Do góry

Uczniowie z powrotem w szkołach w Anglii - wnioski po miesiącu

Pierwszego czerwca przedszkola i szkoły podstawowe w Anglii otworzyły swoje podwoje dla wychowanków i uczniów klas: zerowych, 1 i 6. W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa zastosowano specjalne środki ostrożności, jednocześnie przywracając możliwość nauczania, które jest kluczowe dla rozwoju dzieci.

Katarzyna Niedzielko, asystentka nauczyciela z Aldershot, St. Joseph’s Catholic Primary School podzieliła sią z nami swoimi refleksjami dotyczącymi tego nowego dla wszystkich doświadczenia:

Wiem, że wielu rodziców wciąż ma wiele obaw dotyczących koronawirusa. Polacy najczęściej obawiają, że ich dzieci mogą zostać zakażone i zarazić innych członków rodziny. Chcemy, aby wszyscy rodzice wiedzieli, że dobro dzieci jest dla nas priorytetem numer jeden. Powzięliśmy wiele kroków w celu zapewnienia im bezpieczeństwa, w tym: zmniejszenie wielkości klas, ograniczenie kontaktów pomiędzy grupami dzieci czy promowanie właściwych praktyk higienicznych. W szkole, w której pracuję, zaadoptowaliśmy system jednokierunkowy który stosowany jest w momencie przyprowadzania i odbierania dzieci przez rodziców, dodatkowo zastosowaliśmy naklejki na drogach, ułatwiają one zachowanie dystansu, trzy razy dziennie dezynfekujemy zarówno stoły, jak i zabawki czy książki. Ponadto funkcjonujemy w małych grupach dzieci zwanych „bańkami”, co oznacza, że dzieci nie mieszają się między sobą.

Zapytana o reakcje dzieci po powrocie do szkoły, Katarzyna dodaje:

Pierwszego dnia po powrocie, wytłumaczyliśmy dzieciom sytuację związaną z pandemią i nowe zasady bezpieczeństwa, którym musiały się podporządkować. Pomimo, że moja grupa dzieci jest najmłodszą ze wszystkich w szkole, dzieci zaadoptowały się bez żadnego problemu.

Katarzyna zauważa, że wczesne lata edukacji szkolnej są bardzo ważne, ponieważ to wtedy dzieci budują fundamenty pod umiejętność czytania czy pisania, rozwijają się społecznie. Zachęca rodziców, którzy mają taką możliwość do posłania swoich dzieci z powrotem do szkoły, ponieważ każda szkoła ma swój rygorystyczny system zasad bezpieczeństwa adaptujących reguły wprowadzone przez rząd.

Iwona Reja, mama pięcioletniej Amelii z Portsmouth cieszy się, że podjęła decyzję o powrocie córki do szkoły.

Powrót Amelii do szkoły sprawił, że ma lepszy humor, jest szczęśliwa, że może być ponownie częścią większej społeczności. Ucieszyła się na widok swoich nauczycieli i przyjaciół, codziennie jak ją odbieram nie może przestać opowiadać o tym co wydarzyło się w szkole. Jako jej mama bardzo jestem zadowolona, że wróciła do szkoły.

Biorąc pod uwagę sytuację z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci, twierdzi, że szkoła bardzo poważnie podeszła do tej kwestii. Funkcjonują one w małych, 15 osobowych „bańkach” i nie kontaktują się z innymi grupami. Cały czas myją ręce i szkoła podjęła wszelkie środki ostrożności, żeby chronić zdrowie dzieci. Zachęca rodziców, aby nie bali się posłać swoje dzieci z powrotem do szkoły, ponieważ nowe zasady zostały dobrze przemyślane.

**Czym różnią się teraz zasady w szkołach w Anglii? ** * Uczniowi nie wolno przyjść do szkoły, jeśli ktokolwiek z rodziny lub on sam ma objawy koronawirusa. * Nie może być więcej niż 15 osób w klasie. * Wszyscy muszą często myć ręce. * Inne godziny przerw, przychodzenia i wychodzenia ze szkoły. * Mniej korzystania z tych samych sprzętów (książek, zabawek). * Rodzice nie powinni zbierać się przy szkolnej bramie, ani wchodzić do szkoły jeśli nie mają umówionego spotkania.

Więcej informacji na temat zasad, jakie są wprowadzone w celu zabezpieczenia dzieci przeciwko koronawirusowi można znaleźć tutaj.

Komentarze 3

irysh
727
irysh 727
#108.07.2020, 00:50

Jesuuu, no comments. Bzdura. Co za pikologia. Catholic school. Ciekawe. Tu też chcecie mnie wk...? Wyp. do kościółka, palić świeczkę na dwie strony. Eh.

Iwonkaj
2
#310.07.2020, 21:16

Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke.

Ponad milion ofert z całego świata!

www.frircikvip.com.pl

Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość,

Setki osób z całego świata.