Do góry

Szkocja znosi kolejne restrykcje. Otwierają się nocne kluby

Władze Szkocji od 24 stycznia znoszą szereg restrykcji wprowadzonych tuż po świętach Bożego Narodzenia. Oznacza to, że od dziś mieszkańcy Szkocji znów będą mogli m.in. bawić się w klubach nocnych oraz uczestniczyć w dużych wydarzeniach halowych.

Wytyczne doradzające dorosłym, by nie spotykali się z osobami z więcej niż trzech gospodarstw domowych również zostają odwołane, podobnie jak ograniczenia dotyczące sportów kontaktowych w pomieszczeniach.

Zniesione zostaną również ograniczenia dotyczące liczby osób mogących brać udział w imprezach organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych oraz wymóg zachowania 1-metrowej odległości, jak również obsługi w lokalach gastronomicznych tylko przy stolikach. Teraz będzie już można robić zamówienia także przy barach.

To się nie zmieni

W mocy pozostaje nakaz zasłaniania twarzy w środkach transportu publicznego i zamkniętych obiektach publicznych.

Ci mieszkańcy Szkocji, którzy mogą pracować z domów, proszeni są o kontynuowanie takiej formy zatrudnienia. Wszyscy są też zachęcani do robienia testów przepływu bocznego (antygenowych) przed spotkaniami z osobami z innych gospodarstw domowych.

Bez zmian pozostaje też szkocki system paszportów szczepionkowych. Nadal będą one wymagane np. podczas wchodzenia do klubów czy na duże imprezy w zamkniętych pomieszczeniach, ale też mecze piłki nożnej.

Komentarze