Do góry

Walia: do kina i teatru tylko z certyfikatem covidowym

We wtorek walijski parlament zdecydował stosunkiem głosów 39 do 15 o rozszerzeniu wymogu posiadania certyfikatu covidowego na kina, teatry i sale koncertowe. W środę wiceszef szkockiego rządu John Sweeney powiedział natomiast, że podczas najbliższego przeglądu obowiązujących zasad, który odbędzie się 16 listopada, będzie rozważana kwestia rozszerzenia wymogu certyfikatów na kolejne miejsca.

Obecnie zasady dotyczące certyfikatów covidowych w Walii i Szkocji są takie same. Dokumenty świadczące, że dana osoba jest w pełni zaszczepiona lub ma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, są warunkiem wejścia do klubów nocnych, na imprezy w pomieszczeniach zamkniętych bez miejsc siedzących z widownią powyżej 500 osób, na imprezy na otwartej przestrzeni bez miejsc siedzących z widownią powyżej 4 tys. osób i na wszystkie wydarzenia, w których uczestniczy ponad 10 tys. osób.

W Walii wymóg posiadania certyfikatu wszedł w życie 11 października, a w Szkocji 1 października, choć faktyczne egzekwowanie tego rozpoczęło się w Szkocji 18 października.

Certyfikatów covidowych nie wprowadzono w Anglii i w Irlandii Północnej.

Komentarze 2

Profil nieaktywny
Dzygit
#111.11.2021, 16:48

Teatru by mi najbardziej brakowało.

Dobrze,żem sie zaszczepił.

GuildWars
200
GuildWars 200
#215.11.2021, 04:09

'' lub ma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa'' a gdzie taski papierek sie dostaje i gdzie test robic?