Do góry

Wielka Brytania nie chce koncernu Huawei przy budowie sieci 5G

Minister cyfryzacji, kultury, mediów i sportu Oliver Dowden, poinformował na początku tygodnia o decyzji rządu dotyczącej usunięcia z brytyjskiej sieci 5G całej technologii koncernu Huawei. Decyzja zostanie zapisana w przygotowywanej ustawie o bezpieczeństwie telekomunikacyjnym.

Początkowo brytyjski rząd dopuścił Huawei do tworzenia sieci 5G, ograniczając jego udział do 35 proc. W zakresie działań chińskiej firmy miała się znaleźć mniej wrażliwa ze względów bezpieczeństwa część infrastruktury, czyli np. maszty telekomunikacyjne czy przekaźniki.

Zmiana decyzji brytyjskiego rządu została podjęta po zasięgnięciu opinii Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC), które oceniało wpływ sankcji nałożonych w maju na chińską firmę przez Stany Zjednoczone. Kroki takie mają posłużyć ochronie bezpieczeństwa narodowego i gospodarki brytyjskiej w dłuższej perspektywie.

Również polski premier Mateusz Morawiecki wykazał nieufność w stosunku do chińskich technologii. W artykule dla brytyjskiego dziennika “The Daily Telegraph” zasygnalizował, że Europa nie powinna ufać firmom kontrolowanym przez autorytarne reżimy. Dodał też, że państwa europejskie powinny postawić na sojusz ze Stanami Zjednoczonymi zapewniający bezpieczeństwo i przejrzystość przy wdrażaniu najnowszych technologii 5G.

Komentarze 8

damian18
122
damian18 122
#117.07.2020, 09:23

To sie Chinczyki zagotuja

Sokole
6 838
Sokole 6 838
#217.07.2020, 09:40

Mateusz Morawiecki uwaza ze Europa nie powinna ufac firmom kontrolowanym przez autorytarne rezimy.

No to co ten biedny Orlen teraz zrobi?

Ameelka
6
#822.07.2020, 16:35

Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek.

Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,

wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl

i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!