Do góry

VIII Polonijny Przegląd Teatralno-Recytatorski rozstrzygnięty

VIII Polonijny Przegląd Teatralno-Recytatorski odbył się w Szkole im. Fryderyka Chopina w Edynburgu.

Teatr Petarda w przedstawieniu „Przesłanie” – Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen. Fot. Materiały prasowe

Przyznało następujące nagrody:

W kategorii 5-7 lat:

I miejsce – Gabriel Urbański Polska Szkoła im. F. Chopina w Edynburgu

II miejsce – Antonina Gradowska Polska Szkoła im. F. Chopina w Edynburgu

III miejsce – Aleksander KocyłakPolska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

Nagrody za kreatywność:

Anna Kantek – Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

Nikola Żuralska – Polska Szkoła w Dundee

Nagrody za dykcję:

Lena Chrostowska – Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

Albert Krawczyk – Polska Szkoła im. F. Chopina w Edynburgu

Nagrody za scenografię:

Marcel Poniatowski – Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

Zofia Małasiewicz – Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

W kategorii 8-9 lat:

I miejsce- Karen Krawczyk Polska Szkoła im. F. Chopina w Edynburgu

II miejsce – Olivia Skowrońska Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

III miejsce – Erwin Lutostański Szkoła bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka w Edynburgu

Nagroda za kreatywność:

Iris Laskary – Polska Szkoła im. F.Chopina w Edynburgu

Nagroda za dykcję:

Maria Olas – Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

Nagroda za scenografię:

Natalia Rafa – Polska Szkoła im. F.Chopina w Edynburgu

W kategorii 10-12 lat:

I miejsce – Karol Giszczak Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

II miejsce - Kamil Chrostowski Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

III miejsce – Naomi Witkowska Szkoła bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka w Edynburgu

Nagroda za kreatywność:

Max Werbowy – Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

Nagroda za dykcję:

Lena Łubiarz – Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

Nagroda za scenografię:

Julia Ferenc – Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

W kategorii 13-16 lat:

I miejsce - Maja Bawor Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

II miejsce - Igor Kozakiewicz Szkoła bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka w Edynburgu

III miejsce - Michalina Kluczniok Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

W kategorii Przedstawienia Teatralne:

I miejsce – Teatr Petarda „Przesłanie” Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

II miejsce – Grupa Teatralna [email protected] „Dziady” II ( fragmenty ) Polska Szkoła im. St. Kostki w Aberdeen

III miejsce – „Muchy Samochwały” Polska Szkoła im. F. Chopina w Edynburgu

Nagroda za rolę pierwszoplanową – Bazyliszek

Nagroda za rolę drugoplanową – Pająk

Nagroda za najlepszą scenografię – Grupa [email protected]

Nagroda za najlepsze kostiumy – Teatr Petarda

Zdolności uczestników konkursu oceniło jury w składzie: przewodnicząca komisji – Joanna Kaczyńska – aktorka, filmowiec i piosenkarka; Karolina (Mała Mi) – Radio Szkocja; Bożena Woźniak-Smagała – Konsulat Generalny w Edynburgu; Agnieszka Piróg – Szkoła im. Fryderyka Chopina w Edynburgu oraz Jacek Różalski – Emito.net.

Komentarze 2

Nieznamir
16 013
Nieznamir 16 013
#125.05.2022, 02:50

Jacek uchyl rąbka tajemnicy i zdradź nam co cie urzekło w kostiumach teatru petarda :)