truchłami, bujać nimi i kołysać, jak wietrznymi dzwoneczkami przy drzwiach do chałupy i pstrykać zajefajne selfiki.

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#3102.12.2020, 22:06

Idź być głupi w swoim youtube'owym temacie.

Nie ma? Zabrali?

Upsss...

;D

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#3202.12.2020, 22:07

#31 do #29, ofkors. :)

szalony_mustang
4 814
#3302.12.2020, 22:23

Iwo, dzieciaki z ubogich rodzin ponoć dostawały michę za free: "Wcześniej SNP rozszerzył uprawnienia do bezpłatnych obiadów na wszystkich uczniów z klas P1-P3. Uczniowie z klas P4-P7 są uprawnieni do darmowych posiłków na podstawie szeregu kryteriów dotyczących dochodów i świadczeń." Teraz, tzn. od 2022, mają dostawać wszystkie. Czego nie zrozumiałaś? ;)

Spodziewales sie ze iwo zrozumiala kiedykolwiek o czym dyskutuje? :D:D:D:D to tak jakbys wierzyl ze kiedys jakas reka rozgarnie chmury i uslyszysz glos: skresl te 6 numerow :D:D:D:D

Sokole
8 131
Sokole 8 131
#3402.12.2020, 23:09

#33 nie takie glosy sie slyszalo w mlodosci.

Teraz watroba juz nie ta co kiedys.

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#3502.12.2020, 23:24

a i turyści z kresów i z Siedmiogrodu nie sprzedają "Oryginalnego Jak Boga Kocham" Jasia Wędrowniczka za równowartość dwóch najtańszych jaboli, w nieco tylko zmienionej butelce, zalatującej całą apteką.

Człowiek zabejcowany od środka mógł dłużej służyć ślepo sam sobie.

iwo
7 573
iwo 7 573
#3602.12.2020, 23:41

Ja wole płacić na dzieci i wiedzieć ze nikt głodny nie jesteś.. nie wszystkie dzieci maja żarcie podstawione, nie każdy rodzic zrobi i to nie jest zależne od dochodu..

wiec niech maja i sobie jedzą:)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#3703.12.2020, 01:36

Ok ale niech to bedzie zdrowy obiad! Widze szkolne menu opcja 1 kurczak ryz warzywa a opcja 2 pizza i frytki. I zgadnij co wybieraja dzieci! Btw moi poczatkowo na snack brali owoce itp ale po czasie juz nie bo kazdy jadl chipsy i takiemu nie wytlumaczysz.

omegan
10 983
omegan 10 983
#3803.12.2020, 07:55

to patologia w sumie. niektorzy rodzice kompletnie juz w dupie maja swoje dzieci, bo rzad nakarmi przeciez i wiecej bedzie na srodki dopingujace. hura! rzad jest cool!

Kingcrimson
435
#3903.12.2020, 09:42

#3 Cos podobnego wlasnie teraz przerabiamy, moze nie az tak drastycznie. 3 lata temu kupilismy dom w przyjemnej, wydawalo sie, okolicy. Od tej pory juz 3 domy na ulicy poszly na wynajem (niestety ten za sciana ostatnio tez). Powoli dookola robi sie chlew. Rada jest jedna - kupic chate w drozszych rejonach. Jesli landlord kupi tani dom, bierze niski czynsz i patologie stac (czy tez council zaplaci). Jesli w lepszej okolicy, na element jest duzo mniejsza szansa, nawet jesli dom jest wynajmowany. Niby proste, a dalem sie nabrac. Troche szkoda wlozonej kasy i roboty...ale coz, wlasnie zalatwiamy formalnosci :-)

Profil nieaktywny
mwi4176
#4003.12.2020, 12:53

Trzeba glosowac w nastepnych wyborach na tych co nie wspieraja patologii.

Tylko nie za bardzo wiem kto to moze byc ...

UKOK
38
UKOK 38
#4103.12.2020, 18:03

Przeciętny mieszkaniec Anglii na co dzień nie zastanawia się, co słychać u pani Sturgeon, a sama Szkocja nie jest przedmiotem rozmów przy śniadaniu.

Nie wiem w jakiej ty Anglii siedzisz bo u mnie mnostwo ludzi widzi te obrzydliwa hipokryzje snp i ma tego serdecznie dosc. I to nie tylko opinia paru osob - poczytaj sobie prase troche od czasu do czasu. jak zapieprzasz na tasmie to wiadomo, ze nie wiesz co sie dzieje w Kraju. Ja sie obracam w srodowisku, ktore bacznie obserwuje co sie dzieje i jest aktywne. Juz niedlugo ta niepotrzebna nikomu autonomia sie skonczy, Borys juz sam powiedzial se ta cala devolution to byl najwiekszy blad.... poczekaj do 1-ego stycznia to zobaczysz:)

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#4203.12.2020, 21:00

UKOK 26

#41Dziś - 18:03

"Nie wiem w jakiej ty Anglii siedzisz bo u mnie mnostwo ludzi widzi te obrzydliwa hipokryzje snp i ma tego serdecznie dosc"

Tak, tak, kupieziemie, ooooczywiście. :D

"jak zapieprzasz na tasmie to wiadomo, ze nie wiesz co sie dzieje w Kraju"

Tup, tup, tup! :D

Mój ty mały, słodki propagandzisto, któremu tylko haluksy wystają z tyłka BJ, muszę cię niestety zmartwić: "argÓment" chybiony. :( Żeby jednak nie było ci tak okropnie smutno, pocieszę cię, okazjonalnie zdarza mi się wziąć 5-7 dodatkowych godzin w tygodniu. Już możesz otrzeć gila. :P

"Ja sie obracam w srodowisku, ktore bacznie obserwuje co sie dzieje i jest aktywne"

No to pisz, że twoje środowisko ma dość, zamiast zabierać głos w imieniu narodu, uzurpatorze. :P

Jesteście aktywni? Tzn. wspólnie uprawiacie seks, kopiecie szmaciankę, strzelając gole do "bramek" oznaczonych tornistrami, grywacie na w piłkarzyki na świetlicy, zerkając jednym okiem na telewizor, na którym leci kanał z kreskówkami, czy tylko wypisujecie swoje pobożne życzenia na forach internetowych? :P

Powtórzę jeszcze raz, bo widzę wyraźny opór neuroprzekaźników:

jeżeli Szkocja tak bardzo uwiera w hemoroidy, jest jeden prosty sposób, żeby ukoić bUl: wypindalać. :P

"Juz niedlugo ta niepotrzebna nikomu autonomia sie skonczy, Borys juz sam powiedzial"

Borys już tak ma, że pierniczy co mu ślina na język przyniesie. Będzieta strzelać? :D Mięso armatnie Kupieziemie aka UKOK z muszkietem na wodę w pierwszym szeregu? :P

"poczekaj do 1-ego stycznia to zobaczysz:)"

Niom, po stopie przejechała mi właśnie ta rozpędzona angielska lokomotywa - ta sama, która zapindala od pół roku i cały świat marzy o tym, żeby ją dogonić. :)

Delirium
24 705
Delirium 24 705
#4303.12.2020, 21:02

Zrobiła straszny wiatr... a może to wiatry dopadły Borisa. :p

Igor89a
1 270
Igor89a 1 270
#4504.12.2020, 17:20

wegetariańskie bezglutenowe czy halal? :)