Do góry

Około 7. miesiąca ciąży Twoja położna zaproponuje Ci uczestniczenie w szkole rodzenia. To rzecz warta polecenia, zwłaszcza dla mam rodzących po raz pierwszy i tych, które jeszcze nie znają tutejszych szpitali. Z reguły jest to około 5-7 godzinnych cotygodniowych spotkań.

Zajęcia te najczęściej odbywają się w szpitalu rejonowym, tam gdzie prawdopodobnie będziesz rodzić. Prowadzi je jedna z położnych pracujących w tej placówce. W trakcie zajęć omawiane są techniki relaksacyjne w czasie porodu, sam poród, dostępne środki przeciwbólowe, sposoby i warunki rodzenia itd. Na ostatnich zajęciach położna oprowadzi Was po oddziale porodowym.

W szpitalach w Wielkiej Brytanii są z reguły dwa oddziały porodowe. Jeden, gdzie dostępni są lekarze położnicy, pediatrzy i sala operacyjna. Drugi, mniej formalny, bardziej intymny z dostępnymi tylko wysoce wykwalifikowanymi położnymi. Decyzja gdzie chcesz rodzić należy do Ciebie.

W trakcie rodzenia masz pokój tylko i wyłącznie dla siebie, nie rodzisz w towarzystwie innych kobiet.

Dostępne są też warsztaty o karmieniu piersią i "TENS Machine". Organizowane są tam gdzie szkoła rodzenia. Tam też uzyskasz informacje o godzinie, dacie i miejscu. Zajęcia są otwarte dla każdego, nie trzeba wcześniej rezerwować miejsca, wystarczy tylko przyjść w wyznaczonym terminie. Dowiesz się wszystkiego o karmieniu piersią, zapoznasz się z urządzeniem TENS (bezlekowy system elektrodowego zwalczania bólu przez skórę) i nauczysz się go obsługiwać.
Czasem dostępne są inne warsztaty - zależy od regionu - w tej sprawie skontaktuj się z położną.

Lubię to  Śledź 

Komentarze